Pioneer 10G paneli-najava

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Nani, Jan 13, 2009.

  1. Nani

    Nani Komšija

    U razgovoru sa CEO-om Pioneera, novinari cneta dosli su do par informacija oko Pioneerovih planova za tekucu godinu na polju plasmi;

    1) Bolji Standard Def PQ:

    Ako ovo bude tacno to bi od svih novina koje dolaze sa 10G serijom trebao biti najveci napredak, sa druge strane zar neko kupuje Pioneer za SD signal???

    2) A Color processing effect koji stvara veci 3D osjecaj:

    3D effect? Ja sam za... Samo mi nije jasno kako ce poboljsati 'color saturation' a da ne urade oversaturation (prezasicenost) Ovo je jos vise smijesno jer G9 paneli imaju savrsenu sliku, 2,2 Gama, D65 skalu, najdublje crne boje, nema mjesta za dalji napredak!

    3) Bolji Anti-Judder

    Sta god to znacilo, poslje savrsenog 72Hz Movie mode-a na LX seriji, opet se pitam da li namjeravaju da uklone judder sa blu-ray diskova koji je sastavni dio filma???


    4) A defocus effect
    Sa ovim je jasno da Pioneer nema vise sta da uradi po pitanju slike vec se pocelo ulaziti u marketing petljajuci elektroniku sa izvorom gdje joj nije mjesto. Ovaj defocus efekt mi se cini kao pompa dje ce tv simulirati ono sto reziser nije zamislio, fokusirajuci samo dio scene.


    Jasno je da je 9G panel savrsen, ali mi se cini da Pioneer da bi ostao konkurentan na trzistu ide u vode koje se mnogima nece svidjeti.