pioneer dvd

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by VR6, Apr 3, 2008.

  1. VR6

    VR6 Komšija

    imam pioneer dvd i ubacim u njega 1 dvd koji kod jarana oce ucitat kod mene nece :S

    u pitanju je assassins creed

    znaci nece da ucita a moze kopirat ga :\


    sta moze biti ?

    kako da rijesim to, nemojte mi govoriti format c pucat cu


    dvd je 112d
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kako ba nece ucitat a hoce kopirat??? Nece da pokrene automatski instalaciju? Probaj na setup.exe!
     
  3. VR6

    VR6 Komšija

    ne ne , ubacim dvd i nista ne reaguje , na my compu nema nista kao da je prazan, pise total 0 free 0

    a kopirao ga nero evo sad :\
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Probaj ocistiti lecu na dvd przacu.
     
  5. GW

    GW Moderator

    Pa ako ga možeš kopirati sa nerom onda ne vidim u čemu je problem.
     
  6. VR6

    VR6 Komšija

    pa problem je u tome sto kad ubacim dvd pise total 0 free 0 space :\ kontas ? znaci pokaze kao da sam ubacio prazan dvd :\



    kako da ocistim to ? :\
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Otvoris i ocistis pamucnom krpom sa malo alkohola ili mozes obicnom vodom. Ako nisi nikada radio neka ti neko drugi uradi. Nego probaj samo izvaditi IDE kabal iz maticne pa udji u bios nakratko. Pa iskljuci komp pa ustekaj :D. Meni je ovo pomoglo par puta sa jednim cudnim dvd rom-om.
     
  8. GW

    GW Moderator

    Vodom čistiti leće?
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    da ako nemas cim drugim, sto? :) Ja nisam nikad cistio vodom ali islo bi donekle :). A ja sam poznat po tome sto sam, izgleda jedini ovdje, cistio acetonom. :lol:
     
  10. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    A da se proba firmware upgrade-at ?
    Ovo prije smrdi na neku gresku u firmware-u nego do prljave lece.
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    A kako je do sad radio? :D
     
  12. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Mozda nikad prije nije od tog jarana igre uzimao :D
    I meni se prije na pioneeru znalo desiti da nece citati sve....vrlo su izbirljivi.
     
  13. GW

    GW Moderator

    Zato što je obična voda nečista i ostavit će mrlje na leći. Pogotovo naša. I nemoj mi govoriti da si mislio na destilovanu vodu jer ti neću vjerovati. Leće se čiste sa 96% alkoholom.
    Kažeš da nikad nisi čistio vodom, a savjetuješ drugima da to rade. Nemoj pričati gluposti čovječe.

    Renno, kažeš da su pioniri izbirljivi? Na osnovu čega si došao do tog zaključka? Ti imao problema sa njim pa si skontao da probleme imaju i svi vlasnici svih pioneera?
     
  14. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Pa jednostavno što sam imao pioneera a i moj jaran je imao pioneera...i obadvojica smo imali problema sa izbirljivscu CD-ova.... dobro...to su bili stariji modeli.
    Samo govorim da je i to moguce....jer odakle ti znas da to 100% nije problem....
     
  15. GW

    GW Moderator

    Ko god koristi ž medije nema se pravo žaliti na drive.
     
  16. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Probao sam par puta lece skinuti i strpati u ultrazvucnu kadu i nije pilo vode, tako da stapici i alkohol ... hm
     
  17. GW

    GW Moderator

    Možda nije bilo do leća uopće?
     
  18. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Testirano je na 20-ak uredjaja koji citaju cd a ne citaju dvd i obrnuto ... cisto probe radi i nije dalo efekta.
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    vidi hoce li isobuster ocitati disk. mozda nije finaliziran ili nesto slicno...
     
  20. VR6

    VR6 Komšija

    kaze mi ovaj jedan da nec i slicni writeri imaju neki media koji se uzme u neri i samo oni mogu citati , moguce da je to to :\ jebaji ga :)