Pioneer vsx 820-k

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by gusa, Jan 24, 2011.

  1. EMTEC

    EMTEC Novi član

    Hvala gusa. Drago mi je da si rijesio problem. Nisam bas skontao, je li se radi o naponskom adapteru?
    Znaci opet sverc preko grane :) Ma kada sam mogao voziti namjestaj iz Ikea-e onda ni ovo ne bi trebao biti problem. Jesi li uspio napraviti povrat poreza? Kazu da je malo rizicno to kada prijavljujes na hr granici posto oni obicno dojave nasima. Sa stvarima koje sam kupovao u EU nisam imao problema kada bih ovjerio tax free obrazac na slo-hr granici. Tako da razmisljam da odem malo i do Slovenije ili Austrije autom. Samo da legne bonus :)
     
  2. gusa

    gusa Aktivista

    :) JVC nisam se toga ni sjetio na kraj pameti mi bilo da moze biti strujni adapter problem. Al sam imao ne prespavanih noci za djabe.

    Ako ima neko sa foruma da ima meni odgovarajuci adapter nek se javi. Bio kod Rasima i nije mogao covajek da me svati sta zelim, a bila guzva pa sam izasao. Znali se kolika je cijena istih koliko se krecu ?

    Nisam vratio nikakav porez jer sam sretan bio sto sam uopste to prebacio, nisam siguran dali si ti nekad vidio ove zvucnike ali mene su pravo iznenadili ova dva prednja su ogromna. budu upakovana u neke vrece pa isto kao da mrtvaca prevlacis preko grane :)

    Jvc tebi hvala na svakom savjetu bio si u problemima samonom citavo vrijeme :)
     
  3. JVC

    JVC Overclocker

    Zakaci na trofaznu (380V) da vidis onda snage ima da mahalu srusis. :lol:
     
  4. gusa

    gusa Aktivista

    cekam Sub pa cemo da rusimo :) hahahah
     
  5. JVC

    JVC Overclocker

    Sta te kod rasima nisu shvatili (koliko znam onaj sto radi nije bas levat), kazes mu lijepo treba mi adapter (ili trafo sta li vec imaju) sa 220v na 110v da prikljucim Americki uredjaj na nasu mrezu, i nemoj ispod 350-500w da uzimas da nebude knap radi gubitaka u adapteru (svi imaju gubitke neki vise neki manje pa neka rezerve)
    PS. sto nenadje punicu u Evropi nego u USA. :lol:
     
  6. gusa

    gusa Aktivista

    hahahah jebi ga nisam ja punicu birao :)

    Jucer sam od jarana dobio neki sa 100w ali je neki noviji pa mi je mogao i do 70 da svira ;) znaci da je moj ovaj bas katastrofa. Narucio sam na amazone seven star 300w pa ce mi doci negdje za 7 dana cijena je samo 25$ sto je odlicno.A sub je na putu valjda nece biti na carini problema ;)

    nosio sam ac convertor do rasima :) i on kaze da su to nekad imali i vise nemaju

    i nema vise dosta do doljnjeg :) pretjerao sam sa ovim hahahaha
     
  7. JVC

    JVC Overclocker

    Nista jarane, reciver pod ruku i punici na vrata, kazes evo ja dosao da zivim ovdje jer mi reciver neradi u bosni. :lol:
     
  8. gusa

    gusa Aktivista

    Jvc reci mi na sta je najbolje u mom slucaju da stavim na sub AUTO ili samo ON ?
     
  9. JVC

    JVC Overclocker

    Stavi na Auto, pa kada dobije signal sa recivera sam se upali, nego reci kako radi sa njim, ili cekas adapter da probas.
     
  10. gusa

    gusa Aktivista

    jutros sam tek dobio sub i cekam da dodjem kuci da ga probam. A adapter dolazi za nekih 7 dana tek dat cu moci ici do max za sada je max 70 sto je po prilicno dovoljno ;)
     
  11. gusa

    gusa Aktivista

    Jvc dobio sam sub i prikopcao sve, mogu ti reci da nije bas velika razlika jer kao sto sam ti rekao na Jamo s606 imaju ova dva woofera po 20cm i extra su glasni. ali eto ima taj skoz duboki bass pa je za filmove odlican i dobar da malo pod zatrese :)

    jos cemo ga vidjeti kad adapter dodje pa se pojaca na max :)
     
  12. JVC

    JVC Overclocker

    Nemozes ti to toliko osjetiti na muzici, ali pusti film ac3 5.1 ili dts 5.1 koji ima dobre efekte i snimljen subwofer kanale pa ces da vidis razliku, jer kod stereo muzike signal za subwofer se uzima iz prednjih kanala, dok je kod filmova sniman kao zaseban kanal, postavi na 80Hz. a nivo pojacavaj dok ga necujes i onda smanji malo da se stopi sa prednjim ono da bas nedominira, ali probaj dobro odradjen film pa vidi razliku.
     
  13. gusa

    gusa Aktivista

    upravu si bio kod filma se bas razlikuje bas drma ;)

    Sad sta sam uradio, prebacio sam na resiveru da se bass prebacuje samo na sub i mogu ti reci svidja mi se mogu i vise pojacati jer zvucnici ne uzimaju toliko snage, a woofer ima dovoljno snage jer je aktivni. I pravi kino dozivljaj nekakvi zvukovi dolaze koje nikad nisam ni cuo :)

    A reci mi moze li se upaliti Master HD zvuk na 5.1 zvucnike ili mora biti 7.1 ?
     
  14. JVC

    JVC Overclocker

    Moze nornalno, ali moras imati film (blu ray ili mkv) sa dts master audio zvukom (a cuti ces sipak razliku u odnosu na standardni dts) sve isprobano, namjerno sam kupio jedan film DTS-HD MA i Drugi Dolby Thrue HD da isprobam.
     
  15. gusa

    gusa Aktivista

    Ako je isprobano onda nista od tog, samo sam htjeo da cujem ima li razlike :)

    Evo gledam ima ovdje dosta korisnih stvari koje si napisao jer ce sigurno nekome biti od pomoci.

    Pozdrav do daljneg Jvc evo ti samo jos slika da vidis kako to sve izgleda ;)

    http://img571.imageshack.us/i/img08571.jpg/
     
  16. JVC

    JVC Overclocker

    Nisi se dugo javljao pa sam mislio da si razgulio kod punice da slusas muziku. :lol:
    Pozdrav, i uzivaj.
     
  17. gusa

    gusa Aktivista

    Ma punica samo slusa narodne ;) nigdje basa zglave :)
     
  18. JVC

    JVC Overclocker

    Barem je jeftinije, netreba ti subwofer.