PiP - Apple

Discussion in 'Računari i komponente' started by Falcone, Feb 1, 2008.

  1. Falcone

    Falcone Novi član

    dakle molio bih procjenu...pa onda vjerovatno i prodaja
    Iphone 8 GB, otkljucan, full pakovanje, malo koristen!
    kao nov...
     
  2. 800 - 1000 KM

    nov 500 dolara, plus otkljucavnje kod mene 50 eura i to je to :)
     
  3. dHM

    dHM Aktivista

    moje misljenje oko 600-650, kao sto ti rece 500$ nov, po trenutnoj kursnoj listi to je nesta vise od 650KM, a to je nov
     
  4. Falcone

    Falcone Novi član

    hm.. 500$ je nov..(t-mobile 399€) ali uz ugovor 2 godine... i plus otkljucavanje... :D
     
  5. Nov u radnji u USA je 500 dolara, naravno nije otkljucan, za otkljucavanje, ja uzmem 50 eura, i eto racunaj cijenu 750 km ;) otkljucan ;)!
     
  6. Strik3r

    Strik3r Aktivista

    50 EUR otkljucavanje? :shock: Bas si jeftin:)
     
  7. Sta ti ocekujes? Za neku nokiju 6150 isl. ovi serviseri u Sarajevu ti traze 80 KM, koja je izasla prije 1-2 god, a ti bi za telefon koji je tek izaso ocekivo cenera za otkljucavanje, ta cijena je okvirna, ako je fin covjek, moze i nize ;)! Ja cu tebi dati 150 KM, otkljucaj ga ;)!
     
  8. Strik3r

    Strik3r Aktivista

    http://www.youtube.com/watch?v=ABh2WcmlLzQ

    Evo, nek ljudi otkljucavaju besplatno. Btw, u vrijeme kad na netu mozes naci upute za sastavljanje atomske bombe, samo ces glupaku izvuci 100 KM za otkljucavanje telefona.

    Edit: lik isto tako na market.ba reklamira instaliranje mapa BiH i Cro u n95 za 50 KM. A sve aplikacije, ukljucujuci i mape su besplatne na netu!

    Takodjer, ljudi pokusavaju naplatiti "debrandiranje" telefona. To se isto uradi za pet minuta sa data kablom.

    Ne dam da me iko levati.

    I kad pozuris ponuditi nekome 150 KM, skontaj dal se taj neko mozda bavi istim poslom kao i ti, jer nisi ti jedini na planeti u stanju otkljucati iPhone.
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    X-Sim2 kosta 55E, a nisu potrebne nikakve modifikacije, tako da... :roll:
     
  10. Zlatan

    Zlatan Komšija

    nije to levacenje ima ljudi kojima su sve te relativno lake i besplatne stvari visa matematika i koji ce biti sretni da im neko uzme 50 il 100 Evra da se oni ne muce s tim...jest neko bi im to mogao uraditi i jefitinije, ali oni nemaju vremena da se podrobno raspitaju o svim opcijama i da tragaju za uputstvima jer vrijeme je novac....ja cu sutra odnijet da mi se popravi rajfeslus na hlacama za 5KM jer prolazim kraj te radnje svaki dan.. e sad sigurno se to moze naci i jeftinije..... il da dam svojoj supruzi i materi da mi to urade dzaba al jednostavno ne moli mi se niko, necu nikog da opterecujem i nemam vremena da trazim jeftiniju uslugu... :mrgreen:
     
  11. Strik3r

    Strik3r Aktivista

    Pa zato sto ima takvih ljudi, ljudi kao mi imaju posla. I meni je to sasvim ok, da se razumijemo. Ja sam mislio bas specificno na mene, s obzirom da se meni covjek obratio sa "dacu ti 150, pa ga ti otkljucaj" i ja sam odgovorio samo u svoje ime. Vidis kako bih lako zaradio 150. Elem uvijek se znanje moglo naplatiti, samo je sva prica krenula od toga da je covjek trazio 50 eur za otkljucavanje, sto je pljacka cista. Uvijek stoji ona "ko voli nek' izvoli", samo i ja imam pravo da kazem da je to preskupo. To je sve, mene licno bas briga ako ce neko dati 100 eura za otkljucavanje. Ali "dacu ti 150 pa otkljucaj" me isprovociralo. Otkljucam ja to bez marke.

    Edit: analogija moje price ovom tvom primjeru za rajfeslus: Ti ces radije dati 5 maraka nego se sam zezati oko rajfeslusa. A da li bi bilo tako da ti neko trazi 50 za taj rajfeslus? Onda bi ti rekao, cekaj, znam i ja iglu i konac drzati, pa skontacu vec nekako da fiskiram to i zdravo.
     
  12. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Hajde da zavrsimo tu pricu. Momak je trazio procjenu, i dobio je. Ako se odluci na prodaju, bit cete informirani. Dalji postovi koji nemaju veze s kupovinom ce biti obrisani.