PiP: Hard Disk WD Blue 1.0 TB 2,5'' ( wd10jpcx)

Discussion in 'Računari i komponente' started by zippoo, Feb 26, 2023.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Hard Disk WD Blue 1TB 2,5'' ( wd10jpcx)

    Nemam pojma koliko se sada krece ovo pa ako nekome treba ili zna cijenu,neka stavi.
    Hard disk je izvadjen iz laptopa koji je kupljen nov i koji je jako malo koristen...da ne kazem nikako.
    Nema bad sectora,sve radi normalno,100% ispravan i testiran.
    SATA 6 Gb
    Ova brzina koju pokazuje na slici,testirano je preko onog hepeka sto se usteka u hdd i usba...tako da moze ici puno brze preko SATA ,ovo nije stvarna brzina HDDa


     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Oko 40KM. Bolje ostavi sebi za backup.
     
    ibran and RaP like this.
  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Tako ce vjerovatno i biti .Nekada mi zatreba za novi laptop ili nesto a teze naci to sada a da nije skupo.
    Hvala
     
    Reventon likes this.
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kupi USB 2.5" HDD kuciste, i eto ti eksternog 1TB diska.
     
    zippoo and chenta like this.
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ne trebam nista kupovati,mogu i ovako koristiti kao eksterni ...ustekam HD u kablic i eto eksternog diska.
    Nego imam vec 2x500 GB u racunaru i ne treba mi vise a ako uzmem novi komp,mogu ovaj od 1TB ustekati odmah.

    Ovo koristim
    [​IMG]
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Samo imaj u vidu da je to 5400rpm disk, desktop modeli su 7200rpm. Znaci taj je cisto za backup, filmove, serije, iso fajlove i sl.
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ma znam...bio je spor u laptopu bas...mrtvac :D
     
  8. dams82

    dams82 Komšija

    Taj kablić je extra stvar, ja ga kupio na aliexpress davno za 5KM,imam ssd i koristim kao externi disk za filmove, možeš ga u sve uštekat pa čak i u mobitel preko adaptera na usb type c. Najbolje I jest ostavit taj disk, nema neku vrijednost da se proda, a nije ga loše imat za backup....

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    zippoo likes this.
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ima li ovakav kablic a da ide na usb 3.0 header na maticnu direkt i da je za vise diskova, ssda? I da li neko zna ima li gdje kod nas 5,25" usb header da se izvuku usb 3 portovi na prednju stranu kucista?