Pitanje oko pregrejavanja komponenti zbog napajanja

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Muhamed, May 18, 2010.

  1. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ma mnogo bitnija stvar je kakve temperature imas u load-u? Idle manje vise. A definitivno topliji dani uzimaju danak :)
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Meni je računar oko 1m od prozora. Temp. procesora narasla za nekih 5-6C. Bila oko 35C a sada je oko 40-41C. (AMD 965 i TX3 hladjenje)
     
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    ma ljudi upeklo je šta vam je nemožeš vani ostat. šta ste digli te procesore moraju se pregrijavat šala mala :D

    evo i kod mene jedna jezgra na 48 druga na 44°C, vakat je bacit intelov stock cooler hehe.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Takodjer, da ne ovaran nopvu temu. Da li mi neko moze reci cega su ocitavanja ove prve tri temperature:

    [​IMG]

    Uploaded with ImageShack.us

    Mislim da je MB. I malo me brine ova od 82C, ali sumnjam u tacnost. Koliko pratim stalno stoji 82C/179F. Prve dvije se "krecu". A i model karte pogesno ocitava.

    I ove zadnje dvije. Mislim da je HDD ali mi cudno sto stoje dvije vrijednosti. (strujanje zraka)
     
  5. GW

    GW Moderator

    Sve temperature koje se nikada ne mijenjaju možeš slobodno ignorisati. Dalje, ta vrijednost 82 može biti tačna pa bi trebao pogledati od čega je to. Koristi Everest, on ti je manje-više pouzdan, osim ako se radi o nekoj tek-na-tržištu komponenti.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Everest mi ne pokazuje ni jednu jedinu vrijednost. Kada sma bio na starom win7 Ultimate x32, pokazivao je nekada smao vrijednost HDD-a. A nekada nije ni to. Sada na win7 professional x64 nema nista. V2.20. Vejrovatnio mi treba ona v5 Everesta.

    Ne znam koji bi program jos mogao koristiti za dijagnostiku. Gledao sam DVD koji dodje uz MB i nisam vidio nesto slicno (ili ja nisam prepoznao).
     
  7. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    2.20 :shock:
    Pa to je staro ko Isusovo magare... Skini trial verziju zadnjeg Everesta.
     
  8. GW

    GW Moderator

    2.20 je iz augusta 2005. :D
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma znam da je staro i ganjam otkako sam na novoj konfiguraciji monitoring programe ali nista konkretno. Pogledat cu sa probnom v.
     
  10. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ma daj, imas 3000 postova i ne znas naci novu verziju bilo kakvog programa za dijagnostiku...
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma eto ti na drugoj stranici HWMonitor, imam i core temp i GPUZ ali nsiam naletio nesto slicno everetu.. nego:

    [​IMG]

    Uploaded with ImageShack.us

    CPU 82C ?
     
  12. GW

    GW Moderator

    Ignoriši to. Nije tačno.
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Jedino sto mi zvuci logicno jeste ..da je to prikaz temp na kojoj se kom gasi/restartuje. Kriticna temperatura. Doduse, u biosu stoji na 80C.
     
  14. GW

    GW Moderator

    To je jednostavno pogrešno očitanje senzora. To se zna dogoditi ako ploča ne prepozna senzor u procesoru. Kako kažem, ignoriraj jer nije bitno. Jedino možeš povećati vrijednost gašenja zbog pregrijavanja ili skroz isključiti tu funkciju u biosu. Meni se događalo da se računar gasio nekoliko sekundi poslije paljenja zbog te pogrešne vrijednosti.
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma da.. ipak je neka greska. Inace, neka stoji na 80C, mozda dignem jedino na 90C. Bolje da se ugasi ako se sta desi.
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    sinoc dok sam igrao BFa bila ploca na 45, diskovi na 40 C :/
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    I dalje normalno za ove vrucine ;)
     
  18. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Ploca (AMD770), 46
    Diskovi, 42-43
    CPU (X2 4600+), 42
    GPU (HD 4670), 38-40

    Temperature su sve u idle-u. Dakle, nema potrebe za brigom Vedo, ima i gorih slucajeva :D
    Jedino je AUX hladan, 35 stepeni :)
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Ovo mi je zanimljivo:

    [​IMG]

    Uploaded with ImageShack.us

    Tek sam sada primjetio ocitavanje temperature za moju HD4550. Samo ne znam cega bi bilo ocitavanje HD4350. Oba ocitavanja su živa samo sto se temperatura HD4350 cesce mijenja.
     
  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Mozda ti everest ocitava integrusu kao 4350.