Pitanje , sta kupiti

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by sawfactory, Dec 29, 2013.

  1. sawfactory

    sawfactory Novi član

    Pozdrav ljudi, pre svega zao mi je sto nisam pre saznao za forum koji je odlican i ima jako korisnih stvari. Zeleo bih sledece godine da uzmem graficku karticu do nekih 16.000-17.000din (ne znam koliko je to u km jer sam iz srbije). Sta vi mislite koja je graficka za te pare najbolja i pruza najvise sto bi se reklo, svrha graficka uglavnom za igrice. Procesor imam i3 i zadovoljan sam kako radi ali bi zeleo jos graficku promeniti, znam da mozda od ovih boljih grafickih necu uspeti izvuci maximum zbog procesora, ali ipak bolje da bude jaca jer mozda kasnije nekad kad promenim procesor da nemoram i graficku ili sta ja znam. Uglavnom, do nekih 17.000din koja je po vama najbolja graficka za te pare?

    p.s. ako sam dobro izracunao to je valjda oko 280-290 km

    hvala unapred na odgovoru i izdvojenom vremenu.

    Pozdrav
     
  2. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ako za te novce mozes naci tamo AMD R9 270X ili AMD R9 270 to bi bio najbolji izbor (karte su identicne samo model sa X oznakom radi na malo visim frekvencijama).
     
  3. sawfactory

    sawfactory Novi član

    Skuplje je to ovde, takodje nisam rekao ali imam u planu uzeti novu graficku.

    takodje sam dobio neke predloge,

    Sapphire HD 7850 Dual-X 1GB GDDR5 256bit
    MSI Radeon HD 7850 2GB 256bit - R7850-2GD5/OC

    valja li ovo necemu?
     
  4. k0ST

    k0ST Aktivista

    ma naravno da valja. koju graficku trenutno imas?
     
  5. sawfactory

    sawfactory Novi član

    Trenutna je nvidia geforce gts 250 1gb, ali stvarno dosta je stara u "ono vreme" je bila dobra, ma da i sada solidno radi ali vreme je za drugu :)
     
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    R9 270X MSI HAWK 2G GDDR5 ti je u emmi.rs oko 22k dinara. To je oko 190 eura. Bjezi ti iz budjeta tih 40-ak eura ali mislim da se vrijedi isprsiti jos toliko pogotovo ako ce ti dugo sluziti kao i ta stara grafa.
    Ako ne i mora biti sad ja bi uzeo MSI Radeon HD 7850 2GB 256bit - R7850-2GD5/OC.
     
  7. sawfactory

    sawfactory Novi član

    Verujem da vredi te pare drug, ali neda mi se bas sada ici u krajnost jer nikad kraja tom ulaganju ako me razumes, mislim sve je to lepo imati al ono :)

    znaci mislis da bi ta bila dobra za te pare? MSI Radeon HD 7850 2GB 256bit - R7850-2GD5/OC.
     
  8. k0ST

    k0ST Aktivista

    tvoje pare, tvoj izbor - HD7850/R9 270 je (u najgorem mogucem slucaju) duplo bolja od GTS250
     
  9. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ne zaboravimo da su 7850 strašno dobri klokeri.
     
  10. sawfactory

    sawfactory Novi član

    Pa da u pravu si, moje pare moj izbor ali sam zato i zatrazio pomoc sto nisam bas siguran sta je najbolje uzeti za te pare. :)

    hvala u svakom slucaju ljudi...
     
  11. Pionir

    Pionir Overclocker

    Kako god bilo, kupi 2 GB model... :wink:
     
  12. sawfactory

    sawfactory Novi član

    Pa da, voleo bih da bude 2gb i 256 bitna po mogucnosti. Nego, gledam ovde i neke polovne ali to su sve kesa po meni (nema nijedna od onih ''boljih'' )a iz inostranstva da mi salju ne isplati se, jeste da je izbor malo veci ali dok platis dostavu itd, na istom si :)
     
  13. sawfactory

    sawfactory Novi član

    Moze ovo lock, graficka je kupljena.

    p.s. Hvala Pionir-u na velikoj pomoci oko toga. :)
     
  14. Shibby

    Shibby Aktivista

  15. dmr

    dmr Veteran foruma

  16. Shibby

    Shibby Aktivista

  17. KingT

    KingT Veteran foruma

    Imas PM.