pitanje vezano za samsung 2232BW

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by kolinsb, Apr 19, 2009.

  1. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ovako, nesto sam googlao, ali ne mogu naci :( imam osjecaj kao da mi je kod monitora velik input lag. nisam ga mjerio, ali cu pokusati i to. kad igram npr. cod4 ljudi i koji imaju veci ping od mene (50ms i vise) me killaju a da ih i ne vidim kako treba :( na netu sam nasao informaciju da ovaj monitor ima input lag od 28ms. to ne bi trebalo biti mnogo, zar ne? je li neko imao slican problem? da li postoji neki noviji firmware za ovaj monitor?
     
  2. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ma nije ti to do monitora. Taj lag koji ti opisujes se vise mjeri u skenudama nego milisekundama. :mrgreen: Da li ti je ukljucen AV ili firewall?
     
  3. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    jeste, NOD32 Antivirus 4.0.314.0 i i vistin firewall je bio ukljucen, evo sad sam ga iskljucio, jer nema potrebe za njim, imam dovoljno zastita na routeru (nisam direktno na netu)
     
  4. Moncho

    Moncho Komšija

    To sto pricas ne moze nikako biti povezano. Jedno je input lag a sasvim drugo taj 'lag' koji dobijas od igre. Monitor sa 'velikim' input lagom ce normalno da prikazuje sliku na koju ti ne utices. Pored toga input lag od 28ms nije toliko uopce los, to je nekih frejm jedan ako se ne varam.
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ja sam rekao da je neki test na netu pokazao input lag od 28ms za ovaj monitor. nisam rekao da je i kod mene 28ms. morat cu zbaviti kakav CRT da to pokusam izmjeriti.
     
  6. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Naucis bolje igrati i nece monitor biti kriv :)
     
  7. Benq

    Benq Komšija

    Mozda je neko ukljucio neki cheat pa ga ni ne vidis kad te ubije :D
     
  8. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Prestani se drogirati :D

    Ne valja taj test, posto se radi o TN matrici, input lag bi trebao biti manji od 10ms.. jedino ako nemas kakav budjav panel.
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    a gle, stvarno je cudno. cod ne igram od jucer, igrao sam keca, dvojku, i cetvorku kad je izasla, pa napravio pauzu, i evo opet kreno igrati. skoro uvijek duplo vise puta izginem nego sto imam killova. ko da sam retardiran :( iskljucio sam antivirus i firewall. ping na bihnetovom serveru mi 30ms, a krajnji score 14:29 (kill:death).
     
  10. Juka

    Juka Komšija

    ma uslje cheataju ....
     
  11. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    neki dan kad monitor nisam nabio stosom. bacim liku bombusu u hodniku, on stoji kraj vrata. cekam jedno 20sec, i hajd reko nema ga vise. samo sto sam kreno derni me bombusom :smt005 gledam na killcam, lik drzi bombu u ruci, i baca je kad sam ja doso na po hodnika. kako je mogo znati kad cu ja krenuti? puno cheatera majku im jebem :twisted: :twisted: :evil:
     
  12. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Mani se bihneta, vise je njubova nego cheatera
     
  13. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Cod sam radi bihnetovih cheatera i prestao igrati, nazalost tome se ocito ne moze stati u kraj, pocni igrat nesto drugo ...
     
  14. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Vala za igru poput CoDa koju planiras dosta igrati nije problem izdvojiti 15-ak € pa igrati ko hadzija.
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    je li to meni hurma upuceno? ja imam original cod4 key. kad je tek izasao jaran u usa mi kupio igru i poslao key. skoro uvijek je bihnetov server bio pun djecurlije, koji igraju 16h dnevno, i tad sam odustao od te igre skroz. htio sam igrati s nasom rajom. nije mi toliko zanimljivo na stranim serverima. ali sam definitivno budala sto sam dosao na bihnetov crackovan server. onaj ko nije spreman kupiti original, taj i ne zna igrati fer, tj. bez cheata.
     
  16. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Pa eto na tvojoj sam se temi javio :)
    Ja kad sam original CoD2 dobio, mislim da nisam 10 puta usao na bihnet da ozbiljno poigram. Ponekad ulet na TDM i score 55:3, pa mi psuju. :lol: Hvataj se stranih servera, ali evo vec pobjegosmo daleko od teme...
     
  17. pac

    pac Komšija

    Imam pitanje za slican samsungov monitor, radi se o modelu 2233bw. Uglavnom sam cackao po secret menu nesto i slucajno pomjerio stavku "Hotplug Time" sa 9 na 11! Cemu sluzi ova postavka i dali se moze ista vratiti na 9 tj. na tvornice postavke. Probao sam vec reset monitora u standradnom menu ali mi je "Hotplug Time" ostao na 11.
     
  18. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Pa vrati na isti nacin kao sto si i povecao :D
     
  19. pac

    pac Komšija

    Nemoze da se vrati samo moze da se poveca :?
     
  20. GW

    GW Moderator

    Probaj na običnom meniju vratiti na default.