1. n1dal

    n1dal Aktivista

    Po Vama koji bi mi preporucili da "kupim" AMD ??? Bas me interesuje i za rad na racunaru a naravno i za igre :wink: :roll: :roll:

    > Npr. 2500+ ili mozda nesta jace(I do mene je ,a naravno i do Vas) ?? - E sada koji "Athlon" ,"Duron" .... sta ... :?: :?: :?:

    Preporucite
    Hvala,
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    ak imaš love za 3200, kupiš 3200 :)
    ja imam malu dvojbu (ponavljam... malu) 2400 (tbred) ima radni takt za 300MHz veći od bartona 2500, barton s druge strane ima 512k keša... e sad trebalo bi benchat ta dva, pa usporedit rezultate i naravno provjerit koji se više može clockat. do sad nisam primjetio da xp sa 256 keša ima problema u radu tj. u uspoređivanju sa p4 koji ima 512 keša... mislim da xp-u nije tako keš bitan radi arhitekture jezgre, dok se p4 uvelike oslanja baš na to. ne znam, možda griješim... ja imam 2.2 oc i stvarno mi je dovoljno za word i slične pizdarije, obradu zvuka, winamp :) i igre. nije da ne bi htio brže, al pošto nemam para ovo će gurat još duže vrijeme.
     
  3. abasi

    abasi Aktivista

    E jel to nidale oces da mjenjas svoj komp. ? E bash fino :) :wink:

    A de mi reci sto si stavio DURON ziv mi bio ?
    Pa zar bi kupio to SMEĆE ?

    Preporuka:
    AMD Athlon 2500 barton , ili ako imas para 2800 barton, Rulzzz.
    I neku nForce maticnu i WOOW !!!


    P.S. jesi li to dobio 5 iz matematike pa TATA kao nagradu evo komp. ???
    :D :wink:
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    stari moj možda to je smeće, al kad kupuješ 20-ak uredskih kompova i pikneš im durone 1300 + neka all-in-one matična prođeš jaaaaako jeftino. na celeron ne pomišljaš. jedno vrijeme sam imao durona 1200 (morgan) 256 pc133 rama i via kt133 gigabyte... svi su se čudili velikoj brzini za tak male pare. naravno za danjašnje igre i slične potrebe to je malo slabo, ali ako se ne ide dalje od worda i winampa, za malu paru dobiješ zakon sistem.
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    ma ludi ste sto gradi :wink:
     
  6. abasi

    abasi Aktivista


    E syss mi sada pricamo o jednom racunaru.
    Mada to sto kazes oko Durona upravu si . Ali ako to obavljas nekome ko nema pojma jel tako ?
     
  7. abasi

    abasi Aktivista

    Ma stas jarrane i on mene zeza u REALNOM svjetu !!!
    A ovdje ja malo njega :lol: :wink:
     
  8. syss

    syss Veteran foruma

    nije tako, to baš obavljaš nekome kome stroj ne služi za igre (makar sa boljom grafičkom i recimo kt266a matičnom, ddr ram...), a prijatelj ti ja pa mu oćeš koju paru uštedjet.
     
  9. ||NeX||

    ||NeX|| Aktivista

    Ja bi prije najjačeg Athlona sa 512 chache-a, nego Barton na 256 cache-a!

    P4 je večinom 512
    A Celeron 128

    Cache izgleda kao neka sitnica, ali to je jedan veoma važan podatak. Za OC bi opet Athlona, a od Intela bih Celerona i to samo >=2.0
     
  10. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    Barton ima 512k cache-a, a Thorton ima 256k.
     
  11. n1dal

    n1dal Aktivista

    Ma Ok ...Vama hvala na ponudama i naravno potrudicu se da bude tako ili ako ne ,onda bar slicno tome :wink:

    >Nedo ja sam "samo" dao npr. Duron ...sta mi je prvo palo napamet,jer stvarno nisam razmisljao ...jer sam htio da mi Vi to predlozite i date vise informacija oko Athlona,Durona,Bartona...kontas ?
    >I jos da kazem da ja "nikad" u zivotu necu imati 4 iz Mat. a o 5 ne pomisljaj ,jer znam za 2-3 :lol: :wink:

    >Ako moze jos par komentara ...dakle, da znam sta cu uzimati :!:

    Hvala,
     
  12. abasi

    abasi Aktivista

    Aha, Izvini Majke ti ! :( zao mi je ako sam te povrijedio :( :wink:
     
  13. Xan

    Xan Aktivista

    ja mislim da je trenutni best buy AthlonXP 2500+ (Barton)...
    da se fino clocknut i ima cachea...
     
  14. syss

    syss Veteran foruma

    celeron je precijenjeno smeće od cpu-a... on koristi potpuno istu arhitekturu kao i p4, samo što ima manje keša i radi puuuuno sporije nego p4.

    gledaj da intel (trenutno) nema pravog konkurenta za amd64, pa su počele nekakve gluposti u obliku p4 extreme edition... ništa revolucionarno, samo veći keš... svojevrsno javno priznanje da im se procesori itekako oslanjaju na količinu keša... amd64 (govorimo samo o 32-bitnom načinu rada) ima duplo manje keša i manju radnu freq, pa još uvijek ide "uz bok" sa p4. mislim naravno da barton nije loš proc...

    celeron 2.0 ti košta isto ko i xp 2.2... mislim da znaš koji je bolji :)
     
  15. n1dal

    n1dal Aktivista

    Eh ovako sam odlucio ... kupicu AMD Athlon XP 2500+ i neku maticnu koja podrzava AGP 8 ...itd... ; cooler mozda nesta bolji i tako :wink: :wink:

    Sve u svemu ,vama mnogo mnogo HVALA ...i u budusnosti znam gdje mogu "opet" naci rijesenja :!:

    Pozdrav,
     
  16. syss

    syss Veteran foruma

    matična je abit v2.0 ili epox rda serija... obavezno!
     
  17. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    Tu sam...

    Pozdrav ljudi . pozdrav.

    Nisam bio ovdje mjesec dana .fakultet i posao.

    e pazi drug.neznam čemu se dvoumiš.

    nisam čak ni pročitao sve odgovore jer sam u frci.samo da ti odgovorim.

    Athlon barton 2500 definitivno.nema dvojbe.

    prvo da ispravim sysa koji je rekao da je 2400 brži za 300 Mhz od 2500.

    nije .2400 radi na 2000 Mhz a Barton 2500 na 1833.

    znači razlika je 166 mhz.sića.

    al pazi sad ovo.barton ima za 256 KB l2 cachea više i ima sabirnicu 333 dok ovaj 2400 ima 266 što naravno kad ram postaviš na auto (što daje nabolje perfomanse) radiće ti sa 2400 na 266 a sa bartonom će raditi i na 333 (mislim ako si uzeo ram ddr333 ili 400) a kad klokouješ barton 2500 na 3200 što je veoma lako izvodljivo imaćeš sabirnicu 400 i to sa ramom 400 ide ko zmaj a još imaćeš i 2,2 Ghz.

    Jer zašto davati 600 ili 700 ili 800 ili 900 Km za barton 3200 kad možeš dati svega 200 Km za barton 2500 od kojeg tako jednostavno i zagarantovano možeš dobiti 3200.koji radi na 2,2.

    Kućeš dalje kad su ga ljudi dizali i na 2.5 ghz.

    Nemoj se dvoumit.imaćeš extra procesor.

    Ja svoj još nisam klokovao jer nemam neke potrebe al kad dodje vrijeme biće 2500@3200... :D :D
     
  18. n1dal

    n1dal Aktivista

    Ok ...Hvala ti sto si mi "povecao dodatno znanje" - Koje sam poznavao koliko-toliko :!: :!:

    HI-5
     
  19. syss

    syss Veteran foruma

    moje isprike za netočne navode... sad sam gledao 2060 mu je stvarni takt.
     
  20. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    he

    Hehe... :D :)