Pitanje

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by ednet, Aug 19, 2004.

  1. ednet

    ednet Aktivista

    Ocu da si kupim novi RAM pa da vidim sta vi mislite koji m je bolje uzeti
    2x256MB Samsung DDR400MHz ili 512MB ELIXIR DDR400MHz
    Cjena im isto dode tako da to nije bitno
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    ovisi o ploči, ak se radi o nf2 ili intelu koji podržava dual channel, onda idi na 2x256.
     
  3. Miko

    Miko Aktivista

    jeli to kod slavoljuba kupujes. Fino mu ono abit nf7 za 127Km u maloprodaji morat cu i ja viditi da kupim najvejerovatnije tu plocu. I sada pitanje oko te ploce ona podrzava jeli tako dual chanel memoriju i znam da nema soundstorm koji mi netreba jer imam creative live 5.1. Pitanje kolika je razlika izmedju te ploce i abit nf7-s i za ove pare mislite li da se isplati.
     
  4. ednet

    ednet Aktivista

    Jest kod Slavoljuba vec sam kod njega dosta stvari uzeo jos dok se nije bavio maloprodajom i nisam nikad imo nekih problema a ako je sta i zapelo bez ikakvih problema mi je izlazio u susret dok u nekim firmam odma kazu ti si kriv.A uzeo sam i ja kod njega nedavno Abitovu plocu ic7 za 100 nije imo samo drajvere i kablove za nju a posto mi je na jednom kompijuteru P4 sa plocom Gigabyte sa SiS cipsetom reko hajde da je zamjenim(mada radi bez problema ) kad vec kosta ovako malo (malo jer ta ista ploca u Plusu kosta 300) i tek kad sam uzeo skonto sam da moram i ram da mjenjam pa sad gledam koji mi se vise isplati uzeti
    U svakom slucaju preporucujem ti da uzmes kod njega,pa ako uzmes javi utiske jer kontam nesto da samjenim i na drugom kompijuteru plocu a tu imam AMD procesor.
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    na kakve to zvučnike spajaš?
     
  6. Miko

    Miko Aktivista

    Ama spajam na izlaz svoj na linijski ulaz. Nisam zato naveo soundstorm jer ako pogledas ovu plocu pocitat ces da ona nema soundstorm koji je tu negdje oko creative live 5.1 (ali po mojim iskustvima sto sam ja vidio kod raje i nije bas to tako blizu) nego ona ima ac 97 zvuk znaci obicni 5.1 zvuk. Ali moje pitanje se nije odnosilo na zvuk nego na abit nf7 plocu u odnosu na abit nf7-s tj njene overclockorske mogucnosti(abit nf7)
     
  7. ming

    ming Veteran foruma

    soundstorm dere audigy 2 zs a unreal turnament full audio opterecenje audigy 2 120fps a soundstorm 130 fps pa ti vidi sta je bolje a kosta 165 km epox 8rda+
     
  8. Esh

    Esh HWB

    imat cemo audigy 2 zs recenziju nekad slijedece sedmice 8)
     
  9. Miko

    Miko Aktivista

    za tvoju veliku informaciju glupo je porediti te dvije zvucne kartice jer kao prvo soundstorm podrzava eax 1 i eax 2, a audigy 2zs podrzava i 7.1 sistem i eax 1,2,3,4 i eax hd. Nekazem da neznas ali malo pogledaj bolje zvucne kartice i taj soundstorm nemoze ni dupe obrisati audigy 2zs a ako meni nevjerujes pitaj malo raju koja znaju sta je zvucna kartica. Sto se tice igranja svako u svijetu ce ti reci da je creative na tom polju jednostavno najbolji. I sto se tice recimo toga soundstrom-a koliko je dobar da ga je nvidi-a izbacila i sa ploca sa nforce 3 cipsetom. Nemoj me tako pogresno shvatiti ja necu da se raspravljam uopste sa tobom oko glupe zvucne ja sam samo pitao razliku izmedju abit nf7 i abit nf7-s ( osim sto ova ima soundstorm i podrsku za sata). Naravno pitao sam ljude sa iskustvom sa te dvije ploce sta misle.


    P.S. znali iko gdje u Sarajevu ima kakav dobar internet kafic gdje bi mogao skinuti filmove (dragonball z) na cd-ove i koliko bi me to otprilike doslo po cd-u. Posto sam nasao dobar sajt na kojem ima dosta episoda dragonballz-a. Znaci nije kaza ni ostala pertoper smeca nego direktni download sa internet stranice. I ako ima neko episoda ili filmova dragonball z i li dragonball gt neka se javi volio bih se mjenjati ili kupiti. Hvala i neka molim vas prekine glupa rasprava oko zvucnih kartica
     
  10. ming

    ming Veteran foruma

    miko kiko legendo ziva za taj audigy ti treba Bose zvucni sistem da znash sta si kupio
    i de mi ti reci koja je razlika izmedju tih eax algoritama (zato ljudi kupite audigy karticu od 500km i uparite je sa zvucnicima od 2000 eura)

    -usput soundstorm je izbacen jer nije moga da stane :|
     
  11. syss

    syss Veteran foruma

    ne pricaj gluposti bose je precijenjeni drek... treba tu piknut kvalitetniji dac na digitalni izlaz, pa onda dalje slagat komponente ak se hoce max izvuc.

    ja imam najobicniji realtek 5.1 izlaz na ovoj svojoj maticnoj spojen na relativno dobre komponente i za mp3-ce je to sasvim dovoljno. a kupovati bilo kakvu dodatnu audigy 235 da bi slusao mp3 (koji su puno losiji od dobrog starog cd-a, a da ne spominjem nove formate) je glupost... jedino radi surrounda... naravno postoje ljudi koje zadovoljavaju ms industrial zvučnici od 23000W pmpo, ali ja osobno vise volim staviti dobar stari cd i uzivat u odlicnom stereo zvuku.
     
  12. ming

    ming Veteran foruma

    ja govorim sta ti je potrebno ako imash audigy zs karticu josh ona sa front panel bracketom (samo za one koji su dobro zagrizli u audio editing 500km) 220km za zvucnu i racunaj zvucnike kakve 7.1 THX certifikat SPDIF konekcija i onda ima smisla a ovako soundstorm uz matichnu 200km za zvucnike AltecLansing TEAC ili Logitech i nikad nebih covjek pomislio na kakav audigy
     
  13. syss

    syss Veteran foruma

    e dobro, druga stvar je audio editing, ali i tu je creative amaterska polu-pro igračka... imaš zvučne sa po xx stereo ulaza u 24bit/96khz formatu s kojima dobiješ u paketu pro rack za ormar i lcd monitor kao upravljačku konzolu.

    thx multimedia možda?? :D imaš par vrsta thx-a, pa se nemoj zavaravat sa tim thx certifikatima... ovo ti je početak za thx ultra 2... http://www.arcam.co.uk/fmj/products/P7.html

    nema ti čistog thx-a u svijetu pc zvučnika...
     
  14. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    nekad 8) :shock:
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Moras imati posebno napravljenu sobu (u sta cisto sumnjam da neko ovdje ima) da imas full THX experience.
     
  16. syss

    syss Veteran foruma

    naravno, to je pravi početak thx-a... samo za početak bilo kakvog ozbiljnieg hi-fi sistema soba bi trebala imati apsorbere i difuzere po zidovima, masivni namještaj, ni jednu paralelnu stranicu sobe sa drugom, parket pa debeli tepih, masivne zavjese... ima tu jaaaako puno stvari.
     
  17. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Da a koliko se one primjete u stvarnosti?
     
  18. ming

    ming Veteran foruma

    nikako morash imat usi ko gremlin da osjetish te gluposti
     
  19. syss

    syss Veteran foruma

    pa ako slušaš house i druge nusprodukte, treba ti dva visokotonca i dva sub-a... ako slušaš jazz, rock, klasiku i sl. jaaako se primjeti razlika i to se odmah čuje... meni doma recimo se čuje razlika u zvučnoj slici kad je prozor otvoren sa dignutim zastorom i kad je zatvoren sa spuštenim zastorom, nije neka astronomska razlika, al se ipak čuje.

    čak ni ne treba imat neku ultra skupu liniju, moja je sve skupa koštala 8-9000kn (pojačalo, zvučnici, stalci, kablovinje i dvd) s tim da mi je pioneer dvd primarni izvor zvuka (ne baš sretno rješenje)... ali ipak mnoooogo bolje od kompa, mp3-a i sl.
     
  20. GV

    GV Komšija

    Ko je taj Slavoljub i gdje mu je firma?
    Ko voli dobar zvuk i uživa u tome bolje mu je da posjeti http://www.guidetohometheater.com i tamo malo napase oči ( ko ima love može i da kupi nešto od viđenog)