Plaćanje preko banke u inostranstvo

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Nihad, Oct 10, 2010.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Moja greska. Ispade pola marke.. nego, kako kaze, minimalna je provizija 20KM sto se isplati ako ides na proizvod koji kosta preko 100KM ili ako je stvar unikatna pa te briga koliko ce izaci.

    Nije mi onda jasno kako fuinkcionise uplata recimo na hosting kada skida olliko koliko kosta sam prostor. I to ide preko banaka a nigdje provizije.
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Opet ne kontam sta ispadne pola marke, al' hajde :D
    Isplati ti se minimalna provizija kad saljes 9-10k KM :D Za 100KM se definitivno ne isplati jer platis jos petinu transakcije.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    40-50 feninga.. pola marke.

    Ako je minimalna provizija 20KM, kako ce se isplatiti manji iznos ?
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Pa ti si rekao da se isplati 100KM, a ja sam rekao da se isplati 9-10k KM? :D Ako se ne varam, hiljade su vece od stotica? :D
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Aha.. 9-10 hiljada KM. Pa nije toliko strasno da platis 20KM na nekih 150KM ako je ovdje roba skuplja za 50-60% ili je jednostavno ne mozes uzeti na nasim prostorima. A kao sto rekoh, neko ce platiti vecu cijenu provizije nego robe ako mu odgovara.

    U biti online kupovina i jeste sto se uzima nesto sto ovdje jednostavno nema ili je mnogo skuplje nego zajedno sa carinom, šipingom, "težinom" i provizijom.

    Stvar je samo.. koliko je tebi roba zaista potrebna/koliko je zaista zelis.