Placanje racuna - Rezija - Sarajevo

Discussion in 'Generalna diskusija' started by bhd, Mar 30, 2014.

  1. bhd

    bhd Veteran foruma

    Raja ,

    Imam pitanjce, gdje u Sarajevu placate sve rezijske racune ?
    Da li idete direktno u npr, sarajevo gas, toplane, kjkp itd.. da platite bez provizije, ili placate po posti ,bankama?
    Koja je najeftiija opcija, pa prema skupljoj.

    Ja trenutno placam u sberbank svaki racun 1 marka provizije. Sparkase je poskupio sa marke na 1.70, a raiiffeisen na 2km po racunu..
    odrase..

    Eto savijet dobrodosao :)

    Inace, living @ grbavica.
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Plati od kuce, putem e-bankinga. 0,5 KM uzmu po racunu.
     
  3. Majesco

    Majesco Aktivista

    Placam na posti, uzmu mi 3KM, placam 5 racuna. Telefon, internet za to ne uzimaju, a uzmu mi po marku za smece, struju i vodu.
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ja ovako placam sve racune. Imam internet bankarstvo od RF banke, i uzmu mi 0,3KM provizije ako placam na racun u njihovoj banci, odnosno 0,5KM ako placam na racun u nekoj drugoj banci. kad je u pitanju bhtelecom, imas mogucnost placanja racuna putem SMS for free koliko ja znam. Siguran sam da RF banka ima ugovor sa BHTelecomom, a mozda ima jos neka (Unicredit...). Informisi se u banci za tu mogucnost.
     
  5. bhd

    bhd Veteran foruma

    Imam i ja, ali zelim imati sticker koji je za gazdaricu..placam net bankarstvom net, mob.
    Znaci i posta uzima 1 KM po racunu.
    Jel iko igdje drugo placao, sem net bankarstva?
     
  6. k0ST

    k0ST Aktivista

    Amo moras imati odrezak racuna za gazdaricu onda ti jedino ostaje da opalis jednu finu setnju po svim poslovnicama i platis direktno...
     
  7. bhd

    bhd Veteran foruma

    ma i ne znam gdje su ,ono okvirno na grbavici zivim, gdje mogu sve platiti, u krugu 1km pjesobusom. Nije mi mrsko ba :)
     
  8. k0ST

    k0ST Aktivista

    Pa na poledjini svakog racuna imas adresu poslovnica (pomazu i google maps) - za struju ides u glavnu zgradu, KJKP RAD/smece imas u H. Cemerlica, SGas i SStan u E. Sehovica, vodovod halali marku (ne znam gdje ima na Grbavici)...
     
  9. ibran

    ibran Aktivista

    pa svaki račun koji platiš preko e-banke, kada prođe printaj i dostavi gazdarici da je plačeno, nema ti druge ili u hodanje.
     
  10. h2o

    h2o Aktivista

    Voda - Hrasno, Azize Sacirbegovic, kod Robota;
    Plin - Malta, Envera Sehovica, blizu zgrade Porezne uprave KS-a;
    Struja - Zgrada Elektroprivrede;
    Grijanje - Cengic Vila, Dzemala Bijedica, blizu cvjecare Vjetrenjaca;
    Telefon i net (BH Telecom) - Posta Malta;
    Kablovska (ako je HS) - BBI banka na Malti ili poslovnica HS-a u Radnickoj;
    RAD (odvoz smeca) - Pofalici, Hamdije Cemerlica, zgrada preko puta srednje elektroenergetske;

    Eto imas sve lokacije i sve je blizu Grbavice. Najdalje ti je placanje za grijanje, tri stanice prema Ilidzi ako kreces sa Pofalica.
     
  11. bhd

    bhd Veteran foruma


    Ma tako sam i razmisljao, lagano prosetat poplacat...

    tnx!
     
  12. donjapa

    donjapa Overclocker

    Uraditi ces to mozda 1-2 puta, a onda ces sve u dzep I na jednu lokaciju I poplacati. Nece ti biti zao onih par KM provizije kada se budes peglao po silnim redovima gdje god odes. Svi idu da ustede tu proviziju I na kraju skuplja pita od tevsije.

    Doduse, ako nemas nista konstruktivno za raditi - why not, mada mislim da je krajnje vrijeme da se pocne preko net-a placate jer guzve po bankama I tako tim platnim mjestima su uzasne.
     
  13. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ja sam za placanje online ali radi.ovih par tiketa.....