Play station 2

Discussion in 'Igre i konzole' started by Miko, Aug 28, 2005.

  1. Miko

    Miko Aktivista

    Znaci radi se o play station 2 koji je na ntsc standardu. Problem lezi u slijedecem:
    PS2 nema cip pa nemozemo isprobati kopije igrica. A nismo sigurni dali radi laser kako treba pa me interesuje nesta.
    Ja kada ubacim audio cd on ga cita bez problema. Zatim sam probao sa PS1 igricama (koje su na PAL standardu), ali on samo javi "please insert play station 1 or play station 2 games format not suported(ovako nesta uglavnom) ". Zatim sam probao sa dvd filmom( koji nije orginal nego je ono srezan na 4,3Gb), ali desi se slijedece: pise da je prepoznao da je dvd movie i da mi ono gdje se mozu birati chapters i play i ostalo. Ali kada ja kliknem na play on zavrti dvd ali nigdje slike ni tona samo crno. znaci sta da radimo da skontamo dali laser radi kako treba jer se nikako ne isplati kupovari i laser i cip posto to dodje vise nego sam play slation 2.

    I zamolio bih nekoga u Sarajevu ko ima orginal igrica za play station1 ili play station 2 koje su na NTSC standardu da mi samo posudi na dan dva da probamo laser.

    P.S. Posto je ovo ntsc standard a kod nas je vecina pal igrica ako se ugradi mod chip hoce li mu on dati podrsku za pal ili mu on samo daje mogucnost igranja kopija. Takodje koji Chip preporucujete i koliko im se cijena krece.
    Pozdrav
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Na toj konzoli ne mozes za sada nista drugo do igrati PSone i PS2 originale sa NTSC U/C potpisom. Takodjer filmove ces moci pustati samo iz regije 1. Kad ugradis chip moci ces igrati igre iz svih regija u boji i fullscreen. Samo pazi na 100V vs 220V struju.
    A sto se tice modchipa, kod nas ne mozes naci posten chip. Ugradjuju se samo sranja tipa Mars3 i 4, ili Messiah2 ver x.xx. Ako hoces posten chip a da budes siguran da ti nece nauditi konzoli uzmi preko neta DMS4 Pro chip. Ovo je pored EZI varijante najbolji modchip uz Ghost2 ili Matrix Infinity. Samo da napomenem ako uzmes neki modchip koji ne uklanja neke dvd zastite, opet neces moci gledati filmove iz regije 2, ali skines Action Replay Max CD i imas region free dvd player.
    A nekad sam imao nekoliko Ntsc originala za PSone, ali to se sve rasprsilo, tako da ti ne mogu tu puno pomoci. Probaj nazvati ljude koji ugradjuju te chipove - oni be trebali imati nekoliko originala iz nekih regija.
     
  3. GV

    GV Komšija

    Ako imaš multisistem TV pomaže RGB kabal, imaš ga kupiti na Otoci , tamo ima jedna radnja, tip ko fol drži igraonicu i prodaje te neke zevzevate za PS, ja sam imao stari kabal od PS1 i radi normalno. Usput prodaje i PS2 i vjerujem da ugrađuje i čipove. Radnaj se nalazi na onoj glavnoj ulici. Znači kada dođeš na semafor ne ideš u pijacu već skreneš lijevo, pored kafane, ima rešetke na izlogu. Igrice su mu također OK (tj. rade)
    Dva za Irona.
    Koliko sam primjetio PS2 je mnogo osetljiviji na kvalitet diskova da li sam u pravu ili je u pitanju nešto drugo.
    Pod dva pošto vidim da ti je fah reci mi gdje su najbolji diskovi po tvom mišljenu ili iskustvu?
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    PS2 je prilicno osjetljiv na shitty Princo medije (bilo srebrne ili obicne). Za dvd igre preporucujem Verbatim + ili - (neki modeli PS2 bolje citaju ili jedne ili druge pa malo treba isprobati), a za cd igre Taiyo Yuden (aka shareni Verbatimi u slim kutiji), a i Eproformance i Dysan cd-ovi sa crnom podlogom su se pokazali kod mene dobri zbog malo bolje refleksije. A mogu i Verbatim 48X (ne 52X) mada su prijepomenuti nesto bolji.
     
  5. GV

    GV Komšija

    Mislio sam gdje ti kupuješ igrice.
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ne kupujem. Skidam ih s neta, ili posudim od drugova koji imaju velike kontingente PS2 igara.
     
  7. ming

    ming Veteran foruma

  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ima dobrih stvari. Samo je pitanje imaju li sve na raspolaganju, ili vode onu Plus politiku - bice slijedece sedmice. Naravno ako su im genuine Sony stvari a ne neki klonovi. Da imaju original PSone LCD kupio bih ga bez razmisljanja.
     
  9. ming

    ming Veteran foruma

    Eh ima orginal PSone kartica oko 9km.
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Sad sam malo pronjuskao - to bi trebala biti kao oficjelna PlayStation prodavnica u Sarajevu. Bice za koji dan i PSP u prodaji sa svim djidjama i igrama. Evo pogledaj ovdje samo prva dva odlomka posto ostalo pretpostavljam znas: http://www.ga.com.ba/najava/258.html
     
  11. Esh

    Esh HWB

    mali off-topic: bio sam dole sa neshill-om u tom PlayStation shopu i cuo sam da bi trebali nabaviti nekih 50-tak PSP-ova te ih imati u prodaji od cetvrtka ujutro. Ima li neko da planira uzeti? Vjerovatna cijena je od 500-600 KM, mada je Algoritam uradio pravu stvar sa pre-orderom za nekih cca 400 KM...
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako budem mogao kakav mali kredit izganjati, onda cu ga sigurno uzeti + Wipeout Pure i Ridge Racers. Taman da se zabavim dok ne provale 2.00 firmware. A mislim da je to jako malo za citavo Sarajevo, jer sam dobio informaciju da ce se u Beogradu 1.9 pojaviti preko 1000 konzola.
     
  13. Esh

    Esh HWB

    iskreno nisam bas toliko optimistican sto se tice brojki, no vidjet cemo...
     
  14. Anonymous

    Anonymous Guest

    Reci mi Iron da li se može HD prikopčati na ps2 pa da se igrice igraju sa njega i ako može kako. Vidim ti u potpisu HD pa me interesuje čemu ti služi to i onaj loader.
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Prvo ti treba network adaptor koji sluzi kao napajanje i interfejs diska sa PS2. Kad to nabavis onda uzmes bilo koji ATA HDD za PC (20GB i vise) i ukopcas ga kako pise u uputstvu. Kad pokrenes HD Loader, formatira ti disk i onda mozes instalirati cd ili dvd igre na hdd i igrati ih (kompatiblino je oko 85% igara). Network adaptor ne mozes kod nas nabaviti 100%, jer sam i ja svoj nabavio iz inostranstva, tako da ti je jedina opcija da ti neko posalje/donese net adaptor izdaleka.
     
  16. Anonymous

    Anonymous Guest

    Nakon onog pitanja malo sam pogledao na netu, piše da hdloader ne podržava tanki ps2 kakav imam ja, koji je tvoj i usput koliko love te je koštalo sve to
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ne. Ne podrzava tanku seriju 70000 a ni prve serije 10000 i 15000 jer se u njih ne moze ubaciti IDE HDD. Kod mene je V10 serija, model 50004 sa regularnim expansion bay-om. A pretvoreno u nasu valutu, net adaptor i hdd kostali su oko 120KM. Za tanku seriju imas poseban sklop pod nazivom HD Connect, ali potrebno je dosta intervencije na konzoli i maticnoj ploci da bi se prikljucio standardni HDD, ali je moguce. A sam HD Loader je dzaba (skinuo s neta). Ovdje imas kako izgleda HD Connect: http://www.modchipman.com/hd-connect-p-410.html
     
  18. djambo

    djambo Aktivista

    za v12 postoji mogucnost preko usb ladice,problem je sto sam prodo konzolu pa nisam stigo isprobat da li radi ali program imam, isto HD loader samo prepravljen za usb i ne podrzava dual layer igre plus oni koji to koriste zale se na kompaktibilnos i tromost usb-a
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kompatibilnost USB Advance-a, eksternog usb diska i serije 70000 je bijednih 10% kad su igre u pitanju. Jedina opcija je ugradjivanje HD Connect-a. A brzina je tek mrvicu brza nego kad igras s dvd-a, znaci daleko od internog hdd-a.
     
  20. Miko

    Miko Aktivista

    Hej Iron imas li ti mozda igrica za play station 1 tipa tekken -a, booshido blade itd "tip znaci fight-ova".
    Nemoraju biti orginali. Pa ako imas kakvih igrica da mi posudis samo da napravim sebi image na disku pa bih ti ja vratio to odmah. Hajde molim te javi mi na email.
    Pozdrav