Podesavanje wireless routera preko Telemacha

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by emirr, Jan 27, 2011.

  1. bhd

    bhd Veteran foruma

    Jesil juspio rijesiti problem sa brzinom na pc-u ?
     
  2. kAcA

    kAcA Aktivista

    Prijatelj ima telemach, kupio wireless router i od prvog dana mu samo laptop moze na internet, ali nista drugo ne moze tipa mobitela itd. Router je bio podesen da automatski preuzima od modema IP i preko DHCP-a dalje distribuira. Mobitelom se nakaci na mrezu ali nema izlaska na internet (kada pristupim routeru preko mobitela pise obtaining IP adress, znaci navodno ruter uopste od modema ne dobija informacije). Pratio sam tutorijal i pokusavao sam nesto ali bezuspjesno. Uglavnom ovo su adrese koje laptop dobije kad se nakaci:

    [​IMG]

    Moze li mi neko objasniti koje IP adrese da stavim na ruteru pod Static IP?
    Da napomenem da zadnjih dana wireless ne radi ni na laptopu, znaci sad ne radi nikako
    Router je TP Link WR543G

    Hvala unaprijed
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    Spoji router sa glavnim PCom (sa kojim je modem bio prije direkt prikacen). Udji u postavke routera i stavi dynamic IP, ne static. I onda u routeru uradi 'MAC clone' i to je sve. Eventualno restartuj router.

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
     
  4. kAcA

    kAcA Aktivista

    I bilo je postavljeno na Dynamic IP ali nije radilo pa sam eto htio da probam i sa static. MAC clone nisam uradio pa cu probati to valjda uspije. Hvala
     
  5. kAcA

    kAcA Aktivista

    Kloniranjem MAC adrese ponovo radi wireless na laptopu medjutim i dalje ne moze preko mobitela itd.
     
  6. kvaju

    kvaju Komšija

    Imam epc 3925 cicsco ruter od telemacha, i nikako mu nemogu pristupiti preko 192.168.0.1 a na netu sam našao da mu se tako pristupa, stalno kaze nedostupna stranica, pokušavam preko moba to uraditi, prije sam mogao, sada nema sanse, najnoviji Chrome, android 7.0.
     
  7. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Probaj preko pc-a :D
     
  8. kvaju

    kvaju Komšija

    a dolazi mi za 3 dana, pa nisam u mogućnosti, mislio sam da ima neka šema preko moba :D

    uglavnom dobar je ip?
     
  9. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Pa probaj drugu neku adresu
     
  10. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

  11. black

    black Komšija

    Obicno je otisnuto na routeru koja je adresa web interface-a. Ako je router vec konfigurisan i radi na PC-u otvoris Command Promt i ukucas ipconfig , izbacit ce ti listu svih veza. Nadjes odgovarajucu u listi i vidis sta pise kao default gateway, to je adresa routera.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  12. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Nema covjek jos PC :D

    Default pristup je 192.168.0.1 osim ako neko nije cackao postavke. U tom slucaju imas odzada malo reset dugme, ubodi ga i drzi oko 30 sec, modem ce da se vrati na fabricke postavke, wifi ce ti biti zadnjih 6 karaktera od MAC modema, a sifra serijski broj modema. Ukucaj 192.168.0.1 i samo klikni login, nemoj unositi ni username ni password

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk