Podloga za MX518

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Riddick, Aug 10, 2007.

  1. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Sta ocekivati za 4 marke?
     
  2. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Komad plastike + tanka tvrda spuzvica + ljepilo + kvalitetna tkanina i napravis sebi
    hehehe jos ako imas kakvu Nanu da ti ishekla neki logo ... podloga za 10 :lol:
     
  3. Loki

    Loki Komšija

    Ma znam ali 70 i 100 nije isto, posebno što bi kod nas vjerovatno bila i skuplja od 100 KM. :?

    U jednom internet klubu su neke pravljene podloge, mislim da stoje godinama jedne te iste i da su još uvijek dobre, samo što su male. Od nekog tvrdog materijala ali su šivene. :D
     
  4. Riddick

    Riddick Aktivista

    Vec kad nema plave podloge kod SteelSeries SX meni je bolji izbor SteelSeries S&S, a ima i iste dimenzije. SteelSeries SX je prezahtijevna za odrzavanje, a kod nas bi bila preskupa... Ove godine napravljena je revizija podloge SteelSeries S&S. Gdje se moze kupiti il naruciti SteelSeries S&S :?: U Plusu ne moze... :lol:
     
  5. Helac

    Helac Novi član

    kupis sebi lijepo platnenu od 1km mijenjas sedmicno xD
     
  6. Helac

    Helac Novi član

    kupis sebi lijepo platnenu od 1km mijenjas sedmicno xD
     
  7. Amash

    Amash Aktivista

    Moja podloga kosta jedno 1-1,5KM(ne znam, nisam odavno kupovao sveske :mrgreen:) i koristim je jedno 2-3godine. Radi se o obicnoj svesci A4 formata sa tvrdim koricama. Slucajno je poceo koristit kao podlogu, vidio da mi odgovara i nastavio s upotrebom :)
    Pozz
     
  8. Riddick

    Riddick Aktivista

    Steelpad S&S Solo vec je par dana na mom stolu, mislim da su sad pokreti misem precizniji, al jos sam u fazi navikavanja... :) Povrsina je hrapavija nego sto sam mislio :? Poslije male platnene podloge od 1KM podloga je stvarno velika :shock: Sve preko 320mm x 270mm je pretjeravanje, dok igram FPS vise ne moram da brinem da mis uvjek bude centriran u odnosu na podlogu. Podloga je od tvrde plastike i veoma je tanka 2mm, a uz podlogu su dosle teflonske nozice za mis (da mis bolje klizi po podlozi) i valjda ce joj produziti trajanje.

    P.S. Zbog trajanja podloge valjda se nisam zeznuo sto sam odabrao tvrdu plastiku :?:
     
  9. Moncho

    Moncho Komšija

    plastika za podlogu nikako, mozda je u pocetku dobro ali kasnije kada se pocne prljati shvatices zasto ne valja uzeti plastiku. Plastika privlaci ama bas svaku prasku tako da se lahko prlja, tada se i nozice na misu isprljaju i onda je daleko teze mis micati, a to definitivno ne zelis u FPS ovima :)

    Inace uvijek sam korstio platnene podloske, nije bitno cije su, sada koristim neku improvizaciju koja sluzi svrsi :)
     
  10. Riddick

    Riddick Aktivista

    Ne brinem se ja za prasinu :D Uvjek prije upotrebe podloge malo je rukom prebrisem i to je to :wink: Brine me sto je povrsina na podlozi za mis po prilicno hrapava i kako ce to uticati na trajnost podloge, stvarno mi se ne mijenja ni za 3 god. :?

    P.S. Oderase nas ovi "kinezi" ko zeceve... :smt005
     
  11. Moncho

    Moncho Komšija

    ja sam imo jednom plastiku i nakon mjesec dana koristenja( intezivno igranje FPS na low sens u ) i dobio savrsenu glatku plastiku) :D :smt006
     
  12. mad_2win

    mad_2win Guest

    Znači može
     
  13. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Vidi da uzmes onu plastificiranu, ne onu platnenu. Ja sam na plastificiranoj koristio neko vrijeme mis, a trebao sam to uraditi odmah jer su mi se izlizale nozice na njemu, i sada stoji neravno...kasnije sam presao na Hama pad za nekih 20KM, podloga i nije nesto, ali je za svoje pare pristojna i mis mi je klizio na njoj bolje nego na plastificiranoj, a vidi mozda i da nadjes one podloge od Sharkoona, neko ih je spominjao ja mislim...ako ti igre nisu toliko bitne onda mozes naci neku obicnu plastificiranu, a inace sa takvom nisam bio zadovoljan jer mi mis nije klizio bas nabolje....izbor je na tebi :)
     
  14. Riddick

    Riddick Aktivista

    Poslije 3 mjeseca intezivnog koristenja Steelpad S&S na sebi nema nikakvih znakova da se koristi, izgleda kao nova, a podloga je i dalje hrapava. Teflonske nozice su se vec davno uklizale, a mis se veoma glatko i precizno krece po podlozi. Malo sam sumnjao u trajnost podloge, al ovo je veoma kvalitetna podloga. Ko misli nabavljati kvalitetniju podlogu neka pogleda Steelpad S&S i ako je uzme sigurno nece pogrijesiti.
     
  15. sow-pro

    sow-pro Aktivista

    ja imam steelpad qck heavy moram reci najaca podloga koju sam do sada imao a imao sam i razer manitis i control al ova mi je nakako najbolja a ona 4d iskreno to je meni komad lima nigdje veze:D
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pravi muzjaci koriste platnene podloge od 2KM.
     
  17. Konjislav

    Konjislav Komšija

    prije sam koristio platnenu podlogu od 1KM, nakon toga uzo plasticnu podlogu (ne radi promjene, vec sto je bio porsche gtr 750 evo na njoj :D), na nju se kupi prasina i prljavstina nenormalno, i to usporava mis, tako da sam stavio bijeli A4 papir preko ove podloge i radim, i kad se papir pocjepa od znoja, onda stavim drugi :D
     
  18. selvin

    selvin Moderator

    Ma samo platnene.. po mogucnosti one sto imaju ono "uzvisenje" za zglob :)

    @Stevie_Ray.. dobar ti avatar :lol:
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Limit. :lol: :lol: :lol:

    Zapravo je puno smjesnije nego sto izgleda, jer se radi o Jakketovoj zajebanciji. :smt005
     
  20. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Jeste da je tema stara ali je pitanje moje takodje identicno.
    Dakle,treba mi preporuka za podlogu za mx518.
    Mislim dati maximalno 30-35KM.To je plafon.

    Razmisljam o ove 4 podloge pa ako moze,vi mi preporucite sta je od ovoga najbolje:

    1. Razer Goliathus Speed-Standard : http://store.razerzone.com/store/razeru ... .169417100 28.80 KM

    2. SteelSeries QcK+ : http://www.steelseries.com/int/products ... ifications 27.90 KM

    3. Roccat Sense(Glacier ili Adrenalin Blue-btw isto samo detalji ili boje drugacije) : http://www.roccat.org/Products/Gaming-M ... CAT-Sense/ 34.40 KM

    4. Cooler Master Dual-Sided : http://www.coolermaster.com/product.php?product_id=3710 27.90 KM

    Velicina mi nije bitna jer imam veliki stol.Ja sam najvise za ovu steelseries ali sam na nekim forumima citao da je u nekim slucajevima ovaj mis imao probleme sa njom.
    Svaka preporuka je dobrodosla.Uglavnom igram FPS i lezi mi neka srednja osjetljivost a ovom misu je max 1800cpi
    HVALA