Pomoc: Cudan zvuk iz CRT-a na bijelim povrsinama

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Vendetta**, Sep 21, 2009.

  1. Vendetta**

    Vendetta** Novi član

    Pozdrav,

    zadnjih dana mi je monitor poceo proizvoditi piskutav zvuk kad na displayu dominira bijela boja (kad je osvjetljenje jace), recimo, na googlu pishti k'o da neko jaja przi na njemu dok se na crnom backgroundu ne cuje gotovo nikako.. Zna li neko do cega je, mrsko mi mjenjati staru krshinu, nekako mi je prirastao srcu xD.. Radi se o LG Studioworks 700s 17" CRT-ovcu...
     
  2. Hansel

    Hansel Komšija

    I meni je to isto bilo i postavio sam isto pitanje ovdje i dobio odgovor da je to normalna i česta pojava kod CRT-monitora.

    Od tada sam gledao samo Horror filmove. :)
     
  3. GW

    GW Moderator

    Standardna pojava kod manje kvalitetnih monitora. Napojna se znoji unutra pa ti da do znanja. :)
     
  4. Đole

    Đole Novi član

    Imao sam upravo taj isti monitor do prije neki dan.

    Isti problem mi se javljao, vjeruj mi, dotrajalo smece i uzmi novi lcd :smt002
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Promjeni frekvenciju monitora. Ako je na 85 stavi na 80 ili 75Hz ili obrnuto.
     
  6. Chem

    Chem Komšija

    Imao sam sličan kvar i popravak me nekad davno koštao 20 KM,s obzirom da sad možeš monitor uzeti za 30-tak KM(polovnjak naravno) vidi isplati li se praviti
     
  7. Vendetta**

    Vendetta** Novi član

    Hvala momci, promjena frekvencije nije pomogla, a i pretpostavio sam da je do zamora komponenti. Nek' zvizdi dok ne crkne :p.

    Lijep pozdrav.
     
  8. kAcA

    kAcA Aktivista

    Imao sam isti problem na CRT-u i rijesio sam ga promjenom refresh rate-a (povecanjem na 75 cini mi se)
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

    poddimenzioniran vf trafo... klasika na jeftinijim monitorima.