[POMOC] Host masina(dedicate)

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by BRIcK, Sep 29, 2011.

  1. BRIcK

    BRIcK Novi član

    Prije svega pozdrav ;)

    JA sam novi ovdje i imam nekoliko pitanja u vezi host masine,valjda nisam fulio podforum.:O

    Pa da krenemo:)
    JA i par prijatelja smo odlucni u namjeri da otvorimo jedan jaci community u HR,BiH, (pa mozda i sire ).
    Taj community bi trebao da ima 10ak CS srvera,2/3 SAMP servera, oko 5/6 severa tipa COD,BF,etc, Ventrilo,te TS server...
    (narvnao ne odma na pocetku)..Sada smo gledali cijene servera i ako budemo zakupljvali doci ce nas ogromna svota novca samo da to drzimo online...pa smo dosli na ideju da zakupimo dedicate ili VPS ili nesto drugo sto mi vi predlozite :) te da tu imamo ove servere i portal..

    Sad nas zanima sta nam je najbolje da uzmemo jer se mi necemo baviti hostingom niti cemo da prodajemo servere.Znaci na toj "masini" bi bio smjesten samo na nas community :)
    Gledao sam po guglu i svi pisu neke gluposti nigdje konkrentan odgovor :S
    Uglavnom nasao sam da nam trebaju game fajlovi, gPanel i ta srajna...


    Pa u cemu je problem?

    Problem je u tome sto smo mi nasli masinu da zakupimo(slika ispod).Sad neznamo sta sve treba da se instalira na istu da nam rade gameserveri, web hosting gdje ce biti smjestem portal/forum, te voice serveri i njihovi paneli.... (valjda sam dobro objasnio)...

    Sad mi treba neko da mi objasni step by step sta mi je potrebno...i jel ova "masina" moze da podrzi 20ak servera a da je lag nije veci od 35/50 ...

    I ako ima ovdje ko je zainterosevan da bi za odredjenu svotu novca (dogovor) instalirao sve to, podesio da radi perfektno te ako je potrebno radio na odrzavanju .

    Molim vas da napisete veci post a ne samo da lupate glupsti koje nam nece pomoci :)

    Slike :)

    Masina 1 ;)

    [​IMG]

    Masina 2 ;)

    [​IMG]

    Hvala :)
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Podrzavam ideje i aktiviranje mladih u svakom slucaju, pa ovo shvati kao prijateljski savjet: zar ne bi bilo logicno da krenete u odredjeni "projekat" za koji imate neophodna predznanja? Ovdje izgleda da vam pored dobre zelje nedostaje kljucni covjek za citavu operaciju, pa razmislite malo o tome.. Alternativna ideja je da razmislite o preprodaji servera postojecih game hosting servisa.

    Sto se tice game servera, na netu se prakticno moze naci uputstvo za podizanje vecine popularnih servera, a siguran sam da ce se javiti i Zeleni da podijeli svoje iskustvo.
     
  3. BRIcK

    BRIcK Novi član


    Pa zato i pitam :) ima ona stara "ko pita taj ne skita"

    To i jeste problem, sto nam "fali" taj kljucni covjek koji ima znanje..
    A sto se tice preprodaje,neznam, jer u cilju nam je nakon nekog vremena budemo u mogucnosti da vratimo ulozeni novac preko prodaje redirekcije ... Jer nazalost u BiH cca 200/250€ mjesecno je puno pa i previse za hoby...Uglavnm cilj projekta je da budemo u vrhu BH Gaming scene...( ili ipak da kazem SAN je da budemo u vrhu BH gaming scene)

    Otvoreni smo za sve vrste pregovora,ako je neko zainteresovan te ima znanje
    Info na mail : [email protected] ili PM @ HWB
     
  4. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Prvo hosting. Gdje ? Posto se obracate bosanskoj gaming sceni, najbolje bi bilo da host bude unutar granica zemlje. Opet, milion bosanaca zivi u dijaspori, ima nas puno koji volimo zaigrati s nashom rajom. Za takve, serveri u bosni nisu optimalni.

    Ima ok hostova u Njemackoj, i Holandija je poprilicno ok.

    Sljedece hardver. Postoji granica koliko ciklusa procesora jedan server moze preskociti prije nego sto se preopterecenost osjeti kao cpu lag. 10 cs servera nije nikakav problem za takvu mashinu.

    Battlefield i COD servere ne spominjem, jer nema standalone servera. Moras biti EA partner da bi dobio licencu i server fajlove, a bez pristupa data centru i kapaciteta za barem 1000 igracih slotova, nema teorije da se nesto takvo dobije.

    Community. Imao sam priliku da ucestvujem u stvaranju par ovakvih, jedan od njih je prerastao u nesto vise i zivi i dan danas. Battlefield.no. Ima tona servera, dobrih servera, koji svaki dan zjape prazni, bez jake podrske igraca, nechete imati sanse. Prvo jaka stranica i forum, pa onda serveri. Jos nisam vidio da se ide od servera prema communitiju.

    Sponzori ? Imtec, plus, genelec, svi zive od prodaje hardvera. Oni koji kupuju najskuplje i najcesce, su na kraju ipak gameri.

    Da sam na vashem mjestu ja bih zakupio recimo 5 CS servera na 3 mjeseca, to uopste nije neka cifra, jeftin hosting za web sajt imate na www.one.com i vidio kako vas krene. Poslje testne periode, servere je lako prebaciti na neki permanentni host, dodavati druge igre po mogucnosti, itd itd.