Pomoc oko brzine wi-fi.

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by dino31, Aug 25, 2023.

  1. dino31

    dino31 Aktivista

    Kupio sam TP link AC1200 i podesio2,4 i 5ghz. Medjutim brzina na 5ghz ne prelazi 80mbps a trebala bi biti puno veca. Imam telemach paket sa 500Mbps. Moze li pomoc oko postavki?
     
  2. Mujka

    Mujka Komšija

    zavisi gdje se nalazi ruter dal ga šta blokira
    kakvi su zidovi
    jesil u kuci (stanu)
    ako si u stanu skini wifi analyzer pa vidi koji su kanali zauzeti itd
     
  3. dino31

    dino31 Aktivista

    Ma u kuci sam a ruter je 2-3 metra od mene u istoj sobi
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  5. kvaju

    kvaju Komšija

    Mozda EON Connect ako si na Telemach ti rješi problem, znam da ima gumb optimise


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  6. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

  7. dino31

    dino31 Aktivista

    Last edited: Aug 25, 2023
  8. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Jesi li osvježio verziju firmvera? Također, probaj channel width 5GHz mreže staviti na 80 Hz.
     
    Last edited: Aug 25, 2023
  9. dino31

    dino31 Aktivista

    Nisam radio upgrade ali sam probao sa 80Hz i nista se nije desilo.
     
  10. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Hajde uradi upgrade na najnoviju verziju. Promijeni također i kanal za 5GHz.
     
  11. dino31

    dino31 Aktivista

    Nevjerovatno ali je upgrade uradio svoje. Sad je oko 500 na 5ghz a 60-80 na 2,4ghz. Hvala kolege na pomoci.
     
    Reventon likes this.
  12. dino31

    dino31 Aktivista

    Mala dopuna,Iako je upgrade firmver-a imao nekog uticaja na povecanje brzine ipak je bilo do kabla koji povezuje switch i router. Jutros kad sam opet mjerio bilo je oko 80 i bilo mi malo cudno tako da sam uzeo da jos malo procackam po postavkama,tako da sam tek nakon par restarta i ponovnih postavki za router vidio da mi na kraju pokazuje da kablic nije odgovarajuci i da trazi RJ45 cat 5e ili vise. Zamjenom kablica evo sve radi kako treba. Glupost obina ali et mozda nekome i pomogne.