Pomoc oko hladnjaka

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by fipi, Sep 9, 2006.

  1. Chode

    Chode Aktivista

    Sulu, nisi valjda kamen da ne osjetis da li je nesto hladno ili toplo na dodir? ako je otprilike iste topline, tj. subjektivni osjecaj ti govori da nije ni hladno ni toplo, to je temperatura oko 30, jer je na povrsini koze oko 27-30 stepeni. Sve sto osjetis kao toplo je preko te vrijednosti, a sto osjetis kao hladno je ispod. Ne znam sta je tu cudno i nelogcino?
     
  2. zilo

    zilo Komšija

    Ma ti si fenomen. :D
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ono sto ti osjetis kao mlako u stvari ima vise nego sto mislis, kad pipnes neki cooler za kojeg bi rekao da ima, konkretno u ovom slucaju, 30C, dodaj jos deset. Uglavnom je tako...
     
  4. fipi

    fipi Aktivista

    A sta je sa nf3 chipsetom, hocu li moc normala igrat igre po žegi sa ovim pasivnim zalmanom
     
  5. Chode

    Chode Aktivista

    ps. dodirom prsta ne znam da je 30-stepeni, ali imam diodu koja mjeri temperaturu, a sto ocitam na ekranu. :) a to za prst sam rekao onako, kao dodatni test...
     
  6. Ante

    Ante Aktivista

    Kad ti je mlako onda ti je valjda temperatura tijela, 36C
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Moze nf3, on nije toliko topao. Mada kad se overclockira i NF3 zahtijeva aktivno hladjenje.
     
  8. Chode

    Chode Aktivista

    temperatura rijela u unutrasnjosti je oko 36.5°C (znaci kad bi zabo termomerar u analni otvor). ali na nepokrivenoj koži, temperatura je dosta niža.
     
  9. fipi

    fipi Aktivista

    lol, cojek je upravu
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    trenutna temp na mom chipsetu 30.5 stepeni.. imam onu sondu na kucistu pokazuje. uglavio je u hladnjak na chipset.
     
  11. Chode

    Chode Aktivista

    ja koristim fin program MotherBoard Monitor 5 za kontrole temperatura, a nastimao sam da mi pri start-up-u u trayu uvijek pokazuje CPU temp. U ovom slucaju ovdje je Case u stvari chipset, a PWM je powermodule na ploci, i na njemu ima dioda za mjerenje temperature. Here:

    [​IMG]
     
  12. syss

    syss Veteran foruma

    ima puno takvih finih programa :wink:

    everest, speedfan etc.
     
  13. Samir_Masinac

    Samir_Masinac Aktivista

    He, ja to pokupim iz mbm-a ovako na stranu.
    [​IMG]