Pomoć oko umrežavanja

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Thomasony, Aug 25, 2010.

  1. Thomasony

    Thomasony Aktivista

    Pošto sam nisam neki pretjerani maher za računare ono znam neke jednostavne stvari napraviti ali ne i ove malo zeznutije trebao bih pomoći malo oko umrežavanja pa ako neko ima živaca i vremena da mi pomogne. Naime posjedujem telekomov Adsl PARADiGM modem+ruter. Eh sada pitanje je sljedeće... Pošto imam 2 računara dali je moguće spojiti direktno na modem/ruter 2 kabla za 2 računara i podesiti da u isto vrijeme mogu ići na internet bez swicha ili onaj drugi način sa 3 mrežne ono 2 za jedan, 1 za drugi računar :D I interesuje me ako mogu tako izaći na internet mogu li pristupiti podatcima na drugom računaru na neki način? Hvala unaprijed na odgovorima sigurno već ima tema ali ja sam već dobio popizditis od čitanja tema koje nisu urodile plodom konkretno čitao sam sa googla ne odavde.
     
  2. pac

    pac Komšija

    Ruter stavi u dhcp, kompjutere spoji sa ruterom, neka ti ime grupe na racunarima bude identicna, enable file sharing za odredjene diskove/foldere gotovo.
     
  3. Thomasony

    Thomasony Aktivista

    Onaj.... Mislio sam na bosanskom druže :D Upute kako se to radi, ta uputstva sam našao na netu :D Ono što znam jeste enable sharing to je barem jednostavno ostalo ne znam gdje da imenujem bla bla bla :D
     
  4. pac

    pac Komšija

    - Za ime grupe ides desni klik na my comp>propeties>computer name>change, tu provjeri dali ti je ime "workgrupe" na svim kompovima isto.
    - DHCP uputstvo ces naci na telecomovoj stranici.

    Spajanje kablova mislim da nije prob...;)