Pomoc: Wireless LAN

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Vendetta**, Nov 27, 2007.

  1. Vendetta**

    Vendetta** Novi član

    E, ovako... Treba mi da umrezim dva racunara udaljena nekih 150-200 metara. Shta mi treba od hardware-a, i kol'ko bi to odprilike koshtalo?


    P.S. Ne postoje fizicke (optichke) prepreke do drugog racunara...

    Pozdrav....
     
  2. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Najjeftinije ? pruzi TP kabal ;) Ako hoces da budes fancy, napravi biquad ili kupi dvije directional antene i nakaci na wireless karticu.
     
  3. WERTHER

    WERTHER Novi član

    Pa zavisi kakve su ti potrebe , da li cete dijeliti internet konekciju ili samo zelite dijeliti fajlove ?
     
  4. Vendetta**

    Vendetta** Novi član

    Necesh vjerovati, al' sam fakat razmishljao o kablu :? ... No, ubuduche da sam na 5-tom spratu, mislim da bi narushio estetiku zgrade :D , tako da... Pa prvenstveno mi treba radi razmjene fajlova, no, ni konekcija nije iskljucena...
     
  5. Moncho

    Moncho Komšija

    ja sam sa jaranom to sa kablom radio. On na 7 spratu, ja u prizemlju i bacili kablo :), nikakvih problema, kablo na zgradi od 14 spratova se i ne vidi osim ako ne dodjes do zida i bas ga pocnes trazit :)
     
  6. Almir

    Almir Komšija

    Na toj razdaljini ako nemas fizicke prepreke između dva računara, moguće da će raditi dvije wireles karte u adhoc modu, ako nebudu radilie onda stavite antene i radi ce 100%.
     
  7. Vendetta**

    Vendetta** Novi član

    Hajd', kad pokupujem opremnu, javit' ću se da mi "objasnite" postavke, pošto nisam imao ama baš nikakvog iskustva sa mrezama.

    Hvala i pozdrav...