pomoc za izbor graficke

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by trendsonic, Jun 1, 2012.

  1. trendsonic

    trendsonic Novi član

    uzeo bih graficku u vrijednosti do 100 KM.
    imam
    DualCore Intel Pentium D 925, 3000 MHz,keš memorija 2 MB per core
    2GB DDR3 ram,
    ne znam da li bi mogao igrat novije igrice sa ovom konfiguracijom
    hvala
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ako ganjas novu onda nesto tipa GT430, mada neces se moci naigrati na toj konfi.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  4. veki81

    veki81 Aktivista

    Cisto sumnjam da ima napajanje za nju vjerovatno je kinezer u pitanju mada bi mu ona ili 8800gt bile najbolje.
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Zaboravih ga to pitati.. negi ne uzimati 8800GT za 100KM makar se ne igrao.
     
  6. veki81

    veki81 Aktivista

    Ma kakva stoja posto je rekao do 100km pa reko moze i ona stati u fond 50-70km za nju plafon
     
  7. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ja sam do neki dan imao 2x1 GB DDR2, PD 945 klokan sa GTS 450 i mogao sam vidjeti kroz zidove u Battelfield 2 igrici, ponekad malo zapne, bilo je iritirajuce...

    Ostale sam mogao igrati ; left for dead, medal of honor itd...

    Sada sa C2D procesorom razlika je drasticna na istoj grafici (DDR3 2 x 4 GB)...

    Instalirao sam desktop gadgets za monitoring sistema :
    1. prvo je bilo jako malo RAM memorije,
    2. procesor je uvijek bio preopterecen.
     
  8. proljece2

    proljece2 Novi član

    Pozdrav, ovdje sigurno svraca puno eksperat (u odnosu na mene, svi ste eksperti) pa rijesih da vas pitam..molim za odgovor i unaprijed zahvaljujem mnogo...

    Naime, prijateljica djeci zeli kupiti ovaj povoljni racunar http://www.rb-computer.com/shop/product.php?productid=1162&cat=13&page=2itakodjer konta da bi ga bar malo 'pojacala', iz njihove ponude nadograditi graficku , kao sto stoji u ponudi ispod racunara na GEFORCE 1 GB DDR3 za 69 KM,ali nije sigurna da li ce to imati nekog efekta na tom racunaru i da li treba jos nesto uraditi ili nadograditi , je li to dovoljno da bi djeca mogla igrati malo bolje igrice (ne pretjerano zahtjevne) ? ja nemam pojma, pa rijesih da vas pitam..hvala najljepsa..
     
  9. zoi

    zoi Veteran foruma

    Računar je itekako slab, i nema te grafičke koja bi mu pomogla. Procesor je antika, RAm čak i ne piše koliko, a i izgleda da je DDR 1, što je također antika. Na pik.ba možete naći računara dosta boljih za nešt više para. Za 210 KM koliko ona planira izdvojiti dosta bolji računar se može nabaviti.
     
  10. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Jel ovo fakat ozbiljna firma?

    Ovo je neka polovna mraka ano 2004. Neche youtube na 720p moc potegnut, kamo li kakvu igru.
    Svidja mi se ovaj link, gamerska racunala. Fk me.

    Kako god da okrenes, mislim da joj je bolji izbor neki polovni xbox360.
     
  11. zoi

    zoi Veteran foruma

    Zavisi šta smatraš ozbiljnim, ali ja bih rekao standardno BH firma koja zavaljuje narod :) A xbox360 sumnjam da odgovara, jer će PC vjerovatno služiti i za druge stvari sem igranja.
     
  12. proljece2

    proljece2 Novi član

    hvala na brzim odgovorima..kupila je ona i preko pik-a kompjuter jednom, privatno, odmah se sutradan pokvario, jedva je pare dobila nazad, pa je kontala ovako preko neke firme, jer oni daju i garanciju 6 mjeseci..djeluje prilicno ozbiljno firma, sta znam..znaci ikad bi nadogradila graficku,pa i ram na 1 GB DDR2 , zbog slabog procesora nista ne bi vrijedilo,kako sam vas razumjela?..na pik-u ima more ponuda, ali mi se slabo razumijemo sta danas djeci treba da mogu koristiti kompjuter malo za skolu, malo za neke bolje igrice, nista ekstra..uglavnom ,ako vam nije tesko, kako bi trebala ta konfiguracija minimalno da izgleda...hvala vam jos jednom. :)
     
  13. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Daj ti nama neku cifru, koliko je ona mislila potrositi. Daleko je lakse dati savjet kad imas budzet.
     
  14. proljece2

    proljece2 Novi član

    do 200 KM plafon, ona ima svoj racunar, ovaj bi bio samo za djecu, dakle skola, igrice..hvala i od nje evo..
     
  15. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Evo ja sam danas preko pika naručio za druga mašinu, http://www.pik.ba/profil/Waha102/ momak je ekstra već sam uzimao jednom grafu i napojnu od njega tako da je provjeren prodavač.
    Dual core e2160 1,8GHz , 2gb ddr2, intelova grafa integrisana na ploči, hdd će biti 80-120gb sata, brend napojna i solidno kućište. To će koštati 150-ak KM pa se ravnaj. Za tih još 40-50KM mogla bi se uzeti grafa tipa 8600gt koja ne troši puno a gura solidno cod2, cod4 i slične igrice.

    BTW ove firme tipa rb computers i sl. su da izvinete na izrazu porez na budale. Džaba dobiju zadnje smeće iz Njemačke, Austrije, Švicarske itd koje firme poput pošti, bolnica, telekoma rashodavaju i bukvalno bace a onda ih ovi naši ovdje skupo prodavaju. Dovoljno je vidjeti da nude ati grafu 1gb bez ikakve oznake da znate da ciljaju na prevaru neukih kupaca. Kad mi kaže prodaje računar uvoz iz Njemačke 'Fujitsu Siemens' tačno bi ga udavio.
     
  16. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

  17. z1xter_BIH

    z1xter_BIH Aktivista

    Imao sam 8600 GT poprilično pristojna grafa,čak sam na njoj igrao i Crysis 2 na Gamer postavkama,bez rušenja,i sa pristojnim FPS,i baš sam je ja prodao liku sa Ilidže za 50KM,sada prodajem ovu XTX Ati HD 4650 1GB GDDR2,ako ti je taj haver slučajno u blizini Sarajeva neka se javi za grafičku...
     
  18. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Kada bi se mogla protegnuti..ovo bi bio ubjedljivo najbolji izbor.

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk