Pomozite mi da se odlučim.

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by snajper007, Oct 16, 2007.

  1. snajper007

    snajper007 Novi član

    E ovako,prije 25 dana sam naručio sebi ASUS 8800 ULTRA i s obzirom na našu poslovnost još je nisam dobio,uplatio sam već 400KM predujma za grafičku,nazvao jedno 20 puta uvijek ista priča biće za 7 dana.E danas dobijam ponudu od iste kuće da mi u zamjenu ponude ATI 2900 XT 512 MB 512 Bit i to po povovljnoj cijeni pošto sam dugo čekao na grafičku 780 KM,to je ova nova sa čipom 600.Moje pitanje glasi:dali mi se isplati čekati već poručeno ili uzeti ovo što mi daju i uštedjeti 600Km i za te novce kupiti nešta drugo?Po mome ličnom sudu gledajući i jednu i drugu čini mi se da ne gubim gotovo ništa sa kupovinom 2900XT umjesto 8800 ULTRA,naravno to je moje mišljenje.Vaša mi pomoć treba da pametno postupim i učinim ono što je najbolje za mene a da pritom se ne zeznem,jer sam već zamišljao ULTRU u kompu i stavio je čak i u ovaj svoj ptpis.Dosada sam imao 8800 GTS i bio sam jako zadovoljan njome sem temperature koja je zaisat velika na tim grafičkim što je donekle i normalno.
     

    Attached Files:

  2. Moncho

    Moncho Komšija

    i jedna i druga graficka ce biti toplije od GTS ice, cak i bucnije ( radeonka) ali ja bih ipak sacekao ultricu. To je ipak grafa kojoj ne moze parirati doticni radeoncek :)
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    pogledaj cod4 ili slične novije naslove di se taj radeon nalazi... mislim da ga 8800gts 320mb dere.

    da ne pričam o potrošnji, buci i grijanju.
     
  4. shock

    shock Aktivista

    Ja bih kupio 2900XT, velika je razlika u lovi u pitanju. :) Ako ti lova nije problem, čekaj.
     
  5. snajper007

    snajper007 Novi član

    Čekaj sad me neko zbuni,8800 GTS je bolja od ove što kupujem dali je to moguće ASUS 8800 GTS 320Mb 320 Bit/Ati 2900 XT 512 MB 512 Bit.Sad da ne govorim o ostalim karakteristikama,ovu bih kupio jer nemam živaca više čekati ULTRU,zato pitam u usporedbi nje i ultre na svim testovima ultra je bolja,za duplo ne,ali je bolja a cijena je skoro dupla.No meni novac neigra glavnu ulogu nego to hoću li kasnije žaliti za kupovinom i pitati se zašto nisam čekao.
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    Uzmi 2900xt i Wii, zadovoljstvo zagarantovano.
     
  7. Heinz

    Heinz Aktivista

    Fakat, Wii + mod chip + dodatni wii remote i nunchuck i taman izadje na te pare :mrgreen: Jos ostane nesto sitno za igre :mrgreen:
     
  8. Riddick

    Riddick Aktivista

    Obje kartice su jako losa kupovina :!: Valjda nisi prodao staru graficku, a cini mi se da si imao 8800GTS :D

    8800 Ultra je cisto bacanje para! U februaru bi Nvidia trebala da izbaci DX10.1 graficke kartice koje ce biti dosta brze od 8800 Ultra, a daleko jeftinije! 2900 XT bukvalno je losija kartica od 8800GTS i veoma je bucna, a grije se ko luda!

    Znaci cekaj pocetak iduce godine pa kupuj, a ako se sad odlucis na kupovinu 8800 Ultra ili 2900 XT zeznut ces se samo tako :(

    P.S. Znam kako je to kad si nestrpljiv da kupis neki dio od racunara, ono da se sto prije rijesis jedne stavke sa spiska :wink: Strpljen spasen :D
     
  9. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Nemojte da ja uvodim red. Nisam raspolozen. Pa niste djeca pobogu. :evil:
     
  10. snajper007

    snajper007 Novi član

    Hvala vam svima na savjetima,neznam i ja sam sad u velikoj dilemi.Čini mi se da bi mi najbolje bilo uzeti dvije 8800 GTS ubaciti ih u SLI.

    HVALA Adminu nisam znao da će doći do ovoga.Ja sam odrastao čovjek mogao sam i sam za svoje novce odlučiti ali eto znam da ima ovdje onih koji zaista znaju jako puno i zbog tog sam postavio pitanje.Ali ovo je zadnji put,mislim da nam treba još puno vremena da svatimo neke stvari,ali šta je tu je.
     
  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Bez brisanja se ne bi izgladili. Ako ima nesto nejasno, molio bih na PM, da se ne spama ovdje.
     
  12. snajper007

    snajper007 Novi član

    Hvala svima kupio sam dvije AUS 8800 GTS 320Mb/320 Bit,uvijek ih mogu prodati ako me nebudu slušale.The Riddick tebi posebno hvala na savjetu,surfajući malo po forumu vidio sam da si u pravu,uvijek bi se kajao zbog kupovine 2900 XT.