POP 2008

Discussion in 'Igre i konzole' started by dmr, Nov 28, 2008.

  1. zoi

    zoi Veteran foruma

    1GB RAM XP/2GB Vista
    SM3.0 graficka serije 7/8/9/gtx i 6800 cini mi se.od Atia koje su ne sjecam se.
    8GB HDD

    Ostalog se ne sjecam.

    EDIT:Minimum System Requirements

    Supported OS: Windows XP/Windows Vista
    Processor: Dual core processor 2.6 GHz Intel Pentium D or AMD Athlon 64 X2 3800+ (Intel Core 2 Duo 2.2 GHz or AMD Athlon 64 X2 4400+ or better recommended)
    RAM: 1 GB Windows XP/2 GB Windows Vista
    Video Card: 256 MB DirectX 10.0-compliant video card or DirectX 9.0-compliant card with Shader Model 3.0 or higher (see supported list)*
    Sound Card: DirectX 9.0 or 10.0-compliant sound card (5.1 sound card recommended)
    DirectX Version: DirectX 9.0 or 10.0 libraries (included on disc)
    DVD-ROM: DVD-ROM dual-layer drive
    Hard Drive Space: 8 GB
    Peripherals Supported: Keyboard, mouse, optional controller (Xbox 360 Controller for Windows recommended)

    * Supported Video Cards at Time of Release:
    ATI RADEON X1600*/1650*-1950/HD 2000/3000 series
    NVIDIA GeForce 6800*/7/8/9 series

    eto to je to.
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    09.12. izlazi za PC.
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    Cudno mi je sto se uvijek marises samo sa jednim protivniko, nikad te u igri ne napad npr. 3 ili 5 odjednom
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    To ne bi trebalo da smeta puno :).
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Evo probao malo igrati, presao samo tutorial. Super zasad izgleda, nije puno zahtjevna ide na 60-tak fpsa.
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Ma pici na 1920x rezi :mrgreen: I nije lose ovo sto ne mozes zaginuti, nerviralo me uvijek kod Princa sto propadnem radi najgluplje stvari, a ovako nije frka :) Jedino nisam vidio da ima tipka koja stavlja kameru direkt iza princa..
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa ne znam jos cemo da vidimo oko ovog sto se ne moze zaginut :). A ta tipka za centriranje kamere po meni i nije potrebna, cim krenes malo naprijed sa princom kamera se centrira.

    EDIT:A moja greska. Ipak se nece kamera sama centrirati :), meni ovo ne smeta uopste.
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Odlican je POP :). Nesto sasvim drugacije od dosadasnjih nastavaka ali odlicno na svoj nacin. Grafika isto tako odlicna!
     
  9. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    De par shotova dok ne dodje....
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    imas ih hejbet na gamespot.com i ign.com
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Evo koji ss.

    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
     
  12. igor.g

    igor.g Komšija

    Igra me odusevila, presao je maloprije :mrgreen:
    Prekucao kroz 3dana, tj. nekih 10-12 sati gameplaya(pokupio oko 750light shitova, mrsko mi ostatak)
    Steta sto je kraj bezze :x
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja sam presao otprilike pola igre i usporio :). Ipak igri fali podosta. Previse se ponavlja, ustvari apsolutno se sve ponavlja, sva "mjesta" su gotovo identicna a cinjenica da se ne moze poginuti je ipak isuvise uprostila igru pa je osjecaj kao da je radjena za djecu. Takodje pentranje i skakanje je uprosceno do djecijeg nivoa, kao i prelagani bosovi. Ali eto igra se da odigrati, prva polovina (pogotovo u pocetku) daje opet dobar ugodjaj ali poslije vec prelazi u dosadu. Vjerovatno cu je zavrsiti ali predhodni nastavci a posebno SOT su bili puno bolji.
     
  14. igor.g

    igor.g Komšija

    Ja sam napocetku skupljao vecinu orbova od 38-43,tako da sam nisam morao one ostale stalno skupljati i to je ubilo ponavljanje, mada se sve svodi opet na isto, nema varijacija i malen je broj zagonetki koje se svode na okretanje.
    Tada sam samo naprijed isao i kupio usput nemareci vise koliko trebam skupiti jer sam vec nakon dva bosa imao dovoljno da uzmem sve cetiri moci
    To sto kazes, za penjanje kao i za combo udarce, uprosteno je pravo a i izbaceno podosta stvari, i sve je odmah kao "nacrtano" kako gdje treba ici, sa onim urezanim na zidu
    Bosovi su takodjer lagani, jedino mi se ucinio alchemist i ona vjestica(concubine) kao malo tezi. :D
    Nemogucnost umiranje je dobra furka, nemoram stalno load game kad pogresim i save-at svaki ispravan skok koji napravim :mrgreen:
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da, ali umiranjem si bio primoran da usavrsavas skill i poslije je bio super osjecaj izvoditi sve te akrobacije, cak sam igrao svaki nastavak po 2 put, a ovako opusteno skocis u ponor :)
     
  16. igor.g

    igor.g Komšija

    Jos samo da urade za sljedeci nastavak, duh lika s kojim igras ide ispred tebe i pokazuje kako skociti i sta uraditi :smt005
    Sve u svemu solidan nastavak, mada mislim da sljedeci ce biti neki novi tj. treci "princ" :D , vidjeces kad zavrsis igru o cemu ti pricam(mada je to samo moje misljenje) :mrgreen:
    Steta nemaju gore efekti u igri, kao u proslima :evil:
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa vjerovatno ce biti jos nastavaka ipak je velika lova u igri. A svi ovi manji "nedostatci" bi se zaboravili samo da su leveli raznovrsniji (razlicitiji). Sve u svemu jedna sedmica od mene :)
     
  18. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    trebalo je na omot stavit
    game for dummies :lol:
     
  19. vutra

    vutra Komšija

    Evo završih i ja :D
    Samo što nisam bio sakupio sve one orbove, pa sam se morao vratiti :D
    Još jedan skin za otključati!
    Anyhow, odlična igra (bar meni), samo šteta što nema malo više borbe, taman sam se navuk'o :smt003
    Biće nastavaka, navodno je ovo nova trilogija (nema nikakve veze sa prethodnim igrama)!
    Drago mi što spasih hanumu na kraju :smt003
     
  20. igor.g

    igor.g Komšija

    Ne bi rekao da ce ovo biti trilogija, pa vidi sta se desi na kraju(skoro ista stvar kao i na pocetku igre, s tim da je on sada oslobodjen)
    Jedino da mu daju moci ko Kratosu :smt005 :smt005 :mrgreen: