Popravak pneumatike stolice

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Reznor, Sep 25, 2014.

  1. Reznor

    Reznor Overclocker

    U pitanju je kancelarijska stolica iz JYSK-a s visokim naslonom "Billum". Stolica je trajala jedno dvije godine i baš danas čujem neki zvuk ispuštanja zraka kad primjetim neće da se diže prema gore. Da li se ova pneumatika u stolici može mijenjati, da ne kupujem novu stolicu samo radi toga?
    Ovo mi je i "sretna" stolica, jer kad sam je dobio otac mi je rekao da položiš puno ispita na njoj, što se i desilo :lol:
    Jest da nije neki izgovor, ali mi žao je baciti :D
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Popravak hidraulike stolice

    pa rastavi izvadi amortizer i nadji isti, obicno su isti kod svih stolica.
     
  3. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: Popravak hidraulike stolice

    Znači to je kako sam i mislio samo amortizer. Ok, hvala, samo još valja naći. Ako nema negdje da se kupi, pravac ebay. Stolica je sad 129 KM.
     
  4. Pionir

    Pionir Overclocker

    Re: Popravak hidraulike stolice

    Mozda je problem u metalnoj bravici koja regulise hidrauliku, malo sarafaj i pogledaj...kod mene jedna ne radi, konacno nakon dugih potezanja "zasto nece da se dize stolica", ruckica zaglavila u mjestu :D
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Popravak hidraulike stolice

    Al ako je cuo zvuk ispustanja vazduh i stolica se spustila onda rikno ventil na cilindru. Postoji i mogucnost da je poluga kojom aktiviras ventil ostala u pritisnutom polozaju, al kontam to bi valjda primjetio :)
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Popravak hidraulike stolice

    Pneumatika ljudi, ne hidraulika. :D
    Kao što neko reče, treba to rastaviti i probati zamijeniti samo taj problematični dio.
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Popravak hidraulike stolice

    Pa i pricamo o pneumatici, jedino greska u nazivu teme, al nejse :)
     
  8. GV

    GV Komšija

    Re: Odg: Popravak hidraulike stolice

    Sa donje strane otkineš onu šelnu koja drži cilindar/amortizer i izvučeš čitavo sjedište zajedno sa cilindrom. Ja sam onda u bazu ubacio gedoru za svječice+slijedeću manju po fi-ju (*ebiga, ova android tastatura nema onaj poseban znak) i sve. OK za mojih 190 cm. Tebi bi možda odgovarala neka druga kombinacija:)
     
  9. Reznor

    Reznor Overclocker

    Eto ispravio sam, moja greška. Probaću i to, hvala.
     
  10. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ona firma sto u hrasnom prodaje stolice (zaboravih ime, na cosku kod semafora gdje trola skrece prema bosmalu) ima radionicu na stupu, ravno preko puta wise u onom krugu. Imaju sve dijelove za te stolice iz jyska. Ja u par navrata kupovao nesto, nije nikad bilo 20km.