POTRAZNJA:ubacivanje novog androida u HTC desire Z

Discussion in 'Igre, konzole, telefoni i drugi gadgeti' started by avduka, Aug 9, 2013.

  1. avduka

    avduka Aktivista

    Ako ko od raje sa HB-a ovo radi volio bi njemu platit nego nekome sa pijace...:)
    usput zanima me dal ce mi ostati kontakti na mobitelu....i dal ce uredno raditi htc sense ako se ubaci taj custom rom?
     
  2. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ako se uradi sinhronizacija sa gmail accountom (ili na neki drugi nacin) kontakti se lahko vrate. Da li ce biti HTC Sense zavisi od toga koji ROM se nabaci, da li neki sense rom ili nesto drugo bez tih fensi launchera kako bi mobitel brze radio, npr cyanogen rom.
     
  3. anel007

    anel007 Komšija

    radio sam ja to kad sam tek nabavio desire z, znaci prije nekih 2 godine i znam da je tad bilo bruku komplikovano jer si sve morao raditi u terminal emulatoru, nadji nekog u svom gradu ko je radio root na bilo kojem starijem htc telefonu i nece biti frke

    a za rom ja bih ti preporucio da ovo nabacis, ja koristim build 12 abog nekih svojih razloga ali vidim da svi hvale zadnju verziju :)
     
  4. Tesla

    Tesla Aktivista

    Da, slazem se da AOSP, AOKP romovi rade brze bolje, i jednostavno funkcionalnije a sa obzirom da si pitao hoce li raditi SENSE kako treba ovaj ROM nemoj izabrati, iako sam napominjem i ja pobornik upravo no sense ROM.ova.

    HTC je meni ( cak i meni ) previse komplikovan i vise je patnja nego uzivanje instaliranje custom ROM.ova. Tako je nekad bilo, nisam odavno imao HTC-a, mozda su se stvari i promijenile
     
  5. anel007

    anel007 Komšija

    kad je instalacija novog roma u pitanju trenutno je to prosto prebacivanje roma i google appsa na sd karticu i instalacija iz recovery-a, ali root je stvar za sebe, ja da nisam to odradio kad sam tek kupio telefon i bio "mlad i lud" sad bi se tesko natjerao na te egzibicije