potreban mi je cooler za laptop

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by neko, Dec 27, 2011.

  1. neko

    neko Aktivista

    jel' ok ovdje da postavim temu? :mrgreen:
    laptop 15,6". specifikacije logicne: kvalitetan, efektivan, jeftin, sto jeftiniji! ako ima neko iskustava kakvih, dobrodosla su. trenutno gledam ima coolermaster od 30 pa do ... KM. znam da je parola koliko para, toliko muzike, ali me zanima da li cu s onim jeftinijim dobiti ista "muzike"? pozdrav i hvala unaprijed!
    lokacija za kupovinu Sarajevo.
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Pa u zavisnosti od toga koliko se grije, procijeni da li ti treba model sa ventilatorom ili bez, mada je sigurnija opcija sa ventilatorom. Do tebe je dalje da gledas dizajn, da li ima neki USB hub dodatno i sl.
     
  3. neko

    neko Aktivista

    hehe, vazno je samo da hladi, dakle da ima vent. mislim da cu uzeti "NOTEPAL U2" od cooler mastera. ocito se grije previshe dok se dva puta gasio do sad. ovaj mi se dopada jer ima dva coolera koje mogu podesiti bilo gdje. poskup mi je, ali eto, bolje 50 sad, nego kad se nesto rastopi. :D
     
  4. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ma nije ti to nikakvo rjesenje, ocisti laptop i zdravo.
     
  5. neko

    neko Aktivista

    ne znam sta bih ti rekao. cist je, cuje se poprilicno kako cooler radi, pa mi nekako suhveli. dva puta se onako sam ugasio. oba puta je mislim visual studio 2010 pro bio pokrenut i mozda jos koji program.

    EDIT:
    OK, evo slika, kako to izgleda kad je pokrenut VS2010pro i recimo bsplayer video. oboje moram pokrenuti istovremeno jer pratim video predavanje i uporedo radim u VS2010. Pored laptopa stoji 12cm cooler, prespojen na usb, okrenut prema dijelu gdje laptop uvlaci zrak, tako da makar malo hladnog vazduha daje (kad to uradim, temperatura padne za 2-3 stepena).
    [​IMG]
     
  6. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    99% da imas negdje "dzep" prasine izmedju ventilatora i izlaza za zrak.

    Kazes da ti ventilator radi, ali koliko zraka izlazi van ?
     
  7. neko

    neko Aktivista

    meni se cini da izlazi pofino. mozda ipak grijesim, jer nisam ranije obracao paznju, sve dok se nije poceo gasiti. cistim redovno cooler i posto imam na fenu mogucnost puhanja hladnog zraka, onda fino ocistim i ostatak, ali eto, potrazicu i onaj kompresovani zrak, pa njime pokusati. hvala na savjetu, ako upali, dobro je, ako ne upali, probacu sa cooler masterom i to je to.
     
  8. neko

    neko Aktivista

    XTRage, hvala na pomoci, upalilo je. nikad nisam obracao veliku paznju na ovaj izlaz i obicno predjem samo fenom, kontajuci da se ne moze puno tu zadrzati, kad skontas koliko ispujuje. ovaj put sam jedno 6-7 sekundi drzao i samo odjednom izleti "kilu" onog smrada nekakvog. procepio je i evo ga sad ko nov. ipak cu pokusati dodatno sa onim kompresovanim zrakom da ocistim kuler. hvala jos jednom, spasio si me 50KM troska.
     
  9. odvedi sad momka na cevape i kolac na carsiju :mrgreen:
     
  10. neko

    neko Aktivista

    halal vala. ako nema vremena, uplatim cvaju na racun, pa kad mogne. :smt003
     
  11. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Hehe :wink:

    Imao sam slicnih situacija, i sa drugima i licno, mislis da je cist laptop, ventilator vrti normalno, cak i previse, ali vrlo malo zraka izlazi i temperature budu vrlo visoke cak i u idle-u.
     
  12. Sylar

    Sylar Novi član

    Ovako, da ne bih otvarao dodatnu temu

    Imam isti problem..zagrijava mi se laptop i temperature su previsoke s obzirom da sam gledao filmove ili surfao u chrome, u datim momentima, a laptop gori.

    Vjerovatno je u pitanju dosta prasine XD pa sam razmisljao da uzmem sprej sa kompresovanim zrakom.. efikasno?

    u pitanju je dell inspiron N5010, frisko uzet

    :smt006

    3 do 4 puta imao ove temperature

    [​IMG]

    ova sljedeca je vise standardna, konstantost je u pitanju :D

    [​IMG]
     
  13. pac

    pac Komšija

    Nemoj trositi pare svrati na benzinsku pumpu i kompletnog ga ispusi free.