Potreban mi je subwoofer i centralni zvucnik

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by cajo, Oct 4, 2008.

  1. cajo

    cajo Novi član

    Uskoro cu dobiti na poklon av receiver sa 5.1 surroundom, imam vec 4 zvucnika od stare linije koju sam do sada koristio.
    Gdje cu uzeti ova 2 sto mi trebaju...ne ganjam nikakav profesionalizam jednostavno kad vec dobijam taj receiver i ima 4 zvucnika da to sve ukomponujem...sta predlazete...
     
  2. JVC

    JVC Overclocker

    Idi do mobil medije imas solidan izbor subwofera raznih cijena pa proberi isto tako imas i par modela centralnih zvucnika )magnat, Heco ....
     
  3. cajo

    cajo Novi član

    ok za subwoofer mi je jasno da mora biti poseban tj bas subwoofer pa cu vidjeti u mobilmediji, a sta je sa centralnim ?
    da li mogu iskoristiti neke od standardnih starijih zvucnika da rade kao centralni zvucnik?
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Mozes za prvu pomoc, mada centralni bi trebao biti malo jaci. Doduse to mozes podesiti na receiveru.
     
  5. cajo

    cajo Novi član

    Ok.Sto se subwoofera tice, vidio sam da se neki povezuju kao standardni zvucnici, dakle 2 zice ili pasivno ako je tako ispravno reci, a neki su aktivni tj u sebi imaju pojacalo,ulaze cinceve i izlaze za po 2 zice. E sad ako ja imam home receiver sa svim ulazima i izlazima meni ne treba taj 'aktivni' subwoofer jel tako vec samo neki koji ima obicni prikljucak ?
     
  6. Nani

    Nani Komšija

    Da.