Potreban prijedlog za Sound sistem uz LCD

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Tir Anasazi, Feb 6, 2010.

  1. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Potrebni su mi prijedlozi za sound sistem za dnevnu sobu koji bih nakacio na LCD (Bravia KDL 40L4000). Imam multimedija disk sa solidnim mogucnostima i ne treba mi kucno kino ili sl., samo dakle sound sistem. Ne treba nista jako u smislu snage jer sam u zgradi sa zajebanim komšijama a i svakako bi bilo neiskoristivo u dnevnoj, ali da ima kvalitetan zvuk i da se uklapa u cjenovni razred od 800 - 1.000 KM.

    Dobro bi dosli i prijedlozi sa lokacijom gdje se moze uzeti. Ne mora biti isključivo Sarajevo, ali da nije baš Bihać i Livno :)
     
  2. JVC

    JVC Overclocker

    Cekaj, netreba ti kucno kino, znaci neces 5.1 nego stereo ili sta vec.
     
  3. GV

    GV Komšija

    Onda gledaj Logitech Z 5500 mada je moje mišljenje da je kombinacija AV receiver i ''normalni zvučnici'' kvalitetnija opcija, u Rasi imaš Yamaha i Pioneer receivere i Pioneer zvučnike, u Tehnomarketu kod VF-a Jamo zvučnike...
     
  4. JVC

    JVC Overclocker

    Imas u Mobilmedi sony, Marantz (skup a jako kvalitetan) i kao sto je receno Rasa, inace jako tanak izbor u Sarajevu.
     
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Mislim da se u taj budzet ne moze uklopiti ni pristojan risiver i zvucnici, tako da, ako se ide na surround, z5500 je svakako najinteresantnija opcija. Ako se ide na stereo, onda bi se vec nesto dalo sklopiti.
     
  6. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Tehnomarket bi mi odgovarao posto tamo mogu platiti shopping karticom bez kamata, ziranata i na rate. Gledao sam malo, otanjio im je izbor zadnjih mjesec dana jer ocekuju novu robu. Takodjer imaju onu prostoriju sa malo jacim stvarima od 2.000 KM pa na vise za audiofile, ali to je vec izvan mog cjenovnog razreda.

    Definitivno ne bih stereo, niti bih isao na Logitech obzirom da je to ipak vise PC orjentisana varijanta, iako mi je poznato da je ova Z serija odlicna. Moracu izgleda dici bar na 1.500 KM i eventualno ici u dijelovima, odnosno prvo onda da uzmem kakav AV reciever, pa kasnije set zvucnika.

    Krecem se cesto po Njemackoj i gore je naravno jaci izbor. Ako nista reciever cu gore uzeti, jer zvucnike ne mogu nositi u koferu, a reciever bih svakako mogao provuci, cak i kroz carinu i vratiti PDV na granici. Samo sto u tom slucaju mogu zaboraviti placanje na rate :)
    Kontao sam da negje u SA ima komplet rjesenje, ali hvala svakako svima na odgovorima. Sacekat cu jos malo, mozda kome na um padne jos poneja opcija.
     
  7. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Onda idi s opcijom da kupis risiver i par prednjih, kao osnovu, pa onda kasnije ostalo, kako se bude moglo. Vjerujem da ce jvc uletiti s nekim prijedlogom za risiver posto nisam bas u toku sta je dobavljivo.
     
  8. bolence

    bolence Novi član

  9. Nani

    Nani Komšija

    DG920 je puno bolji izbor ali ako je dobra cijena, moze i 910-ka proc, ipak se radi o 2007 modelu bez mogucnosti internog dekodiranja HD audio algoritama.
     
  10. bolence

    bolence Novi član

    Cijena je oko 420km, nov sa 2 god. garancije, pojma nemam da li je ovo ok ili ne? 920 nisam vidio, samo 910 i 710.
     
  11. GV

    GV Komšija

  12. bolence

    bolence Novi član

    zna li ko gdje u HR mogu pogledati cijene? Na ovom linku kazu:

    sto ce reci da je negdje oko 1000 eura, sto mi je malo puno za sada. Mislio sam uzeti solidne 2.0 zvucnike (jamo e670) i risiver za sada a ostale satelite kasnije. I mislim da ce mi ovaj setup biti bolji za slusanje muzike nego onkyo. KAsnije bih nazad stavio jamo bookshelf zvucnike i jamo centralni, a posto ovi e670 imaju srazmjerno dosta basa razmislio bih o woofer-u kada to sklopim pa mozda i njega dodam. Vjerovatno me to na kraju izadje skuplje nego onkyo ali mozda i kvalitetnije.

    Nego recite mi kakva je ova cijena za sony 910-ku posto sam duduk sto se toga tice, malo, puno?

    poz, i sto se tice vracanja pdv-a, moze, ali ce mi to oteti nasi na carini jer ne vidim kako da ih prenesem (onkyo) :)