Potreban Savjet

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by sgtPepper, Nov 21, 2006.

  1. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Imam ovaj komp :

    AMD Venice 3200+ + Zalman 7700 AlCu
    DFI LP NF4 Ultra sck. 939 SLI
    eVGA nVidia GeForce 7900 GT KO 256 MB GDDR3
    1 GB Corsair CMX2 (2-5-5-6)
    DVD RW LG
    Floppy
    Monitor 21` Digital
    450 W Chiftech

    Da li mi je pametno ga prodati i sastaviti novu Conroe konfu, ili zamijeniti samo procesor ?

    Mislim da nisam nikako potrefio tajming sa kupovanjem konfiguracije, ali bilo pa prošlo, pa bi mi savjet dobro došao šta da radim. I da li sa izlaskom DX 10 trebam mijenjati potpuno comp ili samo grafičku.
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja na tvom mjestu ne bih nista mijenjao. Imas sasvim dobru pilu.
     
  3. Peacemaker-HS

    Peacemaker-HS Aktivista

    "Samo" nova grafa za dx10. Zbog dodatnih troskova mijenjanja platforme, dobro razmisli da li ces ostati na istom socket-u.
    Ako mozes prodati samo CPU, mozda bi se isplatilo da ostanes na 939 i ubacis x2. Grafa je beton, trenutno. Cijena ce joj padat kako se na trzistu budu pojavljivale low i mid end varijacije G80. Pitanje je kada ce dx10 uci u mainstream. Ako se to desi ubrzo, mjenjaj konfiguraciju, a ako potraje, tvoja grafa je vise nego dovoljna za sve sto ce izaci u narednih par mjeseci, dx9 naravno.

    Skontaj koliko si platio grafu i koliko mozes dobiti za nju pa odluci.
    Da sam na tvom mjestu: Prodao bih komp i presao na C2D, uzeo bih neku grafu tek "da drzi vodu" dok se na trzistu ne pojavi sta bolje.
    U svakom slucaju ne ostaj na single core, time ces najvise vrijednosti izgubiti. Ili 939 x2 ili predji na C2D.
     
  4. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    ja bih licno ubacio kakav X2, i eventualno jos jednu gigu RAM-a, onda si po mom misljenju osiguran sljedecu godinu, eventualno godinu i po :)
    ploca ti je beton, graficka beton na kvadrat :wink:

    jedino, ako si kakav gamer onda bi trebao poceti razmisljati i o odgovarajucoj konfiguraciji...ali jedino negdje tamo u januaru mjesecu, dok se cijene malo ne "stabiliziraju" :D
     
  5. Peacemaker-HS

    Peacemaker-HS Aktivista

    Moje pravilo je komp sastavljati svake tri godine uz maksimalno dva upgrade-a u toku te 3 godine. Izgleda da cu morat' taj proces ubrzat' i poboljsat ':twisted:

    Suha mi je pravo sta ce se desit' kad if God gives, Crysis zaigram? Koji avg. FPS mogu ocekivat'? Vas ostale i da ne pominjem :twisted:



    P.S. Kako prevesti upgrade na "nas" jezik?
     
  6. Ante

    Ante Aktivista

    Nadograda
     
  7. Nani

    Nani Komšija

    Milsim da nije vrijedno ni u kojem slucaju, mjenjati sad i AMD X2 procesore a pogotovo 7900 seriju grafickih. U junu ce pretpostavljam izaci neki novi cip od nVidie ne nabrijane verzije g80-ke, koji ce sigurno biti jaci od g80 za 20-30%, (da ne spominjem i R600, u junu i R700),izaci ce novi Intel i AMD procesori (Star serija), tad ce vec Vista biti dobre pola gadine oficijleno na trzistu kao sto ce se i DX 10 igre poceti pojavljivat. Kupovati sad G80 i njebe derivate radi par igara tipa Crysis, po meni nije nikako pametan potez. Tacno za nekih 12 mjeseci se zaletit i uzet zvijer neku ali sada nema nikave potrebe.
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To i ja kazem. Bolje mu je sad ostat na onome sto ima, nema sanse da mi je proc usko grlo...barem u narednih godinu dana.
    I 7900GT je vrlo jaka grafa, osim ako se igra na 1600x1200 i sve max :D