Potrebna mala pomoc...

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by X-Factor, Oct 22, 2008.

  1. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Nadam se da neko ima rjesenje ovog problema.... :)

    Na poslu imam internet konekciju, surfanje radi ok, download radi ali samo sa direktnih linkova. Problem je sto ne mogu da skidam torrent files, probao BitLord, BitComet, LimeWire, nece da prodje konekcija nikako, samo stoji i kaze unable to conect. Konekcija ide preko proxy servera, postavke koje su u mozili i u IE kopiram u navedene programe ali i dalje ne prolazi konekcija. U cemu je problem??

    Takodjer, bilo sta da skidam sa rapidshare-a, izbaci poruku da se sa moje adrese vec skida taj fajl i ne prolazi nista... IP adresa staticka i ne mogu je mjenjati.

    moze li se nekako zaobici ovaj proxy, i kako podesiti recimo BitLord da mogu skidati torrente, steta konekcije, nekad povuce i po 2 MB/s a nema limita, pa da iskoristim to :D

    unaprijed hvala
     
  2. GW

    GW Moderator

    Izgleda da su namjerno blokirali "određene protokole" da nebi zaposleni besplatno skidali na račun firme torrente. :D
     
  3. Pasha

    Pasha Komšija

    Fakat kako skinuti te zabrane? Jedna djevojka me pitala kako da odblokira Facebook ali joj nisam znao reci... Ako je ovo protivno pravilima foruma izvinjavam se :D
     
  4. GW

    GW Moderator

    Pa ili srediti proxy ili pokušati sa kakvom enkripcijom protokola.
     
  5. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    ako je obicni proxy ....
    nek ode na facebook preko sljedecih sajtova
    http://proxy.org/
    sigurnost passwordi i to nije garantovana

    ako isa nema kruha ni ljeba da zaobices zabrane
     
  6. X-Factor

    X-Factor Komšija

    na zalost u pitanju je ISA server :(
    steta takve konekcije, da mi je bar da rapid share radi kako treba :D