Potrebno objasnjenje za..

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by nenadjebivi, Dec 13, 2010.

  1. nenadjebivi

    nenadjebivi Aktivista

    Pozdravljam,treba mi manja lekcija a ne znam tacno gdje da otvorim ovu temu al imam 2 pitanja na koje trebam fino objasnjenje od nekog ko se "razumije" u ovo dakle,svjedok sam bio jedne poglupe rasprave i mene zanima informativno odgovor na ovo dole a posto nemam koga uzivo pitat odlucio sam to ovdje.

    Znaci na pitanje:

    Pojavilo mi se zadnjih par dana neko cudo, pojede svu memoriju sa obje particijie. koliko god da oslobodim u roku od par sati opet skoro da i nema memorije. Cime se moze pokusati ovo ukloniti?

    Lik je dao ovaj odgovor:

    Virus. Ili ako si nepravilno ugasija računalo, iz utičnice moguće da se puni u pričuvnoj memoriji samog sustava ( tamo se zna napunit i po 30-ak GB, zbog toga je potrebno i redovito refreshirat sustav ili je ručno brisat ), ručno brisanje ti ne preporučavan tamo pošto si ti glup za to i pobrisat ćeš nešto što je vezano za BIOS pa će ti se komp palit gasit ka lampice na boriću. Da bi uša u to, moraš uključit da ti bude sve vidljivo pa i sustavne reference. Ukoliko nije to, onda je moguće da je virus, nema šta drugo. Čime ti puni računalo? Kakvin mapama? Ako su stvari kombinacija velikih slova i brojeva ( maximalno šest ) onda je to virus.


    Ovo boldirano me iskljucivo zanima jel ima smisla ? Znaci da ako nesto "pogresno obrisem" da cu "pokvarit" bios ? Moje licno misljenje je da ovo nema smisla al opet da pitam jer me stvarno zanima i komentar na ovo dole za koje takodje mislim da vise manje nema smisla,ako ko ima volje i strpljenja volio bih fino objasnjenje ovdje ili na pm,stvarno me zanima :smt003 Hvala unaprijed :D

    Dakle, BIOS se neće sjebati već ka šta san i napisa već računalo će se gasiti i paliti ka lampice na boriću. Upališ ga, nakon nekoliko minuti ti se ugasi i opet se sam upali ( BIOS ). Za početak, ne znan koji windows koristiš, dosta je slično, uključi da ti sve sigurnosne mape budu vidljive u računalu. U tzv. pričuvnoj mapi kako se nerijetko zna zvati stoje sve stvari vezane uz sam sustav, a nekolicina vezana i za BIOS. Recimo, vraćanje sustava na prethodno stanje. Misliš da računalo vraća na prethodno stanje sustav tek tako? Sve se regenerira tamo. Isto tako, ukoliko ''nepravilno'' gasiš računalo postoji mogućnost da ti svi, ama baš svi podaci s računala odu u taj dio i svi pod različitim imenon, a od toga ih pola neće valjati. Sam primjer ovoga možeš pronaći u tome kada čupaš podatke koji su obrisani iz smeća. Dalje, te stvari koje su vezane za BIOS naravno povezane su s upraviteljem zadataka. U samom upravitelju zadataka ukoliko isključiš taj proces to se obriše, sustav se pali i gasi iz minute u minutu.
     
  2. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Hahaha, popravi mi dan :D
     
  3. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    ^Tj, nema smisla :)

    Nista od BIOSa nema na HDDu, jer mozes cak upaliti i PC bez HDDa. Da to ima ikakve tacnosti, sta bi onda bilo ako imas dual boot, i npr izbrises jedan OS?

    I 30gb :)
     
  4. nenadjebivi

    nenadjebivi Aktivista

    Kao sto rekoh i ja sam mislio da nema smisla al trebam da mi neko objasni zasto i kako jer ja nemam vise rijeci ovaj ubija sa nekakvim referatima i eseijma :mrgreen:

    edit:

    bicu veoma zahvalan ako mi neko ovo detaljno fino objasni da pobije ovo gore sto je napisano :mrgreen: jbg nikog ne znam castio bi burekom al et :mrgreen:
     
  5. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ma samo ce da propadne neciji trud. Vjeruj mi, taj gore nista nece shvatiti ma kako mu ti objasnio. Odustani na vrijeme.
     
  6. Esh

    Esh HWB

    Ovo si mogao komotno staviti i u roflmao sa zlicom zagorskog, a time sam ti i sve rekao. Uzrok problema moze biti virus ili da neki program generira temp fileove, tako da bi svakako rjesenje ulazak u safe mode te provjera da li se isto desava, skeniranje dobrim AV alatom, pa onda u zavisnosti od rezultata dalje razmisljati da li se moze efikasno ukloniti ako je virus, uklanjanje problematicnog programa ili pak reinstalacije OS-a u krajnjem slucaju.
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Ja ne razumijem ovaj gore jezik :D
    Imali smo skoro jednu ovakvu temu, ako se dobro sjecam, u vezi smanjenja prostora na disku. Ali ne sjecam se kako se zavrsi, jesu li se vjencali? :D
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Lik je imao instaliranu aplikaciju za snimanje rada na racunaru, nesto tako. Pa mu je punio prostor konstantni video zapis.
     
  9. GW

    GW Moderator

    Nice. :D

    Što se tiče problema, možda mu radi neko snimanje videa na disk (nadzor). :)

    edit: ne vidih Nails-ov post.