Povezivanje digitalnog receivera

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by jasko__, Jun 26, 2010.

  1. jasko__

    jasko__ Novi član

    Imam jedan skart ulaz na LCD tv-u i na njega sam skopcao digitalni receiver...eh sad nemam ulaz za DVD player..kupio sam kabal,na jednoj strani skart( to ukljucim u DVD), a na drugoj strani tzv.činčevi...tri su činča, crveni zuti i bijeli...a na TV-u pet ulaza...koju god kombinaciju probam nece...kako to ide, i moze li se uopce izvesti na taj nacin....
     
  2. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Re: Mali problem!!

    Zuti je Video, crveni i bijeli su za audio. Nemas sta kombinirati, crveni na crveni, bijeli na bijeli, zuti na zuti. Ako nema boja na tv-u na konektorima mora pisati bar audio in/aux in/stereo/left/right nesto od toga, tu kopcaj crveni i bijeli. Dok bi za zuti trebalo pisati video in ili samo video.
    Na tvu onda prebacis na dvd i vozi :D
     
  3. JaLa

    JaLa Komšija

    Re: Mali problem!!

    Trebalo bi na TVu biti jedan VIDEO ulaz. Probaj na njega spojiti, bez zvuka. Na TVu naravno moras promjeniti MODE, odnosno INPUT TV/AV. Pored toga mora jos nesto biti tipa HDMI1, HDMI2, AV i dr. U toj listi mora biti COMPONENT ulaz sto ti je ulaz preko chnicheva.
     
  4. jasko__

    jasko__ Novi član

    Re: Mali problem!!

    Ma ima pet ulaza velim vam...boje su: dva ctvena, bijeli i plavi...nema zutog...
    A na njima pise nesto Rb Ry L R i jos nesto...
    Kad sam ga kopcao preko skarta islo je...al eto ovako nece....nadjem sliku al su boje izmijesane...uglavnom ne valja....
     
  5. JaLa

    JaLa Komšija

    Re: Mali problem!!

    Ako si probao SVE kombinacije sa kablovima jedino preostaje da je do DVDa. Onia jeftinija smeca, tipa BIra, Beko, Sansun i ostalo su imali te probleme sa bojama koliko sam ja cuo...

    Koje je marke tvoj DVD player ?
     
  6. h2o

    h2o Aktivista

    Re: Mali problem!!

    To je kompononenti ulaz, ne moze SCART raditi sa tim. Spoji player tako sa tim i mora raditi, ali ne preko SCART-a.

    http://en.wikipedia.org/wiki/YPbPr

    [​IMG]
     
  7. jasko__

    jasko__ Novi član

    Re: Mali problem!!

    Fazon je sto mi je kabal na jednoj strani skart a an adrugoh cincevi...sad jedino da kupujem drugi kabal....
     
  8. h2o

    h2o Aktivista

    Re: Mali problem!!

    Ili kupi kablove ili oslobodi jedan SCART na TV-u, treceg nema.
     
  9. jasko__

    jasko__ Novi član

    Re: Mali problem!!

    LG kucno kino...
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Mali problem!!

    Vjerujem da ima ili S-video ili komponentni izlaz na kinu. Nadji cpomponent to S-video i skopcaj na TV. Ako ima komponentni onda super. To je to sto ti treba da skpcas na tv.
     
  11. jasko__

    jasko__ Novi član

    Re: Mali problem!!

    Imaju izlazi za cinceve i na kinu...jel ovo mi sad govoris da nadjem kabal koji je na obe strane cinc???!!!...jbg slabo se razumijem u ove izraze...:)
     
  12. JaLa

    JaLa Komšija

    Re: Mali problem!!

    kabal koji je sa obje strane chinch je PREjeftin, ako neces uzimati neke High-End :D
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Izlaz sa činćevima moze biti komponentni ili kompozitni. Kompozitni ti je sa bijelom, crvenom i žutom a tebi to ne služi- Ako je ovaj drugi onda kupis komponentni, ako je kompozitni onda se nadam da imas još i S-Video izlaz i onda trazis s-video to composite kao sto sam ti i rekao.