povezivanje kompa sa tv (dvi-hdmi adapter + hdmi kabl)

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by ---, Jun 21, 2010.

  1. ---

    --- Aktivista

    pousavam povezati kompjuter sa plazmom preko hdmi-ja ali nikako mi ne ide (graficka je hd4850 sa 2 dvi izlaza). ranije sam povezivao sa dvi-hdmi kablom i sve je radilo bez problema, a sada sa dvi-hdmi adapterom i hdmi kablom nece nikako. dok se win boota sve prikazuje normalno, ali cim se pojavi login screen ekran se zacrni. namjestio sam rezoluciju na 1280x720@60Hz, ali opet isto. preko safe moda mogu uci normalno.

    zna li neko u cemu bi mogao biti problem?
     
  2. Juka

    Juka Komšija

    Stavio si kao extended ili duplicate mode, kod mene je npr titrila slika, pa sam uradio reinstal drivera od grafe i sve je picilo normalno!!!
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Probaj mjenjati postavke za hdtv u ati catalistu umjesto 720p probaj 720ii pa malo mjenjaj herce pa ces nac neku opciju koja radi. Uglavnom tu je kvar u kablu,vjerovatno je starija verzija.Imao sam isti problem pa kupio bolji kabal i nikad problema vise.
     
  4. ---

    --- Aktivista

    driveri nisu sigurno, sad sam uninstalirao 10.4 i nabacio najnovije 10.6, isto njesra.
    za kabl ne znam koja je verzija, dobio sam ga uz mede8er, on mi radi bez ikakvih problema, prikljucivao sam ps3 isto bez ikakvih problema.

    a ne mogu nigdje u catalystu naci opciju da biram hocu li interlace ili progressive. zapravo nemam uopste postavki za HDTV. :?
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    ako ima slike dok se win boota onda ne bi trebalo biti do kabla.
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Dok boota bios screen je u 640/480 pa onda microsoft logo je 1024/768 i tek kad se pojavo logscreen onda je 1280/720p a kabal nije sposoban da prenese tu rezoluciju sa graficke do TV-a.Nije problem u prekidu kabla nego jednostavno ne stima verzija.Ono 1.3v ili tako nesto.Ponavljam imao sam isti problem i rijesio zamjenom kabla. Kod mene je mogao da baci sliku na 1080i na 30hz dok 1080p nije mogao nikako.
    Mora biti opcija za stimanje HDTV u catalistu al sad ne mogu da se sjetim gdje je a nemam komp sa sobom da potrazim,a probaj jednostavno frekvenciju staviti na 24 ili 30hz i to bi trebalo da upali i ako ti tako dodje slika onda je 100% problem u kablu.
     
  7. ---

    --- Aktivista

    nosio sam sad kabl i adapter kod jarana, kod njega radi najnormalnije.
    mozda je glupo pitanje, ali da li je moguce da ima veze to sto je kod jarana nvidijina kartica a taj adapter je njegov i dobio ga je uz karticu (na njemu pise nvidia).
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Moguce je to u pitanju,ja sam ti rekao da je simptom neodgovarajuceg kabla ali isto tako isti simptom daje i neodgovarajuci adapter.
     
  9. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Kod mene takodjer fercera samo sa originalnim DVI to HDMI adapterom koji sam dobio uz ATI HD 4870 karticu i to u duplicate screen mode-u.