PowerLine napojna

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by wacko, Jul 25, 2009.

  1. wacko

    wacko Aktivista

    Sta se moze reci o ovim napajanjima. Mislio sam zamjeniti napojnu i evo gledam u genelec/u :

    ATX PowerLine 650W retail 2xPCIeX 120mmF
    2x12V lines
    1x20+4, 2xATX+12V (EPS), 5xHDD, 2xFDD, 5xSATA,
    1xPCI-e, 1xPCI-e 2,0, 120mm silent fan with TC
    Active PFC, RoHS
    Black housing with golden grill, all cables meshed
    Coloured retail package
    TOP quality

    http://www.pl-power.eu/data_powerline650.html

    650W za 130 markica
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Bolje 500W Silverstona za iste pare.Ti wati ti ionako ne trebaju,tesko da ovdje ikome treba vise od 400w jedino ekipi sa dvije grafe.

    Ja sam imao PowerLine 530W i napojna je bila skroz OK sto se tice stabilnosti i zagrijavanja a posebno buke(bas se nije cula nikako) ali jednom sam imao mali kratki spoj na 5V na jednom ventilatoru i crko mi je HDD a to se nije smjelo desiti da je napojna imala zastite koje zahtjevaju danasnji standardi.
     
  3. apdejt

    apdejt Overclocker

    Potpisujem Silverstona od 500 W
     
  4. kugla

    kugla Aktivista

    Evo ja sam uzeo prije dvije sedmice u Genelecu Silverstone 500 W modularno i dobro me sluzi plus ne zagrijaje se, i tiha je..
    +1 :D
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Imam istu takvu napojnu i na 12V grani u idle je napon 11,6V-11,7V max. Sa nekom jačom grafičkom bi sigurno imao problema, da ne govorim o SLI i Crossfire. Tako da je ono "TOP Quality" bullshit žešći.
     
  6. wacko

    wacko Aktivista

    Valjda u Genelec bude dolazilo 500w silverstone onda modularnih. Posto vidim da to nema na stanju.
     
  7. apdejt

    apdejt Overclocker

    Nece u skorije vrijeme (par sedmica)
     
  8. trna

    trna Novi član

    Ako hoces SST-a onda ti je moja preporuka ovo Napojna jedinica ATX SilverStone SST-ST50EF-Plus500W 2xPCIeX. Jeste da je nesto skuplja od one koju si ti trazio al, ako ti ne igra ulogu ta razlika onda ......