Pravljenje e knjiga,cijena i zaštita

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by sumeir, Jul 26, 2012.

  1. sumeir

    sumeir Komšija

    Pozdrav

    Poznanik planira da pokrene e store gdje bi prodavao “elektronske knjige”.Ima nekoliko desetina naslova koje treba da se prebace pored pdf formata, u kompatibilni format za e book reader-e i tablet-e.

    Interesuje je me cijen konverzije po knjizi.

    Što se tiče zaštite sadržaja šta se tu može uraditi.

    Hvala
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Za konverziju iz PDFa u npr Kindle format: http://www.guidingtech.com/7172/convert ... -k2pdfopt/

    To mozes free odraditi.

    Jaranu sam instalirao na Galaxy tablet "Kindle" aplikaciju (free je), konvertovao par PDFova u Kindle format, i onda ih pokrenuo na tom tabu, radi extra.
     
  3. sumeir

    sumeir Komšija

    Hvala

    Mislio sam nešto što bi radilo odmah.Nema mi logike ako bi prodavao knjige da ga uradi u "formatu" koji bi kupac trebao ponovo konvertovati u neki drugi format da je .Čitao sam da je PDF formata "nepraktičan" za neke uređaje pa preporučuju korištenja EPUB.Mislim malo sam nešto pročitao na tu temu pa bi dobro došao koji savjet.Pogotvo ovaj dio oko zaštite.

    Hvala
     
  4. GV

    GV Komšija

    Imaš Calibre u kojem možeš raditi konverzije u i iz raznih formata
     
  5. sumeir

    sumeir Komšija

    Hvala

    Ovaj program za konverzuju izgleda interesantno,sa ovim se može probati.Malo sam gledao oko zaštite,jedino što bi moglo valjati je Adobe DRM ali opcija nije jeftina.

    Uglavnom hvala svim na javljanju i prijedlozima,ako ko šta ima još dodati bujrum.

    Hvala