Prebacivanje HDD sa starim drajverima na novu maticnu plocu.

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by mirseth, Dec 15, 2011.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Prebacivanje HDD sa starim drajverima na novu maticnu pl

    i je li sad sve ok? :)
     
  2. mirseth

    mirseth Aktivista

    Re: Prebacivanje HDD sa starim drajverima na novu maticnu pl

    Sve je OK osim :)....Osim sto mi sad kompjuter prepoznaje 1 jezgru procesora a imam dual core..Ne znam da li je to zbog starog biosa( verzija f2 a na oficijelnoj stranici je zadnja verzija f10 ) ili zbog necega drugog (Da li je moguce da procesor radi ako 1 jezgra pregori ?)....Ako je zbog biosa moze li neko brzi tutorial kako da flasham bios ?? Evo citajuci po internetu mislim da ide ovako a neka me neko ispravi:

    Skinem zadnju verziju biosa sa stranice proizvodjaca,unzipujem fajlove u neki novi folder, ubacim disketu, odradim prvo quick format diskete, poslije izaberem opciju da napravim MS-DOS starup disc u meniju diskete, prebacim sve fajlove iz onog foldera gdje sam novi bios unzipovao, restartiram,u biosu izaberem opciju Qflash (to je valjda za gigabytove ploce opcija za flashovanje biosa) i tamo izaberem opciju update bios from floppy i pratim upute, kad zavrsi restartiram, izaberem u biosu load optimal default,opet restartiram, namjestim opcije po zelji, pritisnem save and exit i to je to.. :?: :D
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma ne diraj bios. Uninstaliraj cpu iz device managera pa restartaj komp
     
  4. mirseth

    mirseth Aktivista

    Re: Prebacivanje HDD sa starim drajverima na novu maticnu pl

    Odradio i to...I dalje 1 jezgra u task manageru, u msconfigu, u coretemp, u cpuz... :roll: :?: ...Sad vec brinem da nije riknula druga jezgra..
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: Prebacivanje HDD sa starim drajverima na novu maticnu pl

    Uzmi kakv HDD pa na njemu digni novi sistem da razrijesis jel to ili nesto drugo u pitanju.
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Prebacivanje HDD sa starim drajverima na novu maticnu pl

    A mora ti u biosu negdj pisati 2 cores
     
  7. mirseth

    mirseth Aktivista

    Re: Prebacivanje HDD sa starim drajverima na novu maticnu pl

    Pise u biosu na samom pocetku AMD X2 dual core procesor 3800+ kao i u control panelu pod system kad udjem u windows..Ali nijedan od onih programa sto sam nabrojao nece da ga prepozna tj.nece da prepozna da ima 2 jezgre...Doduse pise mi isto tako pod system da imam 18GB rama :) od cega je 3 GB available...Ne bi me zabrinjavalo sto ne prepoznaje da mi citav windows ne djeluje sporiji nego inace..
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    A moraš instalirati sada sve nove drivere za novu matičnu pa i za hddove sata kontrolore. A nema veze to sto piše za cpu to je njegov naziv, vidi ima li u biosu da piše bas 2 cores
     
  9. mirseth

    mirseth Aktivista

    Re: Prebacivanje HDD sa starim drajverima na novu maticnu pl

    Nema u biosu ni 1 core ni 2 cores bas tako napisano...U device manageru nemam upitnika nigdje..Reinstalirao sam chipset drivers sa oficijelne stranice( pise da su za XP al posto nema za win 7 njih sam instalirao i sve radi OK )...Znaci bukvalno jedina 2 problema sto ih sada vidim su prikazivanje 18 GB rama i neprepoznavanje 2 jezgre u programima (mozda je to uzrok usporenosti sistema jer sad sve radi ova 1 jezgra koja je prepoznata)...
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Prebacivanje HDD sa starim drajverima na novu maticnu pl

    Pa de vidi update biosa za tu plocu i koji sta donosi, moguce da ti sadasnji bios ne podrzava taj cpu. Evo slican problem i update bios rijesio stvar http://www.sevenforums.com/hardware-dev ... ctive.html

    Na prosloj ploci je win uredno pokazivao 2 cores?
     
  11. mirseth

    mirseth Aktivista

    Re: Prebacivanje HDD sa starim drajverima na novu maticnu pl

    Da, sve bilo uredno...U task manageru, u msconfigu,u coretempu itd...Ok probam flash..Da li su oni koraci sto sam prije nabrojao ok posto nisam nikad prije flashovao bios..??? Otvorit cu novu temu na forumu za to ako nisi siguran da tako ide..Mozda neko odgovori..Tebi hvala na svim ovim odgovorima kao i ostalima...
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Prebacivanje HDD sa starim drajverima na novu maticnu pl

    Pa to bi bilo to otprilike sto se tice pripreme diskete za flashanje, eventualno ce ti trebati i win98 startup files ako ne mognes tako. Nego izgleda da ima i win utility za flashanje biosa pa provjeri i to http://ee.gigabyte.com/products/page/mb ... ad/utility
     
  13. mirseth

    mirseth Aktivista

    Re: Prebacivanje HDD sa starim drajverima na novu maticnu pl

    Ne rade linkovi..Provjericu jos na internetu da li moze uopste win utility da radi na ovoj mojoj ploci mada koliko sam upratio svi kazu da je sigurnije to raditi iz biosa jer ako zeznes update halalis se sa plocom...
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kako ne rade ja sad skinuo sa ovog europe servera
     
  15. mirseth

    mirseth Aktivista

    Re: Prebacivanje HDD sa starim drajverima na novu maticnu pl

    Do mene je..Ja klikao na nazive programa i dobijao error..Skinuo sam oba programa...