Preporuka za desktop office racunar

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by suppa_FMB, Aug 24, 2015.

  1. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Na poslu me zamolise da pronadjem racunar za kupovinu koji bi se iskljucivo koristio za upotrebu offica, pustanja video sadrzaja i sl. Eh problem sto moram na jednom mjestu sve kupiti, monitor imamo. Ne znam zasto su u imtecu ove sastavljene konfiguracije ovako skupe, do 800km a ja rekoh svojima da se moze do 500km sastaviti soldina konfa.
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Za 500KM novo mozes uzeti najjeftiniju plocu sa celeronom ili eventualno pentiumom, dvije gige rama, disk do 500GB sa nekom kineskom napojnom.
     
  3. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    moze pentium, h-81, 4gb, hdd 500gb i fortron hexa komotno
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mozda u Sarajevu, gledam cijene komponenti u Tuzli, otislo bi preko 500KM. Racunaj i kuciste, tastaturu i mis.
     
  5. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    to je vec drugi par cipela na koji nisam obratio paznju :smt023
     
  6. Tensai

    Tensai Komšija

    Sta je sa ovim AM1 varijantama?Bilo je novih procesora po 40KM a i ploce bi trebale biti jeftine.
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Najjeftinije sto mozes sastaviti je nesto ovako:

    [​IMG]

    Ili ici na amd varijantu pa jos koju marku ustedit.
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mozda mu i netreba dvd pisac, nepamtim kad sam sta snimio ili imao cd/dvd u rukama. Za te novce neka uzme mis i tastaturu.
     
  9. Tensai

    Tensai Komšija

    Mislim da bi sa AMD varijantom lagano uštedio i do 100KM.također mislim da je za office računar sasvim dovoljno 2GB RAM.Kad već uzima kinesku napojnu,može se za pedesetak maraka naći napojna zajedno sa kućištem,tako da je malo previše dati 50KM samo za napojnu.
     
  10. GV

    GV Komšija

    Od viška rama glava ne boli:)
     
  11. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    baš tako, konačno neko da napiše..
     
  12. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ma ni slucajno 2GB RAM-a, nije dovoljno. Osim ako ce XP gurati..
     
  13. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    @ Selvin : ovo je bas prihvatljivo, gdje si sastavio konfu?
     
  14. selvin

    selvin Moderator

    Ovo su cijene iz geneleca. Kako neko rece može se jos malo spustit ako se uzme napojna s kucistem, ali ova napojna je koliko toliko bolja od tih sto dolaze s kucistem. Sa amd-om možeš jos malo ustedit, sumnjam da možeš i blizu 100.
     
  15. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    E nista onda, lose iskustvo smo imali sa radnjama i reklamacijama na daljinu, pokusat cu nesto sastaviti kod nas SA ali hvala svakako.
     
  16. selvin

    selvin Moderator

    Ma Reventon napisao da ne moze u Tz za 500KM, pa sam mislio da trazis u Tuzli, do mene je :D Mozes sastaviti i u Sa sigurno isto ovako.
     
  17. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

  18. selvin

    selvin Moderator

    Eto anatomic je sastavio jos jeftiniju sa boljom napojnom. Samo jos nek napise gdje je ovo, cini se da je winwin.
     
  19. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Nista ipak od win wina, totalna neozbiljnost.

    Prebacih se na imtec ali vidim da oni imaju 1150 procesore, A vidim anatomic je stavio 1155, jel neka razlika?

    btw. U imtecu slicna konfiguracija preko 100km vise :(
     
  20. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    ja licno nisam imao iskustva sa winwinom, ali su imale neke kolege sa foruma i svi su bili zadovoljni, drugo, imao sam negativna iskustva sa imtecom, pogledaj u plus.ba , sa njima sam imao odlicna iskustva, a mislim i trebalo bi da su malo jeftiniji od imteca..