Preporuka za konfiguraciju do 1500 km

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by bhd, Mar 28, 2011.

  1. bhd

    bhd Veteran foruma

    Pozdrav svima, znam da sam samo uletio sa ovim "zahtjevom", al nakon sto sam odustao od kupovine laptopa asus g53jw koji mi niko ne moze donijet iz amerike .( odlucio sam ipak da uzmem gamerski desktop, a laptop nastavim svoj koristit za normalno surfanje i sl. Pa ako vam ne bude mrsko, da sklopite komponente doi ove cjene, pa cu ja trazit po trgovinama, al et, ako vec znate, bilo bi mi od pomoci pravo.
    okvirno, za igranje, lcD 22, ostatak po izboru do ove cifre :)

    vecinom cu picit wow, i et nekad neki naslov (bf2 novi kad izadje..).
    Ne mora biti ultra high kvalitet :)

    izvor genelec, pa ostali.
     
  2. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Imas li ista od periferije ? Monitor, mish, tastatura. To zna biti veliki dio cijene.
     
  3. selvin

    selvin Moderator

  4. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Evo odlicne konfiguracije, usput imas dobra aerocool kucista u Ingelu i nabaci neki aftermarket hladnjak tipa katane na proc..
     
  5. bhd

    bhd Veteran foruma

    samo da se prijavim, nisam jos uzeo masine, od posla glave nisam digao, mkakav je imtec btw, ima na njihovoj stranici cjenovnik konfiguracija, pa et ako nekom ko se razumije dobro, da pogleda cjenovnik, pa da preporuci neku konfu, sa nekom izmjenom..


    hvala
     
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Selvin ti je dao dobar prijedlog. Sastavi u imtecu tu konfu, zatim u genelecu, negdje 3. šta li već i vidi gdje je najjeftinije. U genelecu preko 300KM imaš popust 5% na plaćanje u gotovini što je na taj iznos taman za 4gb rama da se uštedi.
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Ma vecinom te gotove konfe nisu neka sreca, bolje sastavis sebi sta ti stima za pare koje imas.
     
  8. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Izvinite ljudi ja sam maticnu, cpu, graficku, maticnu i ram uzeo u tri razlicite prodavnice i na sve komponente dobio sam garanciju..
    ja ne znam sto vi svi furate kupovinu iz jedne prodavnice
     
  9. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Tale to je najbolja opcija ali sve u svemu neko ko nema vremena radi posla itd. na hiljadu KM uštedit će možda 50KM a izgubiti cijeli dan. A znaš kako je, u genelecu gledam neki dan gskill ram ima na stanju nazovem kažu nema ima samo take ms, ovi ostali su još gori. A da ne govorim ja u Travniku imam samo Imtec jedino u Vitezu ima Kimtec ali samo se bave veleprodajom i masaže je nešto preko njih naručiti tako da i kad bi neko odavdje uzimao iz svake radnje a plaćao poštarinu za sve pojedinačno po 10KM skuplja pita od tepsije ;)

    Btw Allegri>Leotardo :D
     
  10. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    ma ne govorim ja radi neke velike ustede, vec o kvalitetu komponenata
     
  11. bhd

    bhd Veteran foruma

    Evo nasao sam neke konfe obe su 1500 km, pa ako imate komentar sta da zamjenim, navedite gdje i kolko para je ta komponenta :)

    hvala.

    -INTEL i5 650 ( 4 x 3,2Ghz, Max Turbo Frequency 4 X 3,46Ghz, 4 mega L3 cache),
    -MATICNA GIGABYTE GA-P55-ES3G DUAL CHANEL DDR3, INTEL CIPSET ),
    -4 GB DDR3 DUAL CHANEL NA 1600MHZ ,
    -GRAFICKA NVIDIA GTX460 ( DIRECT X 11,HDMI, POSLJEDNJI MODELI)
    -HARD DISK 500GB SATA 2 ,
    -DVD-RW LG SUPERMULTI SATA,
    -KUCISTE FRONTIER.
    -NAPOJNA COOLERMASTER 650W




    Procesor: Intel Core i5 i5-2400 3.10GHz 6MB LGA1155
    Ploča: ASUS P8P67 LE(Rev. 3.0)
    Memorija:KINGSTON HyperX Blue DDR3 1600 4GB
    Grafička karta: ASUS ATI Radeon 5750 1GB
    Hard Disk: 1TB 32MB SATA2
    Optika: DVD-RW
    Napajanje: FORTRON SAGA 500W(80 Plus certicate)
    Kićište: Cooler Master Elite 430
     
  12. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ta Ci5 2400 je bolja opcija,mnogo jaci procesor..

    Jedino grafa ta HD5750 je slabija od te GTX460 podosta ali ima duplo veci HDD..

    Ostalo je sve OK u Ci5 2400 konfiguraciji..

    Pozz..
     
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Samo za info, i5 650 nije quad nego dual core procesor, ima dvije fizicke jezgre i cetri threada, sto bi rekli wanna be quad. :)
     
  14. selvin

    selvin Moderator

    Je li to sad 1500KM samo za centralnu? Gore si naveo da hoces i monitor. Ako je tako uzmi tu drugu, ubaci GTX460 i stavi WD Blue 500GB umjesto tog 1TB koji je vjerovatno Green.
     
  15. Sena

    Sena Veteran foruma

    Cool fazon ako je i5 650 wanna be quad onda je i7 920 wanna be octa.Nego na temu.Slazem se sa selvinom za gtx 460.Samo da mu nece biti malo 500gb wd blue.Ima i wd blue od 1tb a nije nesh puno skuplji.
    Edit:ipak je wd blue 1tb skuplji finih 50km.
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Na mnogim mjestima ces za i5 650 procitat da je "quad-core" - krivci su ili trgovci ili ljudi sa slabim poznavanjem materije.
     
  17. bhd

    bhd Veteran foruma

    kombinacija ovo dvoje?

    Intel Core i5 760 2.8GHz 4cores/4threads, 8MB cache, 45nm, 95W
    ECS H55H-M (1.1) LGA1156, Intel H55, 2x DDR3 1333MHz, PCI-E x16, 2x PCI-E x1, PCI, 6x SATA2, 6ch Audio, GLAN, mATX

    ?
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nije lose, radit ce, sad ovisi sta ti treba. Ako te ploca zadovoljava sto se portova tice i ako neces plaho overclockat, onda je ok.

    Ali bi bilo bolje uzeti H67+Core i5 2300/2400, mislim da bi jednako kostalo. Na defaultu su brzi, samo pazi da kupis B3 verziju ploce.
     
  19. bhd

    bhd Veteran foruma

    2.Philips 222EL2SB/62 LED

    3.MB AM3 870 Gigabyte GA-870A-UD

    5.X6 Phenom II 1055T

    7.DIMM DDR3 2x2GB 1600MHz Exceleram Rippler CL7 ER3000

    8.1TB WD Caviar Blue WD10EALX

    9.DVD+/-RW LiteOn 45
    10. 6950 2 GB MSI

    13.500W Chieftec, CTG-500-80P

    14.KUĆIŠTE COOLER MASTER ELITE 430 black

    a4 tech tastatura i x7 a4tech mis :)


    cca 1950km :)

    dida_sa prodavac :)
     
  20. Mujka

    Mujka Komšija

    ja bi isao na intel :D ako vec ima 2k KM :D