Preporuka za kućno kino

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by kvaju, Mar 10, 2013.

  1. kvaju

    kvaju Komšija

    Uglavnom trebat će mi za poklona kućno kino u vrijednosti do 400km uskoro.

    Kako nemam kućno kino neznam na šta da gledam prilikom kupovine, volio bi da ta osoba bude zadovoljna dugo sa tim kućnim kinom.

    Koje brandove da gledam, i na koje detalje da obratim pažnju.

    Svaka informacija dobro došla.
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Najbolja opcija je da pogledas sta kod Nanija ima na stanju od ovih jacih multimedijalnih playera,tipa medijator popkorn i sl. on ih poslije recenzije prodaje po vrlo pristupacnim cijenama a sve su to strasno mocni i kvalitetni playeri naravno ukoliko je samo player ono sto ti treba,a ako vec u te pare trebaju i zvucnici onda ce izbor biti suzen na ponude u supermarketima.
     
  3. kvaju

    kvaju Komšija

    Ovo je za svatova poklon, nije meni znači, a bitno je da nije neka ljeva marka, i da je najbolje što se može do tih para uzeti :D
    Gledao bi i player i zvučnike ono u kompletu.
     
  4. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Ne znam koliko ti je hitno to da uzmes ali bi ti bila mozda bolja opcija da uzmes neki android box ili mozda cak u stilu raspberry pi-a i da uzmes kakve fine surround zvucnike za ostatak para. IMHO ta kucna kina su vise isfurala... Sve ovisi od toga ko ce to i kako koristiti...
     
  5. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Mislim stvarno, momak kupuje kucno kino kao svadbeni poklon a ti mu preporucujes raspberry pi. :D

    Kako su kucna kina isfurala? Nisu to danas dvd playeri sa FM radiom kao oni iz 2005.
     
  6. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Imas li sta pametnije dodati ili preporuciti nego trovati isvaki thread sa svojim komentarima? ... fakat
    Mislim da je nesto u stilu Pi-a (ima dosta opcija poput android uredjaja koji dodju sa oklopom, daljinskim itd) sa instaliranim XBMC-om puno bolja opcija za ljude koji su u tech fazonu ... kao sto sam i rekao sve zavisi kome to ide.
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Mogu mislit mladence kad otvore poklon a ono Raspberry Pi :D Treba citat postove, pa onda komentarisat.

    Posto je za poklon, a bitno je da je neka marka, odes u shop trazis do 400KM sta mozes dobit i kupis. Kao da ti je bitno da je best buy, svakako je poklon. Vazno je da lijepo izgleda :D
     
  8. kvaju

    kvaju Komšija

    Da je meni, sigurno bi experimentirao sa Pi-em, ili android boxem, ali sada mi treba neko kućno kino baš.

    Evo da krenem od ovoga npr.

    LG DVD Home Cinema HT306
    [​IMG]

    Uslikao sam naziv
    [​IMG]

    Ali googlajući ovaj model, dobijem neki model koji ima one male zvučnike, ne ove što stoje.

    Dali da izbjegavam LG?

    A volio bi da ih taj uređaj služi, a ne prvi s reda da uzmem :)
     
  9. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Ne znam vala ... Moje staro LG K.K. (kupljeno prije 8 godina) radi i danas odlicno. To kino sto si naveo ne izgleda lose za dnevnog boravka pogotovo sa tim zvucnicima. Za tu svotu novca mislim da ne mozes uzeti nista vise osim DVD playera sa FM radiom ... kao sto Alibegovic rece par postova iznad.

    Ako si iz Sarajeva obidzi sto vise radnji Stanic/ES Kompani/Dr. Tehno/Tehnoshop itd... jer mozda negdje i naletis na kakav dobar uredjaj koji imaju na stanju.
     
  10. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    LG BH6420P mozda malo profuri budzet ali je vrhunsko.
     
  11. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Sad gledam Spec. kino je super, ima kamaru opcija sto bi moderno kino trebalo da ima sem mozda Wifi-a, podrzava dosta formata (barem ovih sto ja koristim kad gledam filmove) samo je pitanje da li se ima kod nas kupiti i koliko je para kod nas
     
  12. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Stanic, 529KM cini mi se.
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    koristim ja LG kucno kino kao zvucnike za kompa i mogu reci da je solidan zvuk,jos je ovo stariji model
    kod ovog mog ne radi dvd citac ali mi za toga i ne treba,bitan mi je zvuk
    inace LG ima odlicna kucna kina a nisu pretjerano skupi,sony za iste specifikacije trazi 100-150 KM vise,sto je po meni bacanje para

    a mislim da ce ovo sa slike biti odlicno,svejedno ce se to koristiti umjereno a dizajn je moderan,samostojeci zvucnici i to ce se uklopiti u svaki dnevni boravak
    kupi te i rijesi se muke ;)
     
  14. sumeir

    sumeir Komšija

    Pozdrav

    Zamolit ću mišljenje u vezi sljedćeg modela LG HT305SU Cijena: 269,00 KM - Stanić


    Osoba nije zahtjevan korisnik,ovo bi bila kompenzacija za neku muzičku liniju .Uglavnom koristilo bi se ponekad da se pogleda kakv dvd tj dokumentarac i sl,ništa dramatično, korstio bi se i kao radio primjenik i naravno reprodukcija muzike obzirom da ima i USB što je korisno. Osoba je ljubitlj sevdaha tako da mislim da bi navedene zahtjeve uređaj mogao zadovoljiti.

    Ako ko ima prijedlog za neki drugi model istih namjena bujrum.

    Hvala.