Preporuka za kupovinu

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by dino31, Jul 29, 2013.

  1. dino31

    dino31 Aktivista

  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  3. dino31

    dino31 Aktivista

    I ja sam za prvi model a to za konektore i nije toliko bitno jer ionako ide maloj na racunar na 9600gt. Jbg ne ide mi se bas u tuzlu zbog monitora a ova radnja mi je pod ruku.
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ja imam slican philips,ista dijagonala i specifikacije,ne znam samo je li isti model i onako monitor je OK,mada mu boje i nisu nesto posebno,mada vjerujem da ce toj curici to biti OK,ne vjerujem da se bas nesto razumije u kvalitet ;)
    EDIT:
    vidi da je ovo LED a kod mene nije,vjerujem da su boje puno bolje u tom slucaju
     
  5. Pionir

    Pionir Overclocker

    Pogledaj dostupnost monitora na https://knok.ba/

    Neke firme nude besplatnu dostavu za iznos narucene robe preko 100-200 KM.
    (ue.ba je meni nudio, neznam sada, AOC monitori ...).

    BENQ je odlican i steta propustiti kupovinu monitora sa DVI.

    Ima u Gracanici momak koji prodaje polovne, pa ima sada Samsung 2493 za 225 KM.
     
  6. dino31

    dino31 Aktivista

    Ne daje mi se bas 200+KM za polovan monitor kad za te pare imam sa garqncijom. Uostalom sluzice ugl za igranje super maria i gledanje crtica.
     
  7. anel007

    anel007 Komšija

    ^ moze se dobar monitor ugrabiti i polovan, ja sam nedavno kupio od kolege heroica i ni sekunde se ne kajem, 200 KM za 24" monitor sa jos godinu i kusur garancije, sumnjam da se bolji deal mogao naci :)
     
  8. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Ima li neko listu koje graficke kartice podrzavaju 24-incni monitor?
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    "Sve" :D
     
  10. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Mislio sam na igre, fps da bude na dovoljnom nivou, u kojem rangu su one u poredjenju sa monitorom, koje graficke su za 24-incni monitor.
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    zavisi koja je igra :) Generalno ganjaj 5870 i jace, al ako ce ostat taj cpu onda ce prije on stekat nego grafa.
     
  12. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    I ja vidim da je to usko grlo.
     
  13. Pionir

    Pionir Overclocker

    Moja HD7850 1 GB Bioshock Infinite drzi 80-130 ULTRA sa Pentium G860, ali imam screen tearing na 19" inca i 1440x900. Ukljucim Vsync @75 i drzi tako pravo dobro, ali zna samo nekada pasti na 30 (kad se priblizim nekim predmetima, zidovima, preprekama i sl.). Memorija je na 970 MB.
    Pa eto, orjentaciono bi trebao traziti 7850, 7870, GTX 760...mozda i GTX 650 TI boost...
    viewtopic.php?f=10&t=30687
    http://www.techpowerup.com/reviews/MSI/ ... ing/9.html
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Evo ima na oglasu 5870 od Irhada za 190km,mislim da bolje ne moze za te pare nikako. A zna joj se pedigre,nova kupljena i uvijek mazena i pazena.
     
  15. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Pitao sam vise informativno, znaci nisam za kupovine trenutno posto mislim da nije pravo vrijeme za upgrade konfe, ali u svakom slucaju hvala na odgovorima.