Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. selvin

    selvin Moderator

    Da ne pisemo tamo po online diskusijama... i ja sam se nafurao na xiaomi da probam malo. Pa ne znam sta je bolja opcija od ovih:
    1. redmi 5 plus/redmi note 5 64/4 350KM na olx ili online da narucim
    2. mi a1 64/4 375KM na olx (mada je sumnjivo, svugdje je 420+) ili online da narucim
    3. da cekam redmi note 5 pro?
    4. nesto cetvrto :)

    Ako moze link gdje je najjeftinije uzeti 64/4 verzije za m1 i note 5, trazim ali nisam pametan, nista me jeftinije ne izadje nego kod ovih svercera sa olx-a.
     
  2. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Cekaj ili Note 5 global verziju sredinom maja ili A2.
    I ono sto se zove Note 5 Pro za indijsko trziste je Note 5 za ostatak svijeta.
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Opcija 4: na piku neki high-end polovnjak u mint stanju i sa garancijom

    Osim ako je gajnc novo glavna stvar, da celofan skidas. I BTW racunaj da nemas garanciju ako narucis iz Kine, mislim imas al ono...
     
  4. Eldorado

    Eldorado Komšija

    @Selvine kao da mi misli citas :D

    Kad skontas najpovoljniju opciju javi. Pogotov sad ovo za 300km sa narucivanjem, moze se 4/64gb naruciti za 284km cini mi se Redmi 5 plus model.

    Edit: to cetvrto burjum evo Galaxy Note 4 kupi od mene, skrati se muka :D

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Mi A1 4/64GB za ~290KM ili Redmi 5 Plus 3/32GB za ~230KM su no-braineri, kakav pik, kakvi polovnjaci (niti se može uzeti high-end fon za te pare).
     
  6. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Od sljedece sedmice nema carina na robu preko 300 KM, moze li se online naruciti onda Redmi 5 plus i gdje.
     
  7. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Trol?
     
  8. nivla

    nivla Komšija

    fakat nema izasli u sluzbenom
     
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  11. selvin

    selvin Moderator

    Ma ne volim polovno sa pika, nit volim telefone od 1000+ KM. Garancija iz Kine mi je kao i na piku, nije mi zao 300-400KM ali hiljadu jeste :D

    Ako ne budem cekao A2 ili Note 5 Pro je li mi bolje Mi A1 ili Redmi 5 Plus ako ganjam 4/64 oba? Tu su negdje sa cijenom cini mi se, A1 mozda nesto sitno skuplji.

    Mozda i ja sta fulam, ali zar nije Redmi 5 Plus (china) isto sto i Note 5 (global)? A Note 5 Pro je novi?
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Imam A1, a isprobao sam iz prve ruke i Redmi 5 i Redmi 5 Plus. Mislim da je kvaliteta izrade osjetno na strani A1, plus što mi MIUI i ne 'leži' baš. A1 64GB se tačno uklapa u novi zakon. :)
     
  13. efo

    efo Komšija

    Jel preko 300 ili ispod 300 km :confused:
     
  14. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Zajebano je to kad nemas druge nego uzeti zamjenski

    ja sam prosle godine uzeo S4, i u slucaju kvara, veceg ostecenja, morao bih platiti 1200km, a dobio sam ishaban s4, plastika se raspadala

    pocetkom ove godine, dobio g3, na kojem su se pojavile neke napukle linije, naravno iznad 1000KM na papiru kosta taj telefon, iako je izasao prije 3-4 godine.


    dok sam u Sarajevu ostavljao telefon, nosao sam neko vrijeme dumbphone, u agramu mi nisu dali zamjenski jer ne daju uopste telefone zamjenske kako kazu, a u telekomu mi nisu dali telefon jer su trazili pecat od firme, ja pitao mozel se preko faksa poslati pečetiran dokument, nisu dali, vec trazili originalan dokument, odnosno da pečetiram dokument u sarajevu, jer uzimam telefon iz skladista iz sarajeva


    welcome to bosnia
     
  15. zoi

    zoi Veteran foruma

    A1 ima bolju izradu i kameru ali s druge strane ima osjetno slabiju bateriju i manji displej. Software sve zavisi šta ko voli, tako da je ovdje po meni glavno vidjeti šta je kome individualno bitno i shodno tome i odabrati.
     
  16. bhd

    bhd Veteran foruma

    gdje prestaje logika, pocinje BIH :)
     
  17. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Mislim da se uvijek može tražiti od trgovca da deklarišu uređaj ispod 180$ :) tako da se može uzeti i malo skuplji uređaj a da se prođe bez carine :)
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To moze ako ne otvore. Obzirom da je sad taj novi zakon, manje i lagane pakete vise nece ni gledat, a paznju ce posvetit upravo ovim vecim/tezim.
     
  19. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Nisam ni mislio da kupiš uređaj od 600$ i tražiš da ga deklarišu ispod 180$. Nego Npr. kupiš nešto od 350-400KM ;)
     
  20. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ne. Najlakse ti je Note 5 prepoznati po Snapdragon-u 636 i "uspravnoj" zadnjoj kameri ala iPhone X.
    Polovinom maja bi se trebala pojaviti global verzija (OTA update, ostali jezici a ne samo engleski i kineski, EU punjac, PlayStore out-of-the-box).