Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa sve zavisi ko šta hoće. I ptice na grani znaju da kinezi imaju slabije kamere od konkurencije tipa Samsung, Apple... Ali da te kamere baš kurcu ne valjaju, s tim se nikad neću složiti. I da je ta kamera na P10 bolja za 200KM (što je 25% cijene telefona) je po meni pretjerivanje samo tako. Nema telefona bez mane. Neki cuclaju baterije ko ludi, neki eksplodiraju... Procitaj recenzije na netu, tu ima dosta kompetentiji ljudi od nas ovdje (a oni ne kažu da kamera kurcu ne valja, baš naprotiv)
     
    NaLe! likes this.
  2. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma zato i kazem, izvali 1300 i kupi s9 i cao.
    To i ptice na grani znaju, ali za ovu cijenu... 635KM mislim da je top
     
  3. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Mogu razumjeti ljubitelje fotografije kao što je kolega @NAILS i koji će vjerovatno doplatiti tu razliku od 200KM za bolju kameru (i opet će dobro razmisliti da li je zaista toliko bolja, jer je u X slučajeva problem s kamerom zapravo problem softverske prirode na koji nalete oni koji pišu recenzije jer softver nije ispeglan kako treba u samom početku). Za običnog korisnika, 200KM je prevelika razlika.
     
  4. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Imao sam neki dan priliku da se igram sa Xiaomi Redmi 5 2/16gb model koji je placen 240km uz 2x godina garancije.

    Pola sata sam šaltao ga otvarao app gasio cisto normalna upotreba viber browser fb pa postavke itd. (Pozitivno iskustvo).

    Onda odem na famoznu kameru koja je solidna za ljude koji nemaju profesionalni aparat pa ne znaju za bolje, meni kao obicnom korsniku kamera je taman doduše po danu slike.

    Naravno da ima bolje i skuplje al mobiteli u posljednih godina vise sluze za "dokazivanje" nego sto ga uopste koristimo.

    95% kod nas je prosjecni korisnik, na kraj krajeva ko je to prosjecan korisnik :D

    Al da ne vrtimo neke price oko cijene svako svoj novac baca gdje hoce :)

    Ali definitivno i jedan Xiaomi Redmi 5 je sasvim pristojan mobitel koji je sa korektnom cijenom.

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  5. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    sto se tice fotografije, po dan neces imati nikakvih problema.
    bokeh takodjer odlican


    jedino nocne nisu bas, al tu je ta cijena koju placas.

    i videi bas nij3 nesto, pogotovo kvaliteta zvuka.


    za ostalo se nema sta prigovoriti za mi 6

    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  6. zoi

    zoi Veteran foruma

    Je li iko primjetio da je i Huawei kinez? :D just sayin :D
     
    Eldorado and NaLe! like this.
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa zato sam i rekao da se može mjeriti sa galaxy s, meni lično bolji telefoni.

    Suludo je davati preko 1000 km za telefon, jednostavno ne vrijedi i nije toliko bolji u odnosu na telefone do 500km.
     
  8. nFare

    nFare Komšija

    Da se nadovežem na naslov teme :)
    Trebao bi mi mobitel ca. 300€ gdje je kamera najvažnija stavka. Pikirao sam na Nokiu 6 2018 model nadajući se da će zeiss optika praviti razliku međutim čitam review-e da nije nešto pri slabom osvjetljenju iako je blenda f2.0. Lično sam se uvjerio u kvalitet Nokie 8 ali je van budžeta. Kontam da su za ovaj cjenovni rang iphone i Samsung van igre sa dobrom kamerom. Kako Ausus stoji sa svojim selfie modelim, ima li neko nešto za preporučiti? kamera ispred svega :)
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Moja preporuka ti je kakav Pentax ili Nikon mob, oni su sasvim ok za tu lovu :) imaju cak i opticki zoom :) :)

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Gledaj starije high end telefone. Mozda se moze uklopit i LG G6, to bi bio super izbor. Ili Huawei P10 npr.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  11. nFare

    nFare Komšija

    Gledao sam P10 ali izgleda da za ovu lovu ne idu baš tako ovi sa dual markiranom optikom i ovaj LG je blizu 4 stoje.
     
  12. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Fakat, a i Samsung je teritorijalno valjda zapad za Kinu :D

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  13. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    u univerzalnom nokka 8 kosta 680KM

    a pogledaj i Xiaomi Mi Note 3, ako ganjas novije telefone.


    Jesi li vidio ovaj G6
    https://www.olx.ba/artikal/29206551/lg-g6-crni-32gb-super-stanje/

    ne znam jesu li ti prihvatljiva ova ostecenja, a mogao bi rijesiti nekim laganim gumenim caseom.
     
  14. nFare

    nFare Komšija

    U dijaspori sam tako da mi olx nije opcija. :D Gledam reviewe G6, stvarno vrhunska kamera za ovu lovu
    https://www.dpreview.com/reviews/lg-g6-camera-review može se naći za 315€ u Njemačkoj.
    Nokia je oko 360€ najniže što sam našao, otkud da univerzalno tuši za manje?
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Odbij PDV u Njemackoj pa vidi koja je cijena. To sto si tamo ne opravdava da ne znas kako stvari funkcionisu u BiH. ;)
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Rekoh ti ja. Neces nac na midrange telefonima kameru kao sto je na G6, ni za 5 godina mozda. Dobre kamere imaju samo high end modeli i to je tako oduvijek.
     
  17. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ovaj A5 sto su mi dali leti, jedina prednost S8 je kamera i jos 1 GB rama, M1 jezgre kod S8 se samo vide u brojkama.
    Display je super, malo S8 ima izrazajnije odredjenje tonove.
    Sad nemam blage koliko kosta u prodaji ovaj A5.
     
  18. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Imam u ponudi A1 za iste pare kao Redmi 5 plus . Mislim da je 5 plus bolji
     
  19. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Telefonu su identični pod haubom. Mala razlika u kameri ali ništa primjetno.

    Uzmi koji ti odgovara izgledom i veličinom.

    Usput, suludo je plačati ovaj mi1 350-400km koliko se prodaje kod nas.. wtf?

    Isto tako za 5 plus 300-350km je ludost.
     
  20. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    5 plus ima 5.99 ekran, i 4000 mAh bateriju
    A1 ima dvije kamere 3000 mah i 5,5 ekran
    Kamere mi ne trebaju tako da cu radije na 5 plus, radi autonomije rada.