Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    A2 izgleda kao 5 pro, trebali su staviti 4000mAh bateriju. Cijena kod nas sumnjam da ce biti ispod 500KM.
     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Bas gledam specifikacije, i čini mi se da je baterija od 3010 mAh pomala za 6"
     
  3. donjapa

    donjapa Overclocker

  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    OK, tnx :) vidim da ce cijena ovog Mi6X biti ~250$, što je oko 400KM.
     
    donjapa likes this.
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ma ne isplati se nista cekati...zato sto cijena nece biti 350 KM kao kod 5 plus,nego 500 KM
    za 500 KM se onda moze uzeti i bolji telefon ali ne pada mi na pamet da dajem 500 KM za telefon,jos da nesto cekam :D
    a kao sto kolins rece,ako budemo cekali novi model,uvijek ces nesto cekati i neces nista ni uzeti :D
    za moje potrebe je redmi 5 plus 4/64 i vise negod dovoljan...peglati se koji je procesor u njemu je suvisno,kada sve ide glatko i brzo...koga briga za benchmarke
     
  6. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Uvijek je bilo duze cekanje bolji ce mobitel izaci :D

    Mislim da je najbolje od svega sto imamo Kineze koji nude prihvatljive mobitele za pristojnu cijenu.

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja bih a2 radi stock androida, ali teško da će biti 300km
     
  8. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Nokia X6 sa Snapdragon-om 636 bi mogla biti zanimljiva.
     
  9. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Samo ako bude prihvatljiva cijenom. Nesto imam osjecaj da Nokia pokusava da drzi dosta visu cijenu na konto imena, ali dugo ih nije bilo pa je i ime nekako izblijedilo.
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nokije su dobre, ne stavljaju tonu svojih stvari, gotovo pa cist android
     
  11. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Svi novi modeli su u Android One programu, a i proslogodisnjie paze, imam jednu Nokiu 5 kao test uredjaj i vec je na verziji 8.1 a security patch dobija svaki mjesec.
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Da, i ja se iznenadio kada je došla sa 8.0 i odmah nakon set up-a 8.1, mislim da je prošlogodišnja nokia 6
     
  13. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa cek, A2 je zapravo ovaj Mi6X (za Indiju)? Tu nije stock android, nego MIUI 9.5?
    Nokia X6 davno izašla :D :D

    https://www.gsmarena.com/nokia_x6-2922.php

    haha
     
  14. XTRage

    XTRage Veteran foruma

  15. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    kad bi dosla nokia 7 plus u bh telecom, bio bi to lijep telefon za lijepu cijenu.
    recimo bolji i jeftiniji od galaxy A8

    https://www.gsmarena.com/nokia_7_plus-review-1752.php

    jedino da i njoj telekom ne digne cijenu na 1000KM onda nema smisla.




    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    kada vidim koliko vi petljate i sitnicarite i oko ovih stvari,zapitam se kako onda uzmete nesto sto je ozbiljnije i na sto i treba obracati paznju :D
    jbte.telefon bude zanimlji 3-4 dana,dok ga sebi ne podesis i onda koristis 3-4 aplikacije i pozive,net i poruke ...a to sada radi glatko haman pa na svakom telefonu koji je 2017. i noviji,jer je android napredovao i bolje je optimizovan i ne steka vise kao prije

    btw.od danas se moze kupovati do 300 KM sa interneta,proslo je 7 dana od dana objavljivanja u sluzbenim novinama
    happy hunting :D
     
  17. kio

    kio Komšija

    Logika je da gledate kinezere jer gledate u omjeru cijena/perform. Dati ces 350 KM za 5 icu, zar ti nije bolje sacekati mjesec ili dva i dobijes A2 sa (duplo boljim procesorom, gpu je puno bolji, stock android iskustvo) za 50-100 KM vise. SD 660 je u rangu malo starijih flagship uredjaja :)

    Za 500 KM, bolje od A2 ne mozes da nadjes :)
    Edit:
    ebo ih otac, https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_6x_arrives_officially_with_ai_dual_cameras-news-30706.php Izbacili su 3.5 mm jack i ne podrzavaju microSD :D
     
  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ok, pitanje je šta je najbolje u rangu 300-350KM? Pa zar ne vidiš da se svi vrte oko A1 i redmi 5 plus upravo radi cijene cccc :)

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  19. kio

    kio Komšija

    Ako ces gledati cijenu, dalje od 4x ne trebas ici :) . Za taj novac A1 defitivno ko voli stock experience, ko voli izgled i bolju kameru nek ide na 5 plus (to je onaj sa 625 socket?)
     
  20. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    pa hajd i taj 3.mm jack, al sto izbacise podrsku za memorijske kartice


    ako cijena bude kao kod A1, bice A2 definitivno dobra kupovina, Oreo 8.1 + dvije velike nadogradnje do android 10 :D