Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Divim se ljudima koji znaju blatiti predmet/ uredjaj neosnovano. Kaze se "za mene je s9 smece" a daleko od toga da se moze tako generalizovati.
     
  2. JVC

    JVC Overclocker

    Nije neosnovano jer sam ga koristio par dana, i vratio, i stojim iza toga da nevalja, da je precjenjenm i uzasan za koristenje, za njega je huawei p20 pro satelit
    A svaki eadge je za mene smece, najgori izum koji su mogli smisliti totalno nepraktican, podlozan ostecenjima, i oci unisti
     
  3. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Kao sto rekoh nemoj samo generalizovati nego reci da tebi ne odgovara i to je to. Ja znam puno ljudi kojima je upravo S7,S8,S9 sa edge ekranom jako dobar telefon. A moje licno misljenje i iskustvo s tim telefonom je dobro i smatram da ima puno dobrih strana kao sto su interfejs, brzina, fluidnost, kamera, ekran, alwayson, izgled. Zamjerka ide na bateriju ali ne odstupa po tome puno od drugih. I da...moje misljenje se temelji na koristenju duze od dva dana i koristenju i telefona drugih brendova.
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Meni se gadi edge ekran. I sigurno nikad necu kupit uredjaj koji ga ima. Recimo notch mi puno manje smeta.
     
    JVC likes this.
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Zamjerka za S8 za mene je baterija jedino, edge niti koristim, niti mi smeta, a stvarno puno koristim telefon.
    Izuzetno je brz i fluidan, sta god da se nabaci.
    Ne valja blatiti, kazes za mene ne valja i tacka.
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Notch mozes sakriti softwerski, mada na Pixel 3 prema onome sto sam vidio je pretjerano dubok.
    Btw ne znam zasto raspravljate o samsungovom edge ekranu na Xiaomi temi :)
     
  7. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Oboje je katastrofa
     
    Eldorado likes this.
  8. JVC

    JVC Overclocker

    Eadge daleki veca, zub se sakrije, a na nekim mobitelima je msl pa nesmeta, nije cijela proteza kao na iphone x
     
    Eldorado likes this.
  9. JVC

    JVC Overclocker

    Sta ti znas, cuj samsung, i fluidan u istoj recenici, daj ba
     
  10. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Pa gdje nije fluidan. Kod mene S7 jos uvijek fluidno radi, S9 leti.
     
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    Svasta.
     
  12. JVC

    JVC Overclocker

    probajte neki drugi mobitel pa d avidite koliko samsung nije fluidan u odnosu na njih, a sve da je fluidan kao drugi sramota bi bila 8 jezgri 6gb rama pa treba da bude server ne mobitel, ja nevolim iphone, ali sto se fluidnosti tice android je smijesan u odnosu na njega, tu mu kapu skidam
     
  13. efo

    efo Komšija

    Galaxy Note 5 (sa S6 u seriji), jos uvijek fluidan, nemam problema. Blago sam iznenadjen, jer bilo je par apdejta u zadnje vrijeme koje sam odradio, a za koja sam mislio da ce mozda softverski usporiti telefon kao sto je praksa, jer evo vec stize Note 9 uskoro, ali sad za sad je jos uvijek fluidan. Kad pocnu problemi, onda ili na custom sistem ili drugi phone, zanimljiv mi je Mi Max 3, s tim da cu sacekati 4orku, mislim da bi ona mogla bit' bas hit' :)
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Otisli su predaleko sa velicinom, 6.9" Mi Max3, Honor Note 10... Fazon je sto ce sad svi krenuti da kopiraju jedni druge. 6" je kapak, sve dalje je tablet.
     
  15. JVC

    JVC Overclocker

    Ja imam mi.max, i huawei p20 pro ovaj huaweij je zvijer, ali ko igracka u odnosu na mi.max, pa sam ostavio obadva jedan kao cisti mob. Drugi za fb, viber, bankarstvo, i sl. Prodat nemozes nema raja love, a nedam fjabe skoro nov jos radi savrseno
     
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Inace svi smo koristili jedan mobitel, a ti se namijenjao... Sa skupljim mobitelima ne mozes ni pogrijesiti, vecina mid-end telefona sasvim fluidno radi, ali u rangu 150-200e ima razlike nebo i zemlja i tu se najvise moze zeznuti. Ima mobitela od 1 do 4GB RAM-a a razlika 10-20e.

    Sto se tice S9 i P20 Pro, mozes reci samo da ti edge ne godi pa da je P20 bolji. S9 laksi, veca rezolucija, znaci veci PPI, brzi CPU, bolji GPU... Ovo sa 3 kamere i milion megapixela na p20 pro je presmijesno. Ako je ijedan mobitel precijenjen to je P20 Pro i iPhone X.
     
  17. efo

    efo Komšija

    Otkako je 18+:9 ratio, povećale su se i dijagonale srazmjerno površini ekrana, na način da je tih 6.9 inca kod Max-a 3 ista površina kao i kod nekog 6-6.2 inca 16:9 ekrana. Mislim da Mi Max 3 ima sa svojih 6.44 inca ima blago veću površinu ekrana od Max-a 3, uglavnom su u 5 deka kako god. Inace volim velike ekrane, Galaxy Note koristim vec unazad 4-5 godina, od GN 2 do GN 5, a sad mi je Max pao za oko. Ako bude Mi Max 3 Pro kako najavljuju, on bi mogao biti taj. SD 710 i kamera kao na Mi A2, ostatak kao na Max 3, mjera bi bilo. Iako su chipset i kamera na Max 3 vec i ovako dosta dobri. U biti kao kod RN 5 (Ai).

    Sestri sam nedavno uzeo ovaj RN 5, za 280 KM je zvjerka.
     
  18. JVC

    JVC Overclocker

    Ako je ista precjenjeno to je s9, i iphone x, a sto se tice te rezolucije to je porez na budale totalno besmisleno ako ne koristis one glupe napocale za igranje, rezolucija totalno bezveze, telefon nevrijedi para nista nije bolji od s8, apuno skuplji, sto se tice p20 pro tebi su kamere smijesne jer nisi probao pa lupetas, ali ubija samsunga sa slikama, ali bas ubija totalno, ta razlika u brzini procesora, i grafike je prica za malu djecu osim sintetickih testova nema sanse da iko vidi ikakvu razliku, ko je vidi ja ga pojedem, meni je edge uzas, i gotovi koristi sam ga isti qurac, nema razlike osim sto je kod p20 pro kamera bolja, a o bateriji da nepricamo.
    nisam se na mjenjao bezveze, ima ih nekoliko samo zato sto necu d aprodam nesto sto je kao novo za sitne pare vise volim nekome pokloniti nego se sa ciganima natezati za 20-50km
     
    Last edited: Aug 2, 2018
  19. JVC

    JVC Overclocker

    Zvanicno je da neci imati 710 cpu, to sam danas procitao negdje kontao sam ga kupiti, ali mi mrsko cekati da dodje sa global romom
     
    Last edited: Aug 2, 2018
  20. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ne znam kako iznosis teorije na osnovu 3 dana koristenja?
    To objasni, pa onda idemo dalje, i da S8 ima 4GB rama, ne 6.
    Ne branim svoj phone bas me briga, kad istegne ugovor, ako samsung bude MENI godio, ja cu uzeti, ako ne, ima jabuka uvijek.