Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ja nema šta nisam radio sa vizuelnim modovima na ovom S8, do te mjere dok ga nisam s*ebao da sam morao uraditi factory reset i evo sada mjesec i po furam stock experience UI i moram reći da radi odlično i prilično fluidno. Ne namjeravam ništa raditi sa tim sve dok ne iziđe S10, tada ću vjerovatno mijenjati telefon.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    U mene samo nova launcher i wallpaper 3d, leti phone, niti radim ikakve otimizacije ni nista.
     
  3. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Nokia 7 plus i 6.1 dostupne u telekomu, kao i prahistorijski model 5.

    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  4. JVC

    JVC Overclocker

    Bas me cudi, ja koristim Huawei P20 Pro oko mjesec dana savrseno radi, niti jednog problema, kamera ubija, baterija odlicnam fluidan ko mlijeko, ekran odlican, nijedne zamjerke nemam, bio uzeo s9+ i vratio ga nakon 2 dana jer nemogu nikako edge ekrana, osim toga imam averziju prema samsubgu od s5 modela koji mi je cir nabio, ovaj Huawei je vrh, ali bas nijedne zamjerke mu nisam nasao inace sam muhanat.
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Mozda ce i kod mene sa 8.1 stvari biti bolje. Sad za sad ovo sto sam napisao nije ok. To sto mi je zakovao par puta to je bilo u prvoj sedmici koristenja. Evo vec skoro mjesec nije. Al ovi propusti koje sam naveo i dalje stoje.

    Pa de mi reci, imas li na always on displayu notifikacije od vibera i ako ih i imas mozes li otvoriti viber direktno sa ekrana ili moras otkljucati telefon pa "pješke" otici u viber.
    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
  6. JVC

    JVC Overclocker

    Nekoristim always on jer imam drgi mobitel koji je dosta veci odlican po pitanju brzine, baterije i sl. njega koristim za viber, fb, i ostalo, ali testiram ga maksimalno sve do sada odlicno, emui je 8.1 isto i android 8.1
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Slabo ti koristiš. Zato i nisi uvidio nedostatke o kojima pričam.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
  8. JVC

    JVC Overclocker

    Koristim ga maksimalno, ali za viber i sl. Ovaj drugi, imam dosta mreznih komponenti koje imaju daljinske na mobitelu pa ovaj mi max vise odgovara radi velicine, ali huwei isto ne ispustam iz ruku nijednom nije zapeo, zamrznuo, ili sl.
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

  10. sumeir

    sumeir Komšija

    EL NINO CFC likes this.
  11. adsubzero

    adsubzero Komšija

  12. Decerto

    Decerto Komšija

    Ja nedavno dobio nov S7 edge,i stvarno sam impresioniran telefonom,iako je izasao prije dvije nesto godine.Ekran mu je vrh,mozda jer dolazim sa iphone 7 plus,ali 2k rezolucija i boje su mu stvarno 10/10. Vjerovatno je telefon prezvakan vec milion puta,ali meni je ovaj telefon savrsen. Mislio sam da si kupim P20 pro ,ali kad skontam na kraju da koristim samo youtube,twitch,i messenger,zasto :D ? Ostat cu na S7 dok ga ne razbijem :D .
     
  13. kvaju

    kvaju Komšija

    ja sam ih bas mnogo mnogo vidio razbijenih ekrana i s onom ljubičastom ili rozom linijom preko ekrana, inače dobar telefon za sada ispod 500km mislim da je dobra kupovina, al radi tih linija išao bih obavezno s garancijom da ga uzmem, iako bi išao na obični ravni s7, radi mog ukusa, edge bi uzeo radi baterije, jer to mi je bas bitno.
     
    Vedo likes this.
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    meni je edge puno ljepsi od obicne s7ce ali to cudo je toliko osjetljivo,da ekran puca kao da je ledenica :D
    ne znam nikoga da mu se s7 pokvario...uglavnom ga svi razbiju :D
    a za njega nisu neka sreca ni zastite...zbog zakrivljenog ekrana,kaljeno staklo moze ali ono full face sto zovu,a to nije bas najbolje
    vecina ga i ne stiti nicim a onda su sanse da ga razbijes ogromne
    inace meni jedan od ljepsih telefona,tacnije najljepsi od samsunga...inace samsung bas ne volim
     
    dams82 likes this.
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    Ja sam dobio tu rozu chizu na s7 edge. Sto se prakticnosti tice edge je nula, nikad vise. Dio dlana ti uvijek dohvaca edge ekrana pa kad kucas fula tastatura opasno. Vec ga moras "fino" uzeti u ruke, da ti dlan ne dodiruje ivicu ekrana.



    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    JVC likes this.
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Imate ljudi aplikacije za to, napravis margine sa strane i ne mozes dotaci slucajno. Ja to koristim i na flat ekranu, a kamoli na edge.
     
  17. JVC

    JVC Overclocker

    Edge je smece kao koncept, nikad vise u zivotu 3 dana sa s9+ su mi dosta
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Vezano za Edge, jelde Note 8 ima manja zakrivljenja od S8/S9?
     
  19. Sena

    Sena Veteran foruma

    Yep.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    A ja samo čekam dual sim i apple pen podršku da batalim Android i nakon 'četvorke' opet uzmem ajfon.