Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. nivla

    nivla Komšija

    nosam ja, i to ne sto ne mogu svake godine kupiti novi, vec sto sam lijen samo tako, planiram iphone 15 max kupiti kad izadje, a do tad iphone 7 obicni gura uz zamjene baterije, max i mislim kupiti zbog bolje baterije, telefon nije nikad vracen na fabricke otkad ga posjedujem, evo sad ce punih 6 godina
     
    kvaju and NAILS like this.
  2. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ima rješenje.

    Manje mobitela u ruci!
     
  3. nivla

    nivla Komšija

    nova baterij stavljena u iphone 7, u 7 ustanem u 11h ne diram nista , baterija na 60%, kad ukljucim battery saving mode onda bude bateria u 5 popodne na 20-25%
    telefon je brz i dalje ali jednostavno kad zamijenim bateriju nova mora doci nakon 10-12 mjeseci jer je inace mobitel neupotrebljiv
    drugi telefon sa dvije kartice je huawei p10 lite koji je kod mene otprilike iz istog doba kad i iphone dosao, baterija i sad bez problema moze i 2 dana izgurati, nije nikad mijenjana, da ne govorim da je u pocetku to bilo 2 dana koristenja na max
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    I meni je iPad pro iz 2017 mislim da je to druga generacija degradirao u svakom pogledu. Jeste stariji ali baterija loša a to je uređaj koji nema puno ciklusa jer se malo koristi. Kroz update su ga usporili maksimalno, kao Apple nudi podršku, istina, ali je slide show.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  5. zoi

    zoi Veteran foruma

    Samo kod iPhone sam vidio ovu degradaciju baterije i što je najčudnije to je svima normalno??? Imam u kući Huawei mate 9, baterija i dan danas drži dan komotno, performanse isto. Da se nije displej razbio i sad bih ga nosao. Nikad ni na jednom telefonu nisam gledao da bateriju ne punim preko i ne trošim ispod nekog nivoa kao što se ovdje navodi. Svaka čast Appleu što je razvio takav brend da mušterije godinama sve trpe i ne vide u tome problem.
     
    zippoo likes this.
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nesto to kod tebe nije ok, ja imao iPhone 7, sa originalnom baterijom na nekih 90% (ne sjecam se tacno) je trajao bez problema citav dan uz nekih 2h koristenja. Kad sam zamjenio bateriju (ubacio neku kinesku od 2200mAh), komotno dva dana.

    Meni je jedino na iPhone 7 bio problem sto se telefon jako zagrije (i to dio gdje je SOC) cak kod normalnog koristenja. A10 je mocan ali ne bas efikasan chip, tek od A12 je efikasnost puno bolja.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Baterije za stare telefone degradiraju i u skladistu od stojanja.

    Evo moj primjer zadnji mjesec dana.
    Imao huawei p20 lite,bukvalno nov ali sa starom originalnom baterijom i odlučim prije prodaje zamijeniti bateriju,odnesem u servis,ljudi ugrade i prodam ja telefon...kad kroz 10 dana javlja se kupac i napada me kao lažem da sam mijenjao bateriju.Sreca ja sačuvao staru,uslikam i uslika kupac meni telefon,baterija se uvrnula,odlijepila poklopca.Odnesem ponovo u servis,reklamaciju uvaze,ubace novu bateriju,ja vratim telefon kupcu...prošlo opet 15 dana,eto opet se javlja i slika telefon,baterija se opet uvrnula i odlijepila zadnje staklo_Oopet odnesem u servis,ovi kažu da će naručiti bateriju od drugog dobavljača i zamijene opet.Telefon vraćen kupcu prije 3 dana pa vidjeti ćemo šta će biti za 10ak dana.

    Ovo mi se nikada nije desilo da tri baterije ne valjaju i da se promij3ne za mjesec dana
     
    NAILS likes this.
  8. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Svaka čast kupcu što je uporan :D
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ima i fabrickih gresaka, a mozda je i kinez koji je sastavljao taj dan baterije na traci imao los dan. :D
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Evo javlja mi se opet,opet i sa trecom baterijom ista situacija...sto implicira da je mozda i telefon neki problem...nekako mi nevjerovatno da je uvijek do baterije.
    A kupac ce dobiti drugi telefon,od ovog nema nista...samo zivce gubim
    A isti telefon imam u kuci 5 godina,nijednog problema sa njim.
    Ovaj je nesto feletican...evo slike telefona,svaka slika je sa drugom baterijom.

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
    Last edited: Mar 7, 2023
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ti izgleda nisi imao samsunga nikad. Nema goreg smeca na dunjaluku od samse i njegove baterije. Posebno visoka klasa.

    Huawei mate10pro sam nosao tri godine i nikad ne bi promjenio brend da Trump nije uradio sto je uradio. Nikad boljeg telefona nisam imao.

    A opet sto se iphonea tice pa samo oni prikazuju procenat zdravlja i normalno da se na njima vidi degradacija a kod drugih ne a ustvari svi degradiraju jer takve su baterije.

    Iphone 11promax sam kupio prije skoro 3 god i sad mu je zdravlje baterije nesto malo preko 80% i opet lagano gura citav dan i to u rukama kcerke tinejdzerke. Znaci na papiru je degradirao a u realnosti i nije nesto posebno. Nov je mogao izgurati 10-12h sota a sad 9-10h.




    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  12. nivla

    nivla Komšija

    uredu je sa iphone, samo ne gasi se nista na njemu bluetooth, wifi 4g, uglavnom gurao jr na pocetku bez problema dan, sad s novom baterijom ne moze, iskreno ako je nesto i defektno ne isplati se ulagati
    znam da je zadnju bateriju koja je zamijenjena za 3 dana doveo u degrade na 50% (losa bila), ova sad gura na 100% health, ali opet nije to to, a nije ni 6g malo, planirao koristiti 3
     
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    Da ameri nisu sjebali Huawei ja nikad sam su g pogledao ne bi. S22 ultra ima očajnu bateriju, od starta...
     
    Reventon likes this.
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Samsung jeste smeće, stave exynos i npr bateriju od 3000mah

    A naravno da taj iPhone može još, ali hajde ga prodaj sa 80% battery health, bože sačuvaj kupiti da 80% zato kažem da je poslje rezanja preformansi to prevara koju je Apple lijepo servirao.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ja sam testirao prilicno iphona i sve do ispod 70% zdravlja baterije nema tu neke prevelike razlike,posebno kod ovih starijih iphonea tipa 6,7,8.
    Nema ni problema nikakvih a drugi je par opanaka sto ti telefoni imaju SOT 3-4 sata i kada su novi.
    Meni je oroginalna baterija na iphone sa 80% zdravlja ok i uzimam takve i mogu se i prodati ali ispod ne uzimam ako su noviji.
     
  16. dams82

    dams82 Komšija

    @zippoo šta bi s onog levata, nema više oglas ne postoji, jel mu olx stao u kraj?

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Nema...prijave urodile plodom...obrisano sve...haman olx konacno ima novu politiku da ove korisnike obrise ili da artikle obrise.Prije samo pisalo suspendovan a svi artikkli ostajali.
    A pogledaj na slici koja mu je lokacija ispod nicka :D

    [​IMG]
     
  18. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    valjda i ubace opciju ako banuju nekog korisnika, da pise razlog sto je banovan.

    na prosloj verziji sam imao dva lika koja sam pratio dugo vremena, i odjednom su bili banovani doduse ne isti dan.
     
  19. dams82

    dams82 Komšija

    Hahaha, deportovan izgleda, pisalo je Brčko prije...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    zippoo likes this.
  20. kvaju

    kvaju Komšija