Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. kvaju

    kvaju Komšija

    Moja preporuka je galaxy s, jer sam ga imao, i preporučujem ga toplo.
    U tom cjenovnom rangu možeš tražiti nexus s ako ti je blic toliko vazan, mada navečer kad slikas sa svakim ce ti fleshom slike biti loše, jedino da ti je naci neki sa xenon fleshom ali teško.
    Galaxy neće dobiti sluzbeni ICS, kao i Desire, ali custom romova na ICS ima za njih, samo neznam kako rade, a sto se Nexusa tiče vrti službeni ICS bez problema.

    Galaxy S
    + super kamera, gorilla glass
    - nema blic, i sluzbeni romovi su mi loši radi touchwizza, ali imas uvijek alternativu.

    Nexus S
    + vannila android, ics, opcenito kao da brze i stabilnije radi sustav nego na galaxy s, taj blic eto ima, ali meni sluzi kao baterija većinom :)
    - nedostatak hd video snimanja, mada je i ovaj ok kad se stavi na pc, meni dovoljno, ionako snimam samo gluposti vecinom, nedostatak anti shake opcije kada slikam, pa dosta slika nekad zna biti mutno.

    Desire nisam imao ali koliko sam upratio dojmove po netu
    + dizajn, htc sense
    - rom memorija da je mala, pa se nemote dosta aplikacija snimiti na uredjaj

    Za LG necu nista da govorim jer neznam, al opcenito lg mi se nilad nije svidjao.
    Tapatalked
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Od svih tih ti je najbolji Desire S ako je razlika samo 20km. Hardware ok isti đavo, ali nije sve u njemu, ima i kako je telefon napravljen i kako izgleda, a tu HTC po meni ima ogromnu prednost. Pusti to kvarovi i problemi na netu, uvijek ima ljudi koji imaju problema. LG je očajno odradio Android, zbog toga bih ga ja zaobišao.

    Naravno ja sam vlasnikj Desira, možda nisam objektivan, ali eto naveo sam ti zbog čega sam ga kupio.

    Nego jesi ti onaj što se kleo u originalni Wildfire? Pa eto ti sad ga kupi kad ti je tako dobar, možeš ga naći za 200km, dobar ti i ušteda zagarantovana.
     
  3. Piroman

    Piroman Komšija

    Imam ovaj ICS Port Android 4.0.3 RC3 gotovo mjesec dana (tačnije od 22.12 kada je bio RC1) na svome SGS-u i mogu reći da sam super zadovoljan i ovo je sigurno jedan od boljih ako ne i najbolji rom od svih koje sam do sada koristio, a mnogo ih je; MIUI, Darky 10.2 Final Edition, Stock + speedmod kernel (lagfix), drugi ICS port (ni blizu ovome) itd.

    Jedini veći "bug" ovoga rom-a jeste što (još) nije moguće snimati video (a naravno da će isto u "final" verziji biti omogućeno), inače slikanje kamerom radi besprijekorno!

    PS. Naveo bi kao još jednu prednost galaxy-a njegov ekran, koji je stvarno neuporediv sa ostalim gore navedenim fontelima!

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  4. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    jesi li imao ikakvih problema sa svojim desire S?

    gdje je kupljen, operaterski ili po ovim "radnjama"?
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kupljen pred novu godinu od eroneta. Jaran ga ima od ljetos, isto sve ok, rade oba odlicno.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk
     
  6. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    ovaj ono nema notifikacijski LED, nego uvijek moraš upaliti ekran da vidiš ima li poruka ili propušten poziv?

    ako je istina ovo što se piše u vezi toga, onda nemam riječi za takav propust.
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To ti i ne treba pored odlicne aplikacije NoLED. Pravljena je posebno za S/AMOLED ekrane. :)
     
  8. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    nema to veze, ta LED notifikacija je nešto što imaju i prastari touch screen telefoni.

    i usput, nisu sve verzije nexus S sa s/amoled ekranima. pola ih je u evropi sa s/lcd ekranima.
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Eto imam taj notifikacijski LED al nikada nisam obracao paznju na njega, samo se u mraku jasno vidi, po danu slabo.
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa valjda se podrazumijeva da niko sa imalo mozga u glavi nece kupit LCD verziju. :D
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kako? Meni baš leži, kad se probudim odmah pogledam blicka li, isto tako kada duže ne diram telefon uvijek pogledam, ne moraš otključavat. Samo da blicka u bojama, za mail i prop. pozive, poruke druge boje, mada mislim da ima aplikacija za to.
     
  12. kvaju

    kvaju Komšija

    Kod mene je I9023 sa slcd ekranom, i odlican je, bar za mene, ialo je crna na samoledu bolja, ali nekako su na ovom boje prirodnije.

    Što se tice led notifikacija nema ih, ali moze se to rjesiti kao na Galaxy S sa aplikacijom bln control, ali mora se telefon rootati, i karnel mora podržavati bln, pa ove 'tipke' svijetle, ili blinkaju kako namjestis.

    Sent from my Nexus S using Tapatalk
     
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mene ujutro budi alarm na fonu, blickalo ili ne valja ga iskljuciti :) Sve je to stvar navike, kad ga moram izvaditi iz dzepa i futrole, pritisnem power tipku i vidim imal sta novo. Na LED obracam paznju samo kada se napuni pa predje sa crvene na zelenu. A to za boje ima aplikacija.
     
  14. Eldorado

    Eldorado Komšija

    jel imao ko iphone 4/4s pa presao na samsung galaxy S2 il obrnuto?
    il barem koristio neko vrijeme oba uredaja, citao sam razne testove al ne mogu se odluciti :)
     
  15. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    To pitanje može da potegne velike polemike, bolje da ga nisi postavio.
    Ja sam prešao sa I5700 androida na 3Gs i preporodio se. :smt003
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    4 se ne može poredit, od 4s Samsung ima malo bolji hardware, bolji ekran, ostalo je razlika u platformi.

    Reventon, kakav ti je poklopac za bateriju? Moj se rasklimao, klapka mi malo na ćošku, totalno me nervira. To je ujedno i najveća mana Desirea S, lako se rasklima poklopac.
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    4 se ne može poredit, od 4s Samsung ima malo bolji hardware, bolji ekran, ostalo je razlika u platformi.

    Reventon, kakav ti je poklopac za bateriju? Moj se rasklimao, klapka mi malo na ćošku, totalno me nervira. To je ujedno i najveća mana Desirea S, lako se rasklima poklopac.
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    I kod mene se cuje kad ga pritisnem, plastika je tanka i moras dobro paziti kada ga skidas i vracas. Trebali su i to napraviti od metala al et. To ce ti sada smetati zato sto si ga tek uzeo pa ga stalno cackas. Znaj da svaki telefon ima manu. :)
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma nema veze što mi je nov, ne podnosim takve stvari, još kupim ovaj jer je u jednom komadu aluminijuma, pa reko nema šanse da se šta rasklima.
     
  20. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    poenta je da kod nas nemaš uvijek izbor. nekad dobiju sa samoled, nekad sa slcd.

    ali nebitno, odustao sam od ovog modela. ne pada mi napamet da keširam preko 460km za mob koji nema nešto osnovno i što svaki mob danas ima.

    @kvaju

    mogli su to i po defaultu riješiti sa oficijelnim ICS, a ne da se korisnici zezaju s tim. no kako već rekoh, nebitno više.