Preporuka za SSD?

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Paddy, Jul 27, 2012.

  1. Paddy

    Paddy Novi član

    Molio bih cijenjene znalce da mi preporuce koji SSD da kupim u Sarajevu? Budzet oko 300 KM. Hvala. :wink:
     
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    Next.ba
    Samsung 830 128GB.
     
  3. Paddy

    Paddy Novi član

  4. Sena

    Sena Veteran foruma

    Moze, posalji upi za taj disk, ili zovni radnju, bio je oko 280KM.
     
  5. chivas

    chivas Novi član

    Poručeni, prije četvrtka (02.08.2012) teško da će biti, a možda ni tada.
     
  6. Paddy

    Paddy Novi član

    OK, hvala na infu. Ima li jos kakav SSD da bih mogao kupiti u toj cijeni, jer moj stari HDD mi je spor do bola.
     
  7. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Ja sebi uzeo u Didakti Kingston SSDNow V200 od 128 GB. Cijena je 263,54 KM.

    Nisam imao priliku da ga testiram jos uvijek, jer mi konfa stize tek u ponedjeljak, ali sam gledao disk u recenziji sa jos 30ak drugih diskova i nisu mu nasli mane. Solidne su brzine, a i ova cijena mu je uzimajuci u obzir i kapacitet sasvim OK.

    Koliko vidjeh, forzamilan ga ima (vidjeh u sigu), pa upitaj i njega.

    Takodjer imas solidan izbor kod ovog momka na pik-u:
    http://www.pik.ba/profil/didi_sa/

    Lik je pouzdan 100%, ja sam kupovao od njega robu i vazda mu avanse ostavljao, nikad nije izradio. I fedback mu je pozitivan od ostalih korisnika koji su od njega kupovali. Lik ti je gore na Kosevu odmah do groblja Lav u ulici Marcela Snajdera na br. 1.
    Garanciju dobijes pisanu, s tim sto cuvas racun i kutiju i ako se sta desi robi nosis njemu, a on daje u Srbiju u radnju iz koje nabavlja.
     
  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Čekaj jel to model V200+? Imali ovaj plus na kraju jer su to 2 različita modela koliok znam? Ako ima taj plus za te pare odličan deal. SSD je super, 7,9 ocjena na sedmici za perfromanse, read write preko 500 MB/s po specifikaciji kako piše. Garancija 3g.
     
  9. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Nije +, ali sam ja za ovaj gledao recenziju i preporucuju ga u svakom slucaju.
     
  10. GW

    GW Moderator

    Taj SSD je smeće. Jedini gori modeli su oni zasnovani na još starijem JMicron kontroleru. Zaobići.
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    koliko se ja razumijem u SSD-ove,na njima ti je najbitniji kontroler
    e koji je sada kontroler kod ovog sto predlazete ?..da ne googlam
     
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    Davat za taj Kingston 260KM pored pa mozda najboljeg diska na svijetu koji kosta 280KM je smijesno.
     
  13. Paddy

    Paddy Novi član

    A taj najbolji disk je koji? I gdje ga mogu nabaviti? Pretpostavljam u Sarajevu nigdje?
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Vec receno, Samsung 830 128GB.
     
  15. Paddy

    Paddy Novi član

    Hvala
     
  16. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ovaj Kingston ima Jmicron kontroler, smece disk.
    Ovaj Samsung ima Samsung kontroler. :mrgreen: