Preporuka za tablet

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Encor3, Aug 31, 2016.

  1. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Treba mi tablet sa Win10 te minimalno 10" ekran. Ima li iko nesto preporuciti, da nije preskupo..

    Barem onako okvirno, sada ima more ovih proizvodjaca a ja nisam u toku odavno, pa cisto da znam sta valja a sta ne.
     
  2. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ja imam chuwi vi8 i mogu ti reci da je solidan pravo, a cijenom je pristupacan.

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  3. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Vidim mnogi hvale Chuwi, pa sam nasao njihov Hi10 koji bi mi odgovarao velicinom, a cini mi se i da su karakteristike dosta dobre. Jos ima opcija Teclast X98 Plus. U oba je Atom x5 Cherry Trail cpu, slicnih su karakteristika, s tim da je Chuwi nesto jeftiniji.

    Da nema jos neko neki prijedlog ili da ganjam nesto od ovo dvoje..
     
  4. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Ja prosli mjesec uzeo Cube iwork8 Ultimate, Win10 Home i Android 5.1, osim baterije, svim ostalim sam zadovoljan. Pogledaj i to, imas verzije koje nisu dual boot, i naravno 10+ inca.

    Sent from my 6039Y using Tapatalk
     
  5. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    supruzi koja je nezahtjevni korisnik bi trebao tablet za kucanje (pisanje) u wordu, pa ako nije problem da napišete koja bi bile najpovoljnije opcije?

    naravno novo, s garancijom.
     
  6. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ja sam uzeo Lenovo M10 Plus 3gen u Decembru.
    Ok je, ali nije bas brz, renderiranje UI ide sporo ponekad i sa trzanjem valjda zbog 2K ekrana.

    Andoid je i kad mu instaliras Word, Excel, Outlook, dodas Bluetooth tastaturu i mis kao mali laptop
     
    MadbaLL likes this.
  7. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    jel kod tebe sd680 ili mtk g80?

    evo koji su mi modeli još zapeli za oko da bi joj eventualno odgovarali, pa da čujem mišljenja:

    1. galaxy tab a9+
    2. chuwi hi 10x (windows)
    3. blackview tab 16
    4. redmi pad se
     
  8. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Unisoc T610

     
    MadbaLL likes this.
  9. NaLe!

    NaLe! Aktivista

    Možda je off, ali jesi li razmišljao o Chromebooku?
     
  10. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    na kraju uzet a9+, supruga voli samsung i navikla je na one ui interfejs, zasad je više nego zadovoljna :).
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ima li ko kakav stariji tablet sa 2 ili 3 GB RAMA bar...za yt ...da je 9-10 inca ? A da nije pljacka cijena...na olxu prodaju tablete stare 10-12 godina po 150+ KM hahahaha
    Sve pismeni pajseri koji se razumiju u tehnologije :D